"Vergi Maratonu" Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika

"Vergi Maratonu" Yarışması Sonuçlandı

31.05.2012 12:14

3. ve 4. sınıf öğrencileriyle yüksek lisans öğrencilerini hedefleyen ve Mart ayında başlatılan Vergi Maratonu'na Türkiye'den yaklaşık 200 başvuru geldi.

25 Mayıs Cuma günü gerçekleşen ülke finalinde zorlu elemelerden geçen 8 aday, jüri heyeti karşısında hem teknik hem de sunum becerilerini sergileyerek ter döktüler. Prof. Dr. Şükrü Kızılot ve Novartis Vergi Grubu Başkanı Nükhet Erkekel Irmak'ın yanı sıra Ernst & Young Vergi Hizmetleri Bölüm Başkanı Erdal Çalıkoğlu ve Vergi Bölümü Sorumlu Ortaklarından Sadık Ferik ve Dursun Özcan jüride görev aldılar.

Programın ilk etabında yarışmacılardan Türk Vergi Sistemi ve Hukuku alanında güncel konulardan yola çıkarak birer metin yazmaları istendi. İkinci etapta ise deneyimli Ernst & Young Vergi Uzmanlarının hazırladığı Vaka Analizinden giderek bu vakayı analiz etme, sorunları belirleme ve alternatif geliştirme, önerilerini jüri kuruluna sunma ve onları bulduğu çözüm yönünde ikna etme becerileri değerlendirmeye alındı.

Bu zorlu maratonda birinciliği Dokuz Eylül Üniversitesi 3. Sınıf Öğrencisi Dilek Karataş, ikinciliği İstanbul Üniversitesi 4. Sınıf öğrencisi Aykut Durdağı, üçüncülüğü ise Galatasaray Üniversitesi'nden 3. Sınıf öğrencisi Sergül Türkoğlu elde ettiler.

Maratonun Türkiye birincisi Dilek Karataş, Ekim 2012 tarihinde ABD Boston'da yapılacak maratonun uluslararası ayağında Türkiye'yi temsil edecek. Yarışma finalinin 66. Uluslararası Maliye Derneği Kongresinde gerçekleşmesinden dolayı 20'den fazla ülkeden gelecek finalistler bu vesileyle dünya çapında pek çok profesyonelle tanışma fırsatını da elde edecekler. Bu etapta katılımcılardan farklı kültürlerden gelen öğrencilerle yarışarak bir vakayı çözümlemeye çalışıp iş, teori ve pratik anlayışlarını geliştiriyor olmaları bekleniyor. Panel sonrasında finalistler prestijli bir seremoninin ardından duyurulacaklar.

 Vergi Maratonu Yarışması Sonuçlandı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Vergi Maratonu' Yarışması Sonuçlandı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı 18:54 Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı Bülent Arınç'tan gündem olacak sözler: CHP'nin oyları artıyor, artacak 18:20 Bülent Arınç'tan gündem olacak sözler: CHP'nin oyları artıyor, artacak Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven davasında tanık ifadesi ortaya çıktı: 'Nasıl seviştiğinizi de anlat' dedi 18:14 Deniz Bulutsuz ve Ozan Güven davasında tanık ifadesi ortaya çıktı: 'Nasıl seviştiğinizi de anlat' dedi
Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor 17:48 Tıp dünyasının favorisi at nalı yengeci! Yemek yemeden 1 sene yaşıyor, mavi kanının litresi 15 bin dolara satılıyor Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince 17:14 Laf attığı gruptan dayak yiyeceğini fark edince "Bunlar PKK'lı" diyerek çevreden yardım istedi Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş 17:10 Kiralık oda ilanı için görüşmeye giden genç kız dehşeti yaşadı! İçeceğine ilaç katılıp gece boyunca tecavüz edilmiş
Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak 16:43 Amazon, ABD genelinde 150 bin mevsimlik işçi alacak Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı 15:16 Sümeyye Erdoğan, kayınpederi Özdemir Bayraktar'ın tabutuna yaş dolu gözlerle baktı
Advertisement