Son Dakika Haberleri: Tcdd'den Yılmaz Büyükerşen'e Saldırı Girişimiyle İlgili Açıklama

Tcdd'den Yılmaz Büyükerşen'e Saldırı Girişimiyle İlgili Açıklama

8 ay önce

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e yapılan menfur saldırı ile basında yer alan haber ve yorumlarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Tcdd'den Yılmaz Büyükerşen'e Saldırı Girişimiyle İlgili Açıklama, System.String[]
 Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yapılan menfur saldırı ile basında yer alan haber ve yorumlarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

TCDD'den yapılan açıklamada, mülkiyetlerinde bulunan alanda 29 Temmuz 2017 tarihinde Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yapılan menfur saldırı ile basında yer alan haber ve yorumlarla ilgili bir açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü belirtilerek, söz konusu olayın hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın Büyükerşen'i arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettikleri bildirildi. "TCDD ailesi olarak biz de Sayın Büyükerşen'e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, üzüntülerimizi öncelikle ifade ediyoruz" ifadelerine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Teşekkülümüzce Eskişehir'de uygulamaya konulan Peyzaj Düzenlemesi Projesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol çerçevesinde yürütülmüştür. Protokol kapsamına uygun olarak Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Kurulundan izin alınmıştır. Söz konusu alanda 5 adet büfenin işletilmesi, peyzaj düzenlemesi yapılan tesisin bakım, onarım, güvenlik ve temizlik işlerinin yapılması maksadıyla üç kez ihale yapılmıştır. İstekli çıkmadığı için dördüncü kez yapılan ihalede en yüksek teklifi veren Meşelik Bahçe Gıda İnş. Org. ve Tem. San. Ltd. Şti. ihaleyi kazanmıştır. İhaleye katılanlarla ilgili 'Adli Sicil Kaydı Yoktur' belgesinin yanı sıra güvenlik makamlarından terör örgütü bağlantılarının bulunmadığı bilgisi alınmıştır. İhaleyi kazanan firmaya Eskişehir Tepebaşı Belediyesinden 'İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı' verilmiştir." - ANKARAAdnan Oktar'ın Kediciği Ceylan Özgül'den Yeni Bombalar: İçeride Her Türlü İşkence Yapılıyor Annesi Hastanede İlaç Verilerek Öldürülen Ünlü İsim Cenk Eren Çıktı

Hıncal Uluç'tan Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisine Ağır Eleştiri: Bu Ne Reziiliktir