Son Dakika Haberleri: İstanbul'da Suriye Zirvesi: Erdoğan, Putin, Merkel ve Macron Bir Araya Gelecek

İstanbul'da Suriye Zirvesi: Erdoğan, Putin, Merkel ve Macron Bir Araya Gelecek

3 ay önce

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Suriye Konulu Dörtlü Zirve'nin, Erdoğan'ın ev sahipliğinde Putin, Macron ve Merkel'in katılımıyla 27 Ekim'de İstanbul'da yapılacağını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye Konulu Dörtlü Zirve'nin Türkiye, Rusya, Fransa ve Almanya'nın katılımıyla 27 Ekim 2018'de İstanbul'da düzenleneceğini bildirdi. Zirvede, Erdoğan, Putin, Merkel ve Macron bir araya gelecek. Suriye Konulu Dörtlü Zirve'de sahadaki durum, İdlib mutabakatı ve siyasi süreç ele alınacak.

ERDOĞAN, PUTİN, MERKEL VE MACRON İSTANBUL'DA BİR ARAYA GELECEK

Kalın yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Emmanuel Macron ve Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Sayın Angela Merkel'in katılımlarıyla gerçekleşecek dörtlü zirve toplantısı 27 Ekim 2018 tarihinde İstanbul'da düzenlenecektir." bilgisini verdi.

DÖRTLÜ ZİRVE'DE SURİYE İHTİLAFI ELE ALINACAK

Kalın, "Zirve toplantısında başta sahadaki durum, İdlib mutabakatı ve siyasi süreç olmak üzere Suriye ihtilafının tüm veçheleriyle ele alınması ve ihtilafa kalıcı çözüm bulunmasına yönelik ortak çabaların uyumlulaştırılması öngörülmektedir." ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar geliyor...
Bloomberg: Doğuş Holding Dev İşletmelerini Satmak İçin Katarlılarla Masaya Oturdu Erdoğan Müjdeyi Verdi, 19 İle Kenevir Piyangosu Vurdu

Soğanın Fiyatı İki Ay İçinde 10 TL'ye Çıkabilir