Tyb Konya'da M. Ali Köseoğlu Güven Tazeledi - Son Dakika

Tyb Konya'da M. Ali Köseoğlu Güven Tazeledi

17.11.2013 16:56
Tyb Konya'da M. Ali Köseoğlu Güven Tazeledi, System.String[]

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi'nin 10.Genel Kurulu yapıldı.
İl Halk Kütüphanesi Salonu'nda yapılan genel kurula, akademisyen, yazar, şair ve sanatçılar katıldı.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi'nin 10. Genel Kurulu yapıldı.

İl Halk Kütüphanesi Salonu'nda yapılan genel kurula, akademisyen, yazar, şair ve sanatçılar katıldı. Genel kurulun açılışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Köseoğlu, TYB Konya Şubesi'nin faaliyetlerinden övgüyle bahsederek, bundan sonra da daha aktif çalışmalar beklediklerini söyledi. İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Adem Alemdar da, TYB ile birlikte ortak programlara imza atmak istediklerini belirtti. Konuşmaların ardından başlayan genel kurulun divan başkanlığını Prof. Dr. Nazmi Zengin yaparken, divan üyeliklerini de Ali Fuat Baysal ve Cemil Paslı gerçekleştirdi. Genel Kurulu açan Prof. Dr. Nazmi Zengin, TYB Konya Şubesi'nin 10. Olağan Genel Kurulu'nda şehrin sanatçı ve yazarlarıyla bir arada bulunmanın memnuniyetini dile getirdi. Daha sonra TYB Konya Şube Başkanı M. Ali Köseoğlu, 2012 ve 2013 yılı faaliyet raporunu, Doç. Dr. Nuri Şimşekler de denetim kurulu raporlarını okudu. Raporların genel kurul tarafından kabul edilmesinin ardından, yeni yönetim ve denetim kurulları ile genel kurul delegelerinin seçimi gerçekleştirildi.

Genel kurulun ardından yeniden TYB Konya Şubesi Başkanlığı'na seçilerek güven tazeleyen M. Ali Köseoğlu, tüm üyelere teşekkür etti. TYB Konya Şubesi'ni şehrin yazar ve sanatçılarıyla birlikte yönettiklerini kaydeden Köseoğlu, "Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde olduğu gibi, bundan sonra da hep birlikte şehrin entelektüel birikimine katkı sunmak üzere hareket edeceğiz" dedi.

10. Genel Kurulun ardından TYB Konya Şubesi'nin yönetim kurulu asil ve yedek şu isimlerden oluştu: "M. Ali Köseoğlu, Dr. Bekir Biçer, Doç Dr. Hayri Erten, Doç. Dr. Fatih Özkafa, Duran Çetin, Dr. Abdullah Harmancı, Osman Bozdemir, Prof. Dr. Oktay Sarı, Vural Kaya, Hüzeyme Yeşim Koçak, Murat Ak, Zeki Oğuz, A. Fuat Baysal, Saffet Yurtsever."

Denetim Kurulu da asil ve yedek şu isimlerden oluştu: "Prof. Dr. Haşim Karpuz, Prof. Dr. Nazmi Zengin, Doç. Dr. Nuri Şimşekler, Melahat Ürkmez, Dr. Aziz Ayva, Sadık Gökçe." - KONYA

Tyb Konya'da M. Ali Köseoğlu Güven Tazeledi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tyb Konya'da M. Ali Köseoğlu Güven Tazeledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kan donduran vahşet! Ünlü dizilerde çalışan set asistanını bıçakla öldürdüler, ormanda yakarak yok etmek istediler Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Tartıştığı arkadaşını öldüren zanlı: Namus için öldürdüm, kimse kimseyi bilerek öldürmez