Son Dakika Haberleri: Usta Oyuncu Hayatını Kaybetti!

Usta Oyuncu Hayatını Kaybetti!

4 ay önce

78 yaşındaki tiyatro ve sinema sanatçısı Bersun Goriça'nın hayatını kaybetti.

Usta Oyuncu Hayatını Kaybetti!, System.String[]

Çok sayıda film ve dizide rol alan usta oyuncu Bersun Goriça hayatını kaybetti.

Usta oyuncu ile ilgili acı haberi  Instagram adresinden duyuran ses sanatçısı  Onur Akay, "Sanat camiasında yaprak dökümü devam ediyor. Usta tiyatro ve sinema sanatçımız Bersun Goriça'yı 78 yaşında kaybettik. Onu Melek, Karagümrük gibi dizilerde izlemiştik. Gülüm adlı sinema filminde ise,  Tarık Akan ve  Okan Bayülgen'le oynamıştı.  İzmir Devlet Tiyatrosu'nda yetişen Ayşe Bersun Goriça'nın mekânı cennet olsun inşallah." ifadelerini kullandı.

BERSUN GORİÇA KİMDİR?

İzmir Devlet Tiyatrosu'nda yetişen sinema ve dizi oyuncusu Ayşe Bersun Goriça, 1939 yılında dünyaya geldi. Goriça, en son yönetmenliğini  Zeki Ökten'in yaptığı "Gülüm" adlı sinema filminde oynamıştı. Çok sayıda tiyatro oyunu sahneye koyan ünlü oyuncu, başta Melek ve Karagümrük olmak üzere, Bütün Çocuklarım, Büyük Buluşma, Aşk Kapıyı Çalınca ve  Demir Leblebi gibi çok sayıda televizyon dizisinde de izleyici ile buluştu.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR

ASELSAN'da 8'inci Şüpheli İntihar! Genç Mühendis 14'üncü Kattan Atladı Yaşlı Erkekleri Cinsel Organlarına Dokunarak Soyan Çete Çökertildi
ABD Dışişleri Sözcüsünden Erdoğan'a Küstah Cevap: Hep Aynı Şarkı