Soylu: Ben Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim - Son Dakika

Soylu: Ben Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim

08.05.2019 22:19
Soylu: Ben Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı hakkında, "Ben, İstanbul'da hayatımda bu kadar şaibenin olduğu bir seçim görmedim.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı hakkında, "Ben, İstanbul'da hayatımda bu kadar şaibenin olduğu bir seçim görmedim. Demokrasiyi beğenmeyenler, kendi oyu ile bizi birbirine eşit kılmayanlar, sosyal medyandan tezahürat üretiyor. Oyu sosyal medya kullanmıyor, vatandaş kullanıyor" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Seğmen Konağı'nda yapılan iftara Bakan Soylu'nun yanı sıra Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve çok sayıda davetli katıldı. Soylu, iftar yemeği sonrasında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geçmişte bugünkünden çok daha büyük problemleri atlattığını belirterek, "Ne kadar farklı saflara savrulsak da, vatan denı·ldı·gˆı·nde yı·ne bu sofralardakı· gı·bı· bı·r araya gelı·yoruz. Bunları anlatmamda kı· muradım s¸udur; Bugün ülke gündemı·nde, sı·yaset sahnesı·nde sı·zlerı·n de takı·p ettı·gˆı· bı·rtakım tartıs¸malar yas¸ıyoruz. Bunlardan sakın moralı·nı·z bozulmasın. Sı·stem ı·s¸ledı·gˆı· müddetçe, hukuk süreçlerı· ı·s¸ledı·gˆı· müddetçe, bütün engeller as¸ılır. Asıl önemlı· olan, tartıs¸maları gerı·de bırakabı·lecek çözümler üretmektı·r. Türkı·ye, bundan çok daha s¸ı·ddetlı· yüksek sesli sı·yası· gündemler yas¸amıs¸tır" diye konuştu.

Türkiye'nin askerı· darbelerle karıs¸tığını, siyasetçilerini, gençlerini karanlık tezgahlara feda ettiğini belirten Soylu, şunları söyledi:

"Bı·r s¸ekı·lde ayakta kalmayı bas¸ardık. Hepsı·nı·n arkasında dıs¸arıdan ı·thal zı·hnı·yetler vardı. Hepsı·nı·n arkasında yabancı fitne odaklarının, lobı·lerı·n, locaların adamları vardı, hala da varlar. İsı·m degˆı·s¸tı·rdı·ler, FETÖ oldular, PKK oldular, bas¸ka yapılanmalar oldular. Ama bı·z çok s¸ükür, yı·ne yan yanayız, yı·ne aynı sofranın etrafındayız."

'OYU SOSYAL MEDYA KULLANMIYOR, VATANDAŞ KULLANIYOR'

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı hakkında konuşan Soylu, hayatı boyunca bu kadar şaibenin bir arada bulunduğu bir seçim görmediğini belirterek, "İstanbul'da seçime gideceğiz, buradan duanıza ve desteğinize ihtiyacımız var. Ben İstanbul'da hayatımda bu kadar şaibenin olduğu bir seçim görmedim. Demokrasiyi beğenmeyenler, 'ben sandığa niye oy vereceğim' diye gitmeyenler, kendi oyu ile bizi birbirine eşit kılmayanlar sosyal medyandan tezahürat üretiyor. Oyu sosyal medya kullanmıyor, vatandaş kullanıyor. Çok çalışacağız, çok gayret göstereceğiz ve seçimi kazanım Tayip Erdoğan'ın önderliğinde 5 yıl hizmet etmiş olacağız" diye konuştu.

Görüntü dökümü:

Davetlilerden görüntü

Bakan Soylu'nun konuşması

Genel ve detay

Haber-Kamera: Caner ÜNVER/ANKARA,

İstanbul Boğazı yerli botlarla denetleniyor İstanbul Boğazı yerli botlarla denetleniyor Son dakika haberi... İSTANBUL'DA DEAŞ OPERASYONU Son dakika haberi... İSTANBUL'DA DEAŞ OPERASYONU Bodrum Belediyesi'ne 3 ödül birden Bodrum Belediyesi'ne 3 ödül birden
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Soylu: Ben Hayatımda Bu Kadar Şaibenin Olduğu Bir Seçim Görmedim - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement