Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz' - Son Dakika

Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz'

15.09.2014 14:40
Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz', System.String[]

Haber: Ezgi ÇAPA - Kamera: İdris TİFTİKÇİ / İstanbul DHA 16 milyon 400 bin öğrencinin ders başı yaptığı 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı için Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu'ndaki tören düzenlendi.

Haber: Ezgi ÇAPA - Kamera: İdris TİFTİKÇİ/ İstanbul DHA 16 milyon 400 bin öğrencinin ders başı yaptığı 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı için Bakırköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu'ndaki tören düzenlendi. Törene öğrenci ve velilerin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Hamdullah Suphi Tanrıöver ilkokulu öğrencileri protokole halk oyunları gösterisi sundu.

VALİ MUTLU'DAN 'ŞİMDİ OKULLU OLDUK' İstanbul'daki eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bugün 2 milyon 681 bin öğrencinin ders başı yaptığını belirtti. "Hepimizin kulaklarında güzel bir okul şarkısı var" diyen Mutlu, şarkının "Şimdi okullu olduk, sınıfları doldurduk, sevinçliyiz hepimiz, yaşasın okulumuz" dizelerini okudu. Törene konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da başarılı bir yıl dileklerini iletti

MUTLU VE TOPBAŞ OKUL SIRALARINDA Açılış törenin ardından bu yıl ilk kez okul sıralarına oturan birinci sınıfların dersine giren İstanbul Valisi Mutlu ile İstanbul Belediye Başkanı Topbaş, çocuklarla birlikte aynı sıraları paylaştı. 34 yıllık öğretmen Meryem Erdem, Vali Mutlu'ya, meslek hayatında ilk günkü heyecanını taşıdığını anlattı. Daha sonra çocuklara okuma ve boyama kitabı dağıtan Mutlu, "Bizim zamanımızda bu kadar renkli kitaplar yoktu. Şimdiki çocuklar çok şanslı" diye konuştu. Mutlu ve Topbaş okul sıralarına oturarak okulun ilk günde çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi.

ÇOCUKLARIN YÜZLERİNDE İLK GÜN HEYECANI VARDI

3 aylık yaz tatilinin ardından okula başlayan öğrencilerde ilk gün heyecanı vardı. Heyecanlı olduklarını dile getiren öğrenciler eğitim-öğretim yılına bahçede arkadaşlarıyla oynayarak başladı. 4. Sınıf öğrencisi bir öğrenci arkadaşlarını özlediğini söyledi. 4.sınıf öğrencisi Beren Sezen ise 'Yeni sınıfa geçtik, yeni arkadaşlarımız geldi, heyecanlıyım" şeklinde konuştu.

Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz'
Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz'
Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz'
Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz'

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Vali Mutlu'dan Şiir: 'Yaşasın Okulumuz' - Son Dakika


Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Son Dakika: Fransa Ulusal Meclisi, Azerbaycan toprağı olan Dağlık Karabağ'ı devlet olarak tanıdı 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış