Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti davası açıldı - Son Dakika
Yaşam

Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti davası açıldı

Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında kara aklamakla suçlanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'la olan ilişkisi iddiasıyla nüfuz ticareti davası açıldığı Gazeteci İsmail Saymaz tarafından duyuruldu. Ateş, davayı doğrularken durumu, 'Haksız itham ve iftirayı' anlatmak için 'fırsat' olarak yorumladı.

12.02.2024 16:07  Güncelleme: 18:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında kara aklamakla suçlanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'la olan ilişkisi iddiasıyla nüfuz ticareti davası açıldığı Gazeteci İsmail Saymaz tarafından duyuruldu. Gelişme üzerine açıklamada bulunan Ateş, davayı doğrularken durumu, "Haksız itham ve iftirayı" anlatmak için "fırsat" olarak yorumladı.

"SOYLU GİDİNCE RAFTAN İNDİ DEMEK EN BÜYÜK HAKSIZLIK"

Gazeteci İsmail Saymaz'ın bugünkü yazısında Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti davası açıldığını duyurması üzerine Ateş'ten de bir açıklama geldi. Ateş, sosyal medya üzerinden Saymaz'ın yazısında geçen "Süleyman Soylu gidince raftan indi" ifadesini eleştirerek yorumu "en büyük haksızlık" olarak niteledi. Ateş'in açıklaması şu şekilde:

"Kıymetli kamuoyuna saygıyla;

"Kısa bir aranın ardından" tekrar huzurlarınızdayım.:)

Gazeteci İsmail Saymaz'ın Sözcü Gazetesi'ndeki bugünkü köşe yazısını sanırım okumuşsunuzdur. Daha önceki Halk TV yayınında da söylemiştim.

2/ "Yan komşularım" bile bana bir şey sormadan koştura koştura aleyhimde yazarken, İsmail beni arayıp "Ben de yazacağım. Eklemek istediğin bir şey var mı?!" diye sorması namuslu bir gazetecilik duruşu gösterdiği için bendeki yeri ayrıdır, görüşlerimizin farklılığına rağmen…

3/Bugünkü köşe yazısını yazarken de yine aynı duruşu gösterdi ve görüşlerimi sordu. Ben de mesaj üzerinden görüşlerimi yazdım. Sanırım yeri dar olduğu için cevabımın tamamını yayınlayamamış, canı sağolsun hepsini birazdan yayınlayacağım.

4/Ancak…

"Soylu gidince raftan indi." demek/yazmak başta yüce Türk adaletine ve onun kıymetli mensuplarına yapılacak en büyük haksızlıktır. Türk yargısı 100 yaşındaki Cumhuriyetimizin güzide kurumlarının başında gelir. Kişiler üzerinden değil kanun ve vicdan üzerinden karar verir

"İFTİRA ATANLARA HAKLARIM HELALDİR"

5/Bu arada, hakkımdaki iftiralarla ilgili konu benim için kişisel olarak tamamen kapanmıştır. Hakkımdaki iftiraları atanlara dünya/ahiret haklarım helaldir. Ancak bu işin bir de adalet boyutu var ve yargı önünde hesaplaşmadan da bu defterin kapanmaması gerekir.

6/Fark edileceği üzere uzun zamandır -validemin vefat duyurusu dışında- sosyal mecralarda herhangi bir konuda kanâât izhar etmiyorum, etmeyecektim de…

7/Zira rahmetli "Üzeyir Abi" nin de dediği gibi "Bir ara (bu iftiralar hakkında) çok konuştum. Bir faydasını görmedim. Bırak(mış)tım. Ama İsmail Saymaz'ın yazısı üzerine bunları da yazmam icap ederdi.

8/Hülâsa-î kelâm sözlerim bundan ibarettir.

İsmail Saymaz'a verdiğim ama yeri dar olduğu için yayınlayamadığı cevâbî yazımın tamamını da birazdan paylaşacağım.

Aziz Türk milletine saygılarımla…"

Sunucu Veyis Ateş: Hakkımda nüfuz ticareti davası açılmasına sevindim

İSMAİL SAYMAZ'A GÖNDERDİĞİ MESAJLARI PAYLAŞTI

Veyis Ateş, bu paylaşımlarının ardından "1/Bu yazı öncesi İsmail Saymaz'a gönderdiğim yazılar…." başlığıyla Gazeteci İsmail Saymaz'a konuyla ilgili gönderdiği açıklamaları da paylaştı. Ateş'in açıklamasından öne çıkanlar şu şekilde:

"İlk günden bu yana "Hepsi yalan, tamamı kurmaca" diyorum. Malum dijital çağda yaşıyoruz. Uydurma, yalan, şantaj, montaj isteyen herkesin kolayca "işini gördüğü" bir dönem…

Kimsenin haksızlıkla, iftirayla yüzyüze gelmemesini, hele mahkemelerde, hele de suç makinesi haline gelmiş isimlere karşı, haklı olduğunu ispat etmeye mecbur bırakılacağı bir sınavdan geçmemesini dilerim. Davanın açılmış olması benim açımdan iyi oldu. Bu haksız itham ve iftirayı mahkemede anlatmam açısından da bir fırsat oldu.

"MESLEKİ ÇEKEMEMEZLİKLE OPERASYON YAPILDI"

Bu durum, tamamen mesleki çekememezlik ve benimle ilgili problemleri olan sözüm ona "gazetecilerin" bana sormadan bu iftirayı kamuoyuna yayarak yıpratma amaçlı bir operasyonudur.

'Hedef ben değildim, hedef siyasi bir hesaplaşmaydı, ben haksız ithamlara maruz kaldım vs…' Mahkemede ne kadar haksız bir durum olduğu ve asıl gidip benim aleyhime "meslektaşım" olarak konuşan kişilerin deşifre olması adına da bir fırsat olmuş olacak..

Sınır içinde ve ötesinde kahraman ordumuzun harekatlarını vatandaşlarımıza yansıtmak için ter döktüm. O dönemde de bundan rahatsız olan terör örgütü övücüleri bugün de görüyorum ki en ön safta bana saldırıyorlar. Bu hesaplaşmayı bir de bu açıdan kamuoyunun takdirine sunuyorum."

Sunucu Veyis Ateş: Hakkımda nüfuz ticareti davası açılmasına sevindim

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ifşaları sırasında Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş'in kara para aklamakla suçlanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan arabuluculuk yapmak için 10 milyon euro istediği öne sürülmüş, süreç içinde Ateş görevinden istifa etmişti.

Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti davası açıldı

Son Dakika Yaşam Haber sunucusu Veyis Ateş hakkında nüfuz ticareti davası açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Samsun'da orman yangınlarıyla mücadele eğitimi verildi
  20:33 Samsun'da orman yangınlarıyla mücadele eğitimi verildi

  Samsun'un Vezirköprü ilçesinde, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimde, orman personeline orman yangınlarıyla mücadele konusunda teorik bilgiler aktarıldı. İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Uğurlu tarafından verilen eğitimde, orman yangınlarının önemi vurgulandı.

 • Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Havacılık Güvenliği Günü Etkinliği Düzenlendi
  20:23 Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Havacılık Güvenliği Günü Etkinliği Düzenlendi

  Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 1 Mart Havacılık Güvenliği Günü dolayısıyla Güvenlik-İş Sendikası ve Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği (SİHAGÜVDER) işbirliğinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin önemi vurgulandı. Türkiye'de 356 bin aktif özel güvenlik görevlisi bulunurken, havacılık güvenliği alanında görev yapan 20 bin özel güvenlik görevlisinden 4 bini sendikaya üye. Etkinlikte konuşan sendika ve dernek başkanları, özel güvenlik görevlilerinin gece gündüz demeden fedakarca çalıştığını ve havalimanlarının güvenliğini sağlamak için büyük bir sorumlulukla görev yaptığını vurguladılar. Etkinliğe, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri, havalimanı yöneticileri ve özel güvenlik görevlileri katıldı.

 • Pamukova'da tır bahçe duvarına çarptı, sürücü yaralandı
  20:19 Pamukova'da tır bahçe duvarına çarptı, sürücü yaralandı

  Sakarya'nın Pamukova ilçesinde, D-650 kara yolunda seyir halinde olan bir tır, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçerek bir evin bahçe duvarına çarptı. Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı ve kaza nedeniyle kara yolunda ulaşım bir süre kontrollü sağlandı.

 • Karabük'te trafik kazasında 2 kişi yaralandı
  20:17 Karabük'te trafik kazasında 2 kişi yaralandı

  Karabük'te meydana gelen trafik kazasında, M.G. yönetimindeki otomobil ile U.B.T. idaresindeki motosiklet çarpıştı. Kazada sürücü U.B.T. ve yolcu A.S. yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

 • Kütahya'da Otizmli Çocuk İçin Dere Yatağında Arama Çalışmaları Devam Ediyor
  20:02 Kütahya'da Otizmli Çocuk İçin Dere Yatağında Arama Çalışmaları Devam Ediyor

  Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde kaybolan 7 yaşındaki otizmli çocuk için dere yatağında arama çalışmaları hala devam ediyor. Otizmli çocuğun kaybolduğu saatte güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri incelenerek arama çalışmaları geniş kapsamlı olarak sürdürülüyor.

 • Sürücüsünün kalp krizi geçirdiği tır, evin duvarına çarparak durabildi
  19:54 Sürücüsünün kalp krizi geçirdiği tır, evin duvarına çarparak durabildi

  Sakarya'nın Pamukova ilçesinde seyir halindeki bir tırın sürücüsü kalp krizi geçirdi. Kontrolden çıkan tır, karşı şeride geçerek bir evin duvarına çarptı. Kazada herhangi bir aracın olmaması muhtemel bir faciayı önledi.

 • Sakarya'da tır sürücüsü kalp krizi geçirerek evin duvarına çarptı
  19:52 Sakarya'da tır sürücüsü kalp krizi geçirerek evin duvarına çarptı

  Sakarya'nın Pamukova ilçesinde seyir halindeki bir tırın sürücüsü kalp krizi geçirdi ve kontrolünden çıkarak karşı şeride geçti. Tır, bir evin duvarına çarparak durabildi. Sürücü, ekipler tarafından araç içerisinden çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Kazada herhangi bir aracın olmaması muhtemel bir faciayı önledi.

 • Tarsus'ta şarampole yuvarlanan araç sürücüsü hayatını kaybetti
  19:36 Tarsus'ta şarampole yuvarlanan araç sürücüsü hayatını kaybetti

  Mersin'in Tarsus ilçesinde, eski Ankara yolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında, Müfit Güner'in kullandığı otomobil şarampole yuvarlandı. Kazada araç hurdaya dönerken, sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Salıpazarı'nda Doğal Gaz Verilmeye Başlandı
  19:24 Salıpazarı'nda Doğal Gaz Verilmeye Başlandı

  Salıpazarı ilçesinde ağustos ayında başlayan doğal gaz altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilk gaz, Bereket Mahallesi Çarşamba Caddesi üzerinde bulunan bir apartmana verildi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Aksa Doğalgaz Şube Şefi Oğuzcan Deniz ilk ocağı yakarak doğalgazı faaliyete geçirdi. İlerleyen günlerde çalışmalar devam ettikçe doğal gaz kullanımının artacağını belirten Akgül, sonbahardan sonra ilçenin tamamının doğal gaza kavuşmasını hedeflediklerini dile getirdi. Apartman sakini Mehmet Aydın da doğal gazın hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Malatya Arapgir'de Trafik Kazası: 1 Ölü
  19:16 Malatya Arapgir'de Trafik Kazası: 1 Ölü

  Malatya'nın Arapgir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında kamyonet ile otomobil çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü ağır yaralanırken, hastaneye kaldırılan kişi tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • Çubuk'ta depremde zarar gören cami yeniden ibadete açıldı
  19:00 Çubuk'ta depremde zarar gören cami yeniden ibadete açıldı

  Ankara'nın Çubuk ilçesinde 1999 yılındaki depremde zarar gören ve 2022'de çatlaklar oluştuğu için yıkılan caminin yerine yapılan Yıldırım Beyazıt Camisi, ibadete açıldı. Cami içerisinde anaokulu, kız Kur'an kursu ve çocuk oyun alanları da bulunuyor.


Advertisement