Son Dakika Haberleri: Trump, İran'la Yapılan Nükleer Anlaşmasıyla İlgili Kararını Verdi

Trump, İran'la Yapılan Nükleer Anlaşmasıyla İlgili Kararını Verdi

1 ay önce

ABD Başkanı Trump, İran'la yapılan nükleer anlaşmanın akıbetiyle ilgili "Kararımı verdim. Yakında öğreneceksiniz" dedi. Trump anlaşma için "ABD için utanç kaynağı" yorumunu yapmıştı.

BM Genel Kurulu'nda  İran'la yapılan nükleer anlaşmasıyla ilgili " ABD için bir utanç kaynağıdır. Bu konuda henüz son sözümüzü duymadınız." diyen Trump, "İran'la ilgili kararımı verdim. Yakında öğreneceksiniz. "dedi.

GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI

ABD Başkanı  Donald Trump,  BM Genel Kurulu için  New York'a gelen  Filistin Develet Başkanı  Mahmud Abbas ve  Ürdün Kralı Abdullah'la görüştü. Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Trump, Ortadoğu ile ilgili önemli mesajlar verdi.

"İRAN'LA İLGİLİ KARARIMI VERDİM"

İran'la nükleer anlaşmanın askıya alınıp alınmayacağı yönündeki soruya ise Trump, "Karar verdim, yakında bunun ne olduğunu öğreneceksiniz." açıklamasını yaptı. Ancak Trump,  İran'la nükleer anlaşmanın akıbetiyle ilgili daha fazla detay vermekten kaçındı.

ABD İÇİN UTANÇ KAYNAĞI"

Hatırlanacağı gibi  BM Genel Kurulun'da ilk kez konuşan Trump  İran'la yapılan nükleer anlaşması için "İran'la nükleer anlaşma  ABD için bir utanç kaynağıdır. Bu konuda henüz son sözümüzü duymadınız." demişti.


Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi Düğünde Kız Tarafı Takıları İsteyince İki Taraf Birbirine Girdi: Gelin ve 11 Davetli Yaralandı
Galatasaray-Fenerbahçe Derbisinin İlk 11'leri Belli Oldu