Üsküp'te "6. Gelecekte İletişim Çalıştayı" - Son Dakika

Üsküp'te "6. Gelecekte İletişim Çalıştayı"

15.05.2014 20:15
Üsküp'te

RTÜK ile Makedonya Radyo ve Görsel İşitsel Medya Hizmetleri Ajansı arasında yeni işbirliği anlaşması imzalandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Makedonya Radyo ve Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansı arasında, Üsküp'te işbirliği anlaşması imzalandı.

"6. Gelecekte İletişim Çalıştayı" kapsamında, Üsküp'te bulunan RTÜK Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu ve beraberindeki heyet, Makedonya Radyo ve Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansı Başkanı Zoran Trayçevski'yi ziyaret etti.

Trayçevski ve Fendoğlu basına kapalı olarak yapılan görüşme sonrası basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Fendoğlu ve Trayçevski iki kurum arasında yeni işbirliği anlaşması imzaladı.

Fendoğlu, iki kurum arasında ilk protokolün 2004 yılında imzalandığını ve bu yeni işbirliği anlaşmasının iki ülke arasında sevindirici bir olay olduğunu söyledi.

Protolün yenilenmesine ihtiyaç duyduklarını belirten Fendoğlu, "Önceki protokolümüz 10 yaşında. Bu zaman süresinde teknolojiler modernleşti, ifadeler, kavramlar yenilendi. Dolayısıyla bu yeni protokole ihtiyaç vardı. Bu protokolle genel paneller, sempozyumlar, ortak toplantılar ve teknolojik açıdan daha iyi bir yardımlaşma içerisine gireceğiz. Umuyorum bu protokol hayırlara vesile olur" diye konuştu.

Makedonya Radyo ve Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansı Başkanı Zoran Trayçevski de, iki kurum arasında uzun süredir işbirliği olduğunu söyledi. Trayçevski, kurullar arasında imzalanan yeni anlaşmayla, radyo ve televizyon alanındaki tecrübe aktarımı, kanun tasarıları, eğitim, yeni düzenlemeler gibi alanlarda işbirliğinin derinleşeceğini kaydetti.

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bugün başlayan ve yarın da Kosova'nın Prizren kentinde devam edecek olan "6. Gelecekte İletişim Çalıştay"ının sabah yapılan açılışına, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, RTÜK Başkan Vekili Hasan Tahsin Fendoğlu,Makedonya Radyo ve Görsel-İşitsel Medya Hizmetleri Ajansı Başkanı Zoran Trayçevski ve Türk dünyasından çok sayıda gazeteci ile öğrenci katılmıştı. - Üsküp

Üsküp'te 6. Gelecekte İletişim Çalıştayı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Üsküp'te '6. Gelecekte İletişim Çalıştayı' - Son Dakika


Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı