The Jive Aces" İstanbul'da Sahne Aldı - Son Dakika

The Jive Aces" İstanbul'da Sahne Aldı

11.04.2018 23:09
The Jive Aces" İstanbul'da Sahne Aldı

Hareketli performansıyla dikkat çeken "The Jive Aces" İstanbul'da konser verdi.

Hareketli performansıyla dikkat çeken "The Jive Aces" İstanbul'da konser verdi.

Türkiye'de ilk kez Cemal Reşit Rey Konser Salonunda (CRR) sahne alan grup, coşkulu, renkli ve retro tarzıyla beğeni topladı.

Yüksek enerjili müzikleri, parlak kostümleri, coşkulu performansları ve ilginç mizah anlayışlarıyla dikkati çeken grup, dinleyicilerini adeta 1940'lı yıllara zaman yolculuğuna çıkardı.

Ian Clarkson, Peter Howell, Grazia Bevilacqua, Vincent Hurley, Alexander Douglas, John Fordham'ın canlı performansları konuklara eğlence dolu bir akşam yaşattı.

Birleşik Krallık'ın "jive" ve "swing" grubuna, saksofonda Lottie B., akordiyonda Grazia Bevilacqua, solist olarak da Amy Baker eşlik etti.

Grubun söylediği When your Smiling, Mack the Knife, Buena Sera, Smile, La vie en Rose, I want you to be gibi şarkılara konuklar da zaman zaman sahne performansıyla katıldı. Clarkson, konserin sonunda konuklara Türkçe teşekkür etti.

Sanatçılar konserin ardından fuaye alanında albümlerini imzalayarak konuklarla fotoğraf çektirdi.

İsmini BBC programları yoluyla duyuran, 1989'da 6 sanatçı tarafından kurulan İngiliz patentli "The Jive Aces" grubu, hareketli tarzı, dansları ve renkli klipleriyle dikkat çekiyor.

Bütün Avrupa'da konserler veren, John Travolta, Van Morrison gibi isimlerle de aynı sahneyi paylaşmış olan Jive Aces, 20. yüzyılın en popüler caz hareketi olarak ortaya çıkan "swing" ile salon dansı olarak bilinen Latin Amerikan dansı "jive"ın birleşmesiyle oluşan bir performans sergiliyor.

İstanbul ve Antalya'da yabancının ikamet talebi yeni ilçelere kayabilir İstanbul ve Antalya'da yabancının ikamet talebi yeni ilçelere kayabilir Türkiye Karting Şampiyonası üçüncü ayak yarışları İstanbul'da yapıldı Türkiye Karting Şampiyonası üçüncü ayak yarışları İstanbul'da yapıldı Dr. Hüseyin Mirkelam son yolculuğuna İstanbul'da uğurlanacak Dr. Hüseyin Mirkelam son yolculuğuna İstanbul'da uğurlanacak
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel The Jive Aces' İstanbul'da Sahne Aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement