Trafik Eğitim Parkı'nda Eğitimler Başladı - Son Dakika
Güncel

Trafik Eğitim Parkı'nda Eğitimler Başladı

Trafik Eğitim Parkı\'nda Eğitimler Başladı

Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan Trafik Eğitim Parkı Emniyet Müdürlüğüne devredildi.

03.01.2012 10:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Osmaniye Belediye tarafından yaptırılan ve Emniyet Müdürlüğüne devredilen Mutlu Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda eğitimler başladı. Açılışta Belediye Çocuk Mehter Takımının gösterisi ilgiyle izlendi.

Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Programın devamında ise Osmaniye Belediyesi Çocuk Mehter Takımı mini bir konser verdi.

ÇOCUKLARA UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ VERİLECEK

Törende konuşan Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, trafik kazalarının ana sebebinin insan kaynaklı olduğunu belirterek eğitimin önemine vurgu yaptı. Ehliyet sahibi insanların eğitim düzeylerinin yüzde 50'sinin ilkokul mezunu olduğunu belirten Ceren, bunun eğitim ile kaza önleme ilişkisinin önemini ortaya koyduğunu söyledi. Birçok ülkede trafik bilincinin oluşturulmasına yönelik küçük yaşlardaki çocuklara karşı eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğünü belirten Emniyet Müdürü Ceren, kazandırılan bu trafik eğitim parkında öğrencilere uygulamalı olarak trafik eğitimi verileceğini söyledi. Bu eğitim parkının Türkiye'de ilk üç içerisinde yerini alabilecek şekilde dizayn edildiğini dile getiren Ceren, bu hizmetinden dolayı Belediye Başkanı Kadir Kara'ya teşekkür etti.

"FRANSA BİZİ İYİ TANIR, 7 OCAK 1922'DEN..."

Törende konuşan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümüne dikkat çekerek Fransa'ya gönderme yaptı. Başkan Kara şöyle dedi: "Birinci dünya savaşı sonunda 30 ekim 1918 tarihinde imzalanan Mondros ateşkes antlaşmasına göre Anadolu itilaf devletleri arasında paylaşılırken Çukurova önce İngilizler daha sonra da Fransızlar tarafından işgal edildi. Fransızların payına düşen Osmaniye'mizde işgalle birlikte acı günler başladı. Ermeni çetelerle birlikte Osmaniye'ye giren Fransızlar öldürme ve yağmalar yaptılar.

Buna rağmen bu Fransa bugün çıkıp bizleri soykırım yapmakla suçluyor. Bu yıl 7 ocak haftamızın ana sloganı "Fransa bizi iyi tanır, 7 ocak 1922'den..." biz 90 yıl önce Osmaniye'mizde, bölgemizde neler yaşandığını neler yapıldığını tarihi belgeleri ile biliyoruz. Fransızların ataları bizim atalarımızın mertliğini, yiğitliğini iyi tanıdı ve geldikleri gibi geri gittiler. Bugün çıkmış Fransa bizi soykırım yapmak ile suçluyor. Biz istiyoruz ki bu kurtuluş haftamızda her zaman olduğu gibi tek yürek, tek bilek olalım. Osmaniye'miz için, şehitlerimiz için, işgalci Fransa'ya Osmaniye'den bir cevap verelim. Kurtuluş haftamıza sahip çıkalım, bu haftayı doya doya yaşayalım, manasına varalım.

Osmaniye'den Fransa'ya öyle bir cevap verelim ki, 7 ocak 1922'de bizi iyi tanıyan Fransa, 7 ocak 2012'de bir kez daha tanısın ve haddi bilsin" diye konuştu.

TRAFİK TERÖRÜNÜN AZALMASINA VESİLE OLACAK

Belediye Başkanı Kadir Kara ise 3 bin 300 metrekare alana sahip eğitim pistinde ayrıca çocukların oyun oynayabilmeleri için 120 metrekarelik çocuk Oyun grubunun da yer aldığını söyledi.

Eğitim pistinin belediyeye maliyetinin 150 bin lira olduğunu kaydeden Kara, "Çocukların trafik eğitimini küçük yaşlarda almaları, ilerleyen yaşlarda kendilerine sosyal hayatta büyük katkılar sağlayacaktır. Bu eğitim alanımızın ülkemizde terörden sonra en fazla insan kaybımız olan trafik terörünün azalmasına vesile olmasını temenni ediyorum." dedi. Osmaniye milletvekili Suat Önal da birer konuşma yaparak Mutlu Çocuk Trafik Eğitim Parkının hayırlı olması temennisinde bulundu.

CERRAH: TRAFİK KURALLARINA RİAYET EDELİM

Çocukların trafik kuralları konusunda eğitilmesi ile trafik kazalarının önlemiş olacağını aktaran Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ise " Trafik kazalarında kaybettiğimiz bu kadar vatandaşımızı da kaybetmemiş oluruz. Anne balar çocuklarının trafikte yaptıkları hataları gelecekte çocuklarının yapacaklarını da bilmeliler.bu nedenle trafik kurallarına özelikle çocuklarımızın yanında dikkat etmeliyiz. Araç sayısı tüm Türkiye'de olduğu gibi Osmaniye'de de hızla artmakta. Lütfen çocuklarımızın hayatı için büyüklerimizin hayatı için trafik kurallarına riayet edelim." dedi.

Konuşmaların ardından ise İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren ile Belediye Başkanı Kadir Kara trafik eğitim parkının devir teslim protokolünü imzaladı. Trafik eğitim parkında çocuklara ilk eğitim verildi.

Törene Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Milletvekili Suat Önal, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Uğur Özbek, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Osmaniye Baro Başkanı Hüseyin Sezgin, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, , Jandarma Komutanı Albay Hakan Özkan, İl Genel Meclis Başkanı Selçuk Acar, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri, mahalle muhtarları ile çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Trafik Eğitim Parkı'nda Eğitimler Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın Vefatının 13. Yılında Anma Programı Düzenlendi
  09:31 Eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın Vefatının 13. Yılında Anma Programı Düzenlendi

  Edirne'de düzenlenen anma programında, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın fikirleri ve çalışmaları anlatıldı. Erbakan'ın hakka ve adalete dayalı bir dünya kurma azmi vurgulandı ve İslam birliğinin önemi vurgulandı.

 • Tekirdağ'da Sis Nedeniyle Deniz Ulaşımı Aksıyor
  09:31 Tekirdağ'da Sis Nedeniyle Deniz Ulaşımı Aksıyor

  Tekirdağ'da 5 gündür etkili olan sis, deniz ulaşımını aksatıyor. Sis nedeniyle rotalarına devam edemeyen 11 şilep ve tanker, Tekirdağ açıklarında demirlemek zorunda kaldı. Sisin etkisini kaybetmesiyle birlikte balıkçılar tekrar avlanmaya başlayacak.

 • Aydın'da Terör Örgütü Propagandası Yapan 6 Şüpheli Yakalandı
  09:30 Aydın'da Terör Örgütü Propagandası Yapan 6 Şüpheli Yakalandı

  Aydın İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, silahlı terör örgütü propagandası yapmak suçundan aranan şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Didim ilçesinde TKP/ML propagandası yapmak suçundan 1, Efeler, Didim, Germencik ve Söke ilçelerinde PKK/KCK propagandası yapmak suçundan 5 olmak üzere toplam 6 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.

 • Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi
  09:29 Bandırma Ticaret Borsası Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri Düzenledi

  Bandırma Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Karbon Emisyonlu Döneme Hazırlık Semineri'nde, Türkiye'nin karbon emisyonlarını azaltma taahhüdü ve Avrupa Birliği'nin karbon düzenlemesi konuları ele alındı. Seminerde, tarım sektörünün iklim değişikliğinden en çok etkilenen ve neden olan sektörlerden biri olduğu vurgulandı. Konuşmacılar, karbon emisyonlarının azaltılması ve sürdürülebilirliğin, doğal alanların korunması ve iyileştirilmesiyle mümkün olduğunu belirtti. Seminerde ayrıca, iş insanları ve uzmanlar tarafından konular değerlendirildi ve katılımcılara plaket verildi.

 • Çin İslam Minyatür Okulu Kurucusu Bursa'da Sanat Etkinliğinde
  09:29 Çin İslam Minyatür Okulu Kurucusu Bursa'da Sanat Etkinliğinde

  Çin İslam Minyatür Okulu kurucusu Ali Lei Gong ve oğlu Said Chuanyi Lei, Bursa'da düzenlenen 'Çin Kaligrafisi ve Minyatür Performansı' etkinliğinde güzel sanatlar öğrencileriyle bir araya geldi. Gong, Çin minyatürü sanatına İslam unsurlarını ekleyen ilk sanatçı olarak tanımlandı. Etkinlikte sanatçının hayatı ve sanatı hakkında bilgiler verildi ve öğrencilere minyatür çizim teknikleri aktarıldı.

 • Edirne'de 18 düzensiz göçmen yakalandı
  09:29 Edirne'de 18 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de güvenlik güçleri tarafından yapılan denetimlerde, yasa dışı yollarla yurda girdikleri belirlenen 18 Afganistan ve Pakistan uyruklu düzensiz göçmen yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • Kırklareli Valisi Birol Ekici, ziyaretlerde bulundu
  09:25 Kırklareli Valisi Birol Ekici, ziyaretlerde bulundu

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Burhan Üstünkol ve Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Lütfi Akca'yı makamında kabul etti. Vali Ekici, ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ayrıca Kırklareli'nde yaya geçitlerinde yapılan denetimlerde öğrencilere eğitim verildi.

 • Balıkesir'de çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi
  09:25 Balıkesir'de çıkan yangında bir ev kullanılamaz hale geldi

  Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki Düvertepe Mahallesi'nde çıkan yangında, Ali Gürbüz'e ait kullanılmayan ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri yangını çevredeki evlere sıçramadan söndürdü. Yangının çıkış sebebi araştırılıyor ve vatandaşlar elektrik tesisatlarını kontrol etmeleri ve ısıtıcılara dikkat etmeleri konusunda uyarıldı.


Advertisement