Son Dakika Haberleri: Terör Uyarılarına Rağmen Türkiye En Popüler 3. Tatil Destinasyonu Oldu

Terör Uyarılarına Rağmen Türkiye En Popüler 3. Tatil Destinasyonu Oldu

12 ay önce

Türkiye, son yıllarda yaşanan terör saldırılarına rağmen, İngilizler için en popüler tatil destinasyonları listesinde üçüncü sırada yer aldı.

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden Thomas Cook'a göre "2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen terör saldırıları ve İngiltere Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan seyahat uyarılarına rağmen" Türkiye İngiliz turistler için yurtdışındaki en popüler tatil destinasyonları arasında yer aldı.

REZERVASYONLARDA YÜZDE 80 ARTIŞ

Thomas Cook, Türkiye'ye yapılan tatil rezervasyonlarında bir yıl öncesine göre yüzde 80 artış yaşadığını gördükten sonra 2018 yılı için Türkiye'ye düzenlenen uçuş seferleri için kapasitesini artırdı. Aile rezervasyonlarının ise bir yıl öncesine göre yüzde 87 artış kaydettiği aktarıldı.

FORBES'TEN DE ÖVGÜ GELMİŞTİ

Benzer bir övgü de dünyaca ünlü ekonomi dergisi Forbes'dan Gaziantep'e geldi. Forbes yayınladığı "Dünyanın ekonomik seyahat destinasyonları listesinde" Gaziantep'i 10. sırada gösterdi. İstanbul'dan sadece 90 dakikalık bir uçuş mesafesinde olduğu belirtilen Gaziantep'in uluslararası turistlerden batıdaki şehhirlere nispeten daha az ilgi gördüğü, fakat en az batıdaki Türkiye kentleri kadar ilginç bir tatil destinasyonu olduğu söylendi. Kentin UNESCO Yaratıcı Gastronomi Kentleri listesinde sekizinci sırada olduğunun altı çizilen haberde Gaziantep'in mutlaka görülmesi gerektiğine, İstanbul'da aranan birçok şeyin Gaziantep'te daha da uygun fiyata bulunabildiğine ve ülkenin şam fıstığı başkenti olduğuna dikkat çekildi.
Kanada'da Esrar Serbest Bırakılınca Stoklar 2 Günde Tükendi 80'lerin Ünlü Şarkıcısı Hakan Aslan, Cinsiyet Değiştirdi

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu'ndan 'Öğrenci Andı' Açıklaması: Değişiklik Yapılabilir