Son Dakika Haberleri: Türkler tatilde nereye gitmek istiyor?

Türkler tatilde nereye gitmek istiyor?

8 yıl önce

Türklerin en çok gezmek istedikleri Avrupa başkenti: Roma!

Türkler tatilde nereye gitmek istiyor?, System.String[]
Eşsiz bir tatil için başvurulacak ilk adres olan Gazella Turizm, www.binrota.com sitesinden düzenlediği anketlerle de Türkiye'nin tatil eğilimlerini çıkarmaya devam ediyor. Anketlere göre Türklerin en çok merak ettiği kıta Kuzey Amerika ve Avrupa'da en çok gezmek istedikleri başkent de İtalya'nın Roma kenti.
Gazella Turizm, 7000 aktif üyesi bulunan www.binrota.com sitesinde gerçekleştirdiği anketlerle tatilseverlerin nabzını tutuyor. "En çok hangi kıtayı merak ediyorsunuz?" sorusunun sorulduğu ankete katılanların %26'sı Kuzey Amerika, %24'ü Asya, %18'i Güney Amerika, %14'ü Afrika, %11'i Avrupa ve % 7'si Avustralya yanıtını verdi.

En çok görülmek istenen dünya harikası: Machu Picchu Antik kenti!
Türkler, dünyanın 7 harikasından en çok %29 ile Peru'daki Machu Picchu Antik kentini görmek istiyor. En çok görülmek istenen dünya harikalarının ikincisi %25 ile Petra Antik kenti iken, üçüncüsü %13 ile Hindistan'daki Tac Mahal anıt mezarı. Tac Mahal'i %12 ile Meksika'daki Chichen Itza piramidi izliyor. Çin Seddi, %10 ile listenin beşinci sırasında. Ardından %7 ile Brezilya'daki Kurtarıcı İsa heykeli ve %4 ile İtalya'daki Kolezyum geliyor.

Anketteki "Avrupa'da en çok hangi başkentleri gezmek istersiniz?" sorusuna katılımcıların %28'i Roma, %24'ü Londra, %18'i Paris, %14'ü Amsterdam, %10'u Stockholm ve %6'sı Helsinki cevabını verdi. Ankette "Tatile çıkmadan önce hangi kritere göre karar veriyorsunuz?" sorusuna ise en çok gazete ilanı ve katalog, ardından sırasıyla acente yönlendirmesi, gezi siteleri, önceki seyahat deneyimleri ve tavsiye yanıtları verildi.

1996 yılından beri şirketlerin hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahat organizasyonlarını planlayan Gazella Turizm, vize, uçak bileti, otel, rehberlik, transfer, eğlence, kültürel turlar gibi alanları planlanmak için hizmet sunmanın yanı sıra şirketlerin gezilerinin amaçlarına en uygun destinasyonları belirleme süreçlerinde de destek veriyor.
Haber Yayın Tarihi : 06.09.2011 03:42 Kaynak: BültenlerDiriliş Ertuğrul'un Setinde İftar Yapan Sedat Peker'de Kürt-Alevi Açıklaması Tarlası İçin Sondaj Yapan Çiftçi, 75 Metre Derinde Su Ararken Gaz Buldu Arjantinli Saldırganlar, 2 Mültecinin Üzerine Benzin Döküp Yaktı