Son Dakika Haberleri: Tusob Üyeleri Karaağaç Göleti'nde Çevre Temizliği Yaptı

Tusob Üyeleri Karaağaç Göleti'nde Çevre Temizliği Yaptı

7 yıl önce

Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği (TUSOB) Üyeleri, Karaağaç Göleti'nde çevre temizliği yaptı.

Tusob Üyeleri Karaağaç Göleti'nde Çevre Temizliği Yaptı, System.String[]
Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği (TUSOB) Üyeleri, Karaağaç Göleti'nde çevre temizliği yaptı.

TUSOB Başkanı İsmail Atalay gazetecilere yaptığı açıklamada, gölet çevresinde piknikçilerden kalan atıkların suya karışmasını önlemek ve su hayatının korunmasına katkı sağlamak amacıyla belirli periyotlarda bölgede temizlik yaptıklarını kaydetti.

Uşak genelinde 22 göletin bulunduğunu ifade eden Atalay, göletlerin etrafında piknik yapan vatandaşların çevreye duyarlı olmaları gerektiğine dikkat çekti.

Atalay, şunları ifade etti:

"Göletler bizim göz bebeğimiz. Sıklıkla yapmış olduğumuz çevre temizliği faaliyetlerimiz devam ediyoruz. Özellikle yağmur ve kar başlamadan bu temizlikleri yapmak gerekiyor çünkü gölet çevresindeki çöpler yağmur ve kar suları ile su ile buluşuyor ve geri dönülmez bir çevre kirliliğine yol açıyor. Ancak şu unutulmamalı ki hiç kimsenin çöpünü toplamak kimseye vazife değil. Herkes bu konuda duyarlı olmak zorunda."

- UŞAKManken Marisa Papen'in, Ayasofya'da Soyunduğu Ortaya Çıktı! Kaşıkçı'nın Ölüm Emri, Skype Üzerinden Verildi: Bu Köpeğin Kafasını Bana Getirin

Muharrem İnce İlk Kez Açıkladı: İstanbul İçin Varım