Trakya Üniversitesinde doğa ve sanat eğitimi düzenlendi - Son Dakika

Trakya Üniversitesinde doğa ve sanat eğitimi düzenlendi

02.10.2021 14:10
Trakya Üniversitesinde doğa ve sanat eğitimi düzenlendi

Trakya Üniversitesince "TÜBİTAK 2237-A Fen, Güzel Sanatlar ve Eğitim Alanı Lisans Öğrencilerine Yönelik Doğa ve Sanat Eğitimi" düzenlendi.

Trakya Üniversitesince "TÜBİTAK 2237-A Fen, Güzel Sanatlar ve Eğitim Alanı Lisans Öğrencilerine Yönelik Doğa ve Sanat Eğitimi" düzenlendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü ev sahipliğinde ve Prof. Dr. Utku Güner'in yürütücülüğünde düzenlenen eğitim çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Türkiye'nin her yerinden başvuruların kabul edildiği etkinlikte, fen, güzel sanatlar ve eğitim fakülteleri olmak üzere 24 üniversiteden 45 katılımcı yer aldı.

Etkinliğe, Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyelerinin yanı sıra, Yıldız Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Mersin Üniversitesi öğretim üyeleri de katıldı.

Etkinliğin yerel düzenleme kurulunda İstanbul Silivri Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu Müdürü Mustafa Elibol ve Aslıhan Dikmen görev aldı.

TÜBİTAK 2237-A kapsamında gerçekleştirilen projede, katılımcılara, alanında uzman kadro tarafından "doğa ve sanat" konulu dersler verildi.

Proje yürütücüsü Prof. Dr. Utku Güner, doğayı bilim ve sanat olmadan doğru anlamanın ve yorumlamanın mümkün olmadığını belirterek, eğitimde katılımcıların doğa ve sanat ilişkisini farklı yönleriyle öğrendiğini ifade etti.

Trakya Üniversitesinde doğa ve sanat eğitimi düzenlendi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Trakya Üniversitesinde doğa ve sanat eğitimi düzenlendi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Camide bale yapan Rus kadın, bu kez bir eve izinsiz girip eşyaları sokağa attı 16:29 Camide bale yapan Rus kadın, bu kez bir eve izinsiz girip eşyaları sokağa attı
Eskiden en ucuz seyahat rotasıydı, şimdi ateş pahası! Doğu Ekspresi'nde tek kişilik bilet 1.300 TL'ye çıktı 16:24 Eskiden en ucuz seyahat rotasıydı, şimdi ateş pahası! Doğu Ekspresi'nde tek kişilik bilet 1.300 TL'ye çıktı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret tepkisi: Doğru düzgün bir teklifte bulunun! 16:16 Kemal Kılıçdaroğlu'ndan asgari ücret tepkisi: Doğru düzgün bir teklifte bulunun! Herkes zehirli sanıyordu! 67 yaşındaki adam kapari karpuzunu dünyaya satıyor 15:17 Herkes zehirli sanıyordu! 67 yaşındaki adam kapari karpuzunu dünyaya satıyor Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu 14:51 Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu Hırsızlığın bu kadarı görülmedi! Engelli taklidi yapıp akülü sandalyeyi çaldı 14:29 Hırsızlığın bu kadarı görülmedi! Engelli taklidi yapıp akülü sandalyeyi çaldı Oyuncu Süleyman Yağcı, gözyaşlarını tutamadı! Canlı yayında yediği dost kazığını anlattı 14:24 Oyuncu Süleyman Yağcı, gözyaşlarını tutamadı! Canlı yayında yediği dost kazığını anlattı Kadir Doğulu, eşi Neslihan Atagül'ü aldattığı iddialarını ti'ye aldı: Evet ihanet ettim, sabah yüzüne bakmadım 12:03 Kadir Doğulu, eşi Neslihan Atagül'ü aldattığı iddialarını ti'ye aldı: Evet ihanet ettim, sabah yüzüne bakmadım
Advertisement