Sosyal medyada Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü için binlerce paylaşım yapıldı - Son Dakika

Sosyal medyada Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü için binlerce paylaşım yapıldı

19.01.2021 12:00

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink ölümünün 14'üncü yıl dönümünde unutulmadı. Sosyal medyada Dink için binlerce paylaşım yapıldı. Birçok siyasi isim Hrant Dink'i anarken, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Gazeteci Hrant Dink'in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi'nin alanıyla ilgili plan değişikliği İBB Meclisimizden oy birliğiyle geçti" dedi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olan Hrant Dink, 19 Ocak 2007 tarihinde Ogün Samast'ın silahlı saldırısına uğrayarak hayatını kaybetmişti. Gazeteci vefatının 14'üncü yıl dönümünde anıldı. Sosyal medyada binlerce paylaşım yapılırken, konu Türkiye gündeminde birinci sıraya kadar yükseldi.

Sosyal medyada Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü için binlerce paylaşım yapıldı

"HERHANGİ BİR ENGEL KALMADI"

Hrant Dink için siyasi isimler de sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu paylaşımında, "Anısına saygıyla... Gazeteci Hrant Dink'in büyüdüğü Tuzla Ermeni Yetimhanesi'nin alanıyla ilgili plan değişikliği İBB Meclisimizden oy birliğiyle geçti. Böylece, kurulacak Kamp Armen Gençlik Merkezi'nin önünde herhangi bir engel kalmadı. Vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada Hrant Dink için binlerce paylaşım yapıldı

"SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUM"

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ise "Bir bebekten bir katil yaratan karanlığı sorgulamadan hiçbir şey yapılmaz kardeşlerim… Barışı, kardeşliği ve bir arada yaşamayı, bir güvercin tedirginliğinde canı pahasına savunan Hrant Dink'i saygı ve özlemle anıyorum" dedi.

Sosyal medyada Hrant Dink için binlerce paylaşım yapıldı

"GÜZEL İNSAN SENİ UNUTMAYACAĞIZ"

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, "Yaşadığımız coğrafyada kardeşliğe kucak açan güzel insanları kaybettik. Kardeşliğe, yoldaşlığa, insan olmaya bizi davet eden güzel insan seni unutmayacağız..." ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada Hrant Dink için binlerce paylaşım yapıldı

"BUNA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Hrant Dink'in hain bir cinayetle bizden koparılışının üzerinden 14 yıl geçti. O'nu saygıyla anıyorum. Hala bu cinayet tam olarak aydınlatılamamışken yeni siyasi terör olaylarıyla ülkemiz karanlık günlere sürüklenmek istiyor. Gelecek Partisi olarak buna asla izin vermeyeceğiz!" dedi.

BAZI YOLLAR TRAFİĞİE KAPATILACAK

Öte yandan İstanbul Valiliği, gazeteci Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü nedeniyle alınacak tedbirler kapsamında bugün saat 09.00 itibarıyla kapanacak yolları ve alternatif güzergahları bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre; Halaskargazi Caddesi Osman Bey Kavşak ile Harbiye Müze Işıklar arası, Tavukçu Feti Sokak, Saksı Sokak (Ergenekon Cadde girişi),Şafak Sokak, Pangaltı 2236 nolu ışıklar, Özgür Sokak ve Zafer Sokak Şişli istikametindeki yollar trafiğe kapatılacak.

Sosyal medyada Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü için binlerce paylaşım yapıldı

Son Dakika Güncel Sosyal medyada Hrant Dink'in ölüm yıl dönümü için binlerce paylaşım yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı'na insan hakları aktivistleri ne diyor? Beşiktaş maçında Ertaç Özbir'in hücuma çıkması İspanya basınında gündem oldu Aleyna Tilki, kendisini dünya starlarından ayıran özelliğini paylaştı Yunanistan'daki 6.2'lik deprem sonrası uzmandan korkutan Türkiye sözleri: Fayları tetikleyebilir İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile korona tedbirlerine yönelik "Dinamik Denetim Süreci" konulu genelge gönderildi Esenyurt TEM'de ortalık savaş alanı! Karşı şeride giren otomobil 4 aracı biçti, yaralılar var 5 turisti bıçaklayıp, 1 vatandaşın boğazını kesen saldırgan: Birinin Türk olduğunu bilmiyordum Rahmetli Kemal Sunal'ın kızı Ezo Sunal anne oldu