İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti - Son Dakika

İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti

29.10.2020 13:44

Rize'nin Çayeli ilçesinde, 55 yaşındaki Rukiye ve 67 yaşındaki Necmettin Çakıroğlu ile 64 yaşındaki Emine Bayraktutan kardeşler, yaklaşık 54 gün içinde, koronavirüsten yaşamını yitirdi. 3 kardeşin koronavirüsten ölümü ilçede üzüntüye yol açtı.

Çayeli ilçesi Sarısu köyünde oturan Mustafa Çakıroğlu'nun 2 kızı ve oğlu koronavirüse yakalandı. Tedaviye alınan Rukiye Çakıroğlu 4 Eylül'de, İstanbul'da, Emine Bayraktutan ise 17 Eylül'de, Düzce'de hayatını kaybetti. İki kardeşini toprağa veren Necmettin Çakıroğlu da aynı hastalığa yakalandı. Covid-19 testi pozitif çıkan Çakıroğlu hastanede tedaviye alındı. Çakıroğlu da dün hayatını kaybetti. 3 kardeşin koronavirüsten ölümü ilçede üzüntüye yol açtı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Rize'nin Çayeli ilçesinde, yaklaşık 54 gün içinde, Rukiye (55) ve Emine (64) Bayraktutan adlı kardeşlerinin ardından koronavirüsten yaşamını yitiren Necmettin Çakıroğlu, öğle vakti Sarısu köyünde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye katılanlar, maske ve eldiven takarken, sosyal mesafeye de dikkat edildiği görüldü.

"ÇOK ÜZGÜNÜZ"

Necmettin Çakıroğlu'nun eşi Nurşen Çakıroğlu, "Eşimin biraz şikayetleri olunca sağ olan görümcelerim, 'Gidin, test olun' diye ısrar edince hastaneye gittik, ne yazık ki pozitif çıktı. Hastanede tedaviye alındı, yoğun bakımda 10 gün kaldı, ne yazık ki cenazesi çıktı. 3 kardeşi koronavirüsten kaybettik çok üzgünüz" dedi.

İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 günde koronavirüsten hayatını kaybetti

"MASKEYİ HİÇ ÇIKARMADIK"

Emine Bayraktutan'ın eşi Ahmet Bayraktutan da "Eşimi kaybetmiştim, bugün de kayınımı defnettik. Nasıl oldu, hiç anlamadık. Maskeyi hiç yüzümüzden çıkarmadık, dikkat ettik ama maalesef bu üzücü hadiseyi yaşadık" diye konuştu.2 kızı ve oğlunu kaybeden Fatma Çakıroğlu da "Kızlarımdan sonra ne yazık ki oğlumu da kaybettim. Allah sabrını verecek inşallah" dedi.

"ÖNLEMLERİ ALMAZSAK BU HASTALIK ÇOK AİLEYİ ÜZECEK"

Akrabalarını kaybeden Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi ise "Çok kesin olmamakla birlikte İstanbul'dan Düzce'ye oradan Rize'ye gelen bir süreç. Virüsün ne kadar hızlı ve etkili olduğunu bir belirtisi. 54 gün içinde benim teyzemin çocukları, 2 kızı, 1 oğlu koronavirüsten vefat etti. Çok üzgünüz. Bu hastalık ülkemizde bölgemizde hızlı bir şekilde yayılıyor maalesef. Şimdi daha iyi anlıyoruz ki önlemleri almazsak bu hastalık birçok aileyi üzecek" diye konuştu.

İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 günde koronavirüsten hayatını kaybetti
Mustafa Çakıroğlu
İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 günde koronavirüsten hayatını kaybetti
Emine Bayraktutan
İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 günde koronavirüsten hayatını kaybetti
Rukiye Bayraktutan
İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İlçeyi yasa boğan ölümler! Üç kardeş, 54 gün içinde koronavirüsten hayatını kaybetti - Son Dakika

YORUMLAR (1)
  • kemal çelebi: maske korumaz.. ama hijyen ve sosyal mesafe hem korur hem kurtarır.acil bir durum olmadıkça evden çıkmayın.. misafirliğe gitmeyin.. misafirde çağırmayın bu zor zamanlarda lutfen birbirimize destek olalım. Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Jose Mourinho, mağlubiyet sonrası yaptığı paylaşımla oyuncularına seslendi :Umarım herkes benim kadar üzgündür Son dakika: Merkez Bankası'ndan yeni sıkılaştırma adımı: BIST Repo-Ters Repo fonlaması sıfırlanacak Sokakta karşılaştığı eski eşi konuşmak istemeyince, not bırakıp camide kendini astı Uzman isim uyardı: Aspirin her koronavirüs hastası için uygun değil Aşk yaşadıkları konuşulan Hilal Altınbilek ve Gurur Aydoğan aynı eve girerken yakalandı Nice'te 3 kişiyi bıçaklayarak öldüren saldırgan İtalya'dan belge alarak Fransa'ya gelmiş Meteoroloji 12 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor