Kütahya'da Tayland'dan dönen bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı - Son Dakika

Kütahya'da Tayland'dan dönen bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı

2 ay önce

Taylan'dan tatilden dönen bir kişi, Kütahya'nın Simav ilçesindeki hastanede koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı.

Kütahya'da Tayland'dan tatilden dönen bir vatandaş, Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı. Simav ilçesindeki şüpheli, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

TATİL İÇİN GİTTİĞİ TAYLAND'DAN DÖNDÜ

Kütahya'nın Simav ilçesinde geçen günlerde Tayland'a tatil için giden 40-45 yaşlarında bir erkek, rahatsızlanınca gittiği ilçedeki hastanede 'koronavirüs' şüphesiyle gözlem altına alındı. Hastanın gerekli sağlık kontrollerinin yapılması için Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevkine karar verildi.

KARANTİNAYA ALINDI

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkileri, hastanede bulunan Plastik Cerrahi bölümünü boşaltarak Simav'dan gelecek hasta için karantina bölgesi oluşturdu. Tüm hasta ve hasta yakınlarına maske ve eldiven dağıtıldı. Gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından hastanın saat 13.00 sıralarında sevki yapıldı.

ANKARA'YA GÖTÜRÜLECEK

Hasta ayakta, özel kıyafetli sağlık görevlileri eşliğinde ambulansla Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hastanın Uşak'ta yapılacak kontrollerinin ardından Sağlık Bakanlığı yetkilileri gözetiminde Ankara'ya götürüleceği öğrenildi.

Kütahya'da Tayland'dan dönen bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle gözlem altına alındı
Son Dakika: İran'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 19'a yükseldi

ABD'li sağlık kuruluşları ülkedeki vatandaşları Koronavirüs tehlikesi için uyardı

Son dakika: İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Koronavirüs nedeniyle hiçbir şehir veya bölge için karantina kararı gündemde değil

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, koronavirüs riski sebebiyle Hac ibadetinin iptal edilme ihtimalini değerlendirdi

Koronavirüsten karantinaya alınan vatandaş, canlı yayına bağlandı


YORUMLAR


Son Dakika

Rus uzmandan açıklama: Rusya'da durum 2-3 ay içinde düzelecek
Koronavirüsü hiçe sayan bir grup, Büyükçekmece'de parti düzenledi Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu: Koronavirüse yakalanan 20 civarında polisimiz var