Yıldız, Darende İlçesini Ziyaret Etti - Son Dakika

Yıldız, Darende İlçesini Ziyaret Etti

5 yıl önce

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında Darende ve mahallelerine çıkarma yaptı.

Yıldız, Darende İlçesini Ziyaret Etti, System.String[]

MHP Malatya Milletvekili adayı Avukat Arif Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında Darende ve mahallelerine çıkarma yaptı. Yıldız, Milliyetçi Hareket iktidarında tüm belde ve köylerin kurulmasını yeniden tesis edeceklerini söyledi.


Yıldız, Mehmet Ali Özpolat ile birlikte genel seçim çalışmaları kapsamında Darende ilçesindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. İlk olarak Aşığı Ulupınarlı esnaf ve vatandaşlarla kahvaltı yapan MHP'li Yıldız ve Özpolat daha sonra Balaban, Darende merkez, Ayvalık'taki esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. MHP'li Yıldız, hem Darende'yi hem Malatya'yı hem de Türkiye'yi yönetmeye hazır olduklarını belirterek, "Hem Türkiye'nin hem de Malatya'nın daha iyi yönetilmesi gerekiyor. Milletimizin topyekun kalkınması gerekiyor. Yandaşların zengin olduğu, işe alındığı ama diğer esnaf ve vatandaşların sıkıntı içinde olduğu bir ülke istemiyoruz. Biz milletimizin tamamen beraber kalkındığı, beraber yükseldiği ve devletin de bu şekilde daha da büyüdüğü bir Türkiye istiyoruz. Resmi rakamlara göre yüzde 11.2 işsizlik var. Gerçek işsiz sayımız ise 13 milyondur. Siz 1.5 katrilyonluk bir saray yapacağınıza, tüm illere fabrika yaparak işsiz sayımızı azaltırlardı. 1.5 katrilyonla tüm illere 4 bin kişilik fabrikalar yapılabilirdi. Milliyetçi Hareket iktidarında her yıl 700 bin kişi işe alınacak. İş alınırken de bir aileden 5 kişi, diğer aileden hiç kimse işe alınmayacak şeklinde olmayacak. Her aileden 1 kişi olmak kaydıyla her yıl 700 bin kişi iş imkanı sağlayacağız" dedi.


"HİLAL KART İLE HEM MUHTAÇ AİLELER HEM DE KÜÇÜK ESNAF KALKINACAK"


Milliyetçi Hareket iktidarında muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri harcama kartları (HİLALKART) vereceklerini vurgulayan Yıldız, çeşitli adlar altında yapılması öngörülen sosyal destek ödeme tutarı bu kartlara yükleneceğini kaydetti. Hilal Kartların küçük esnafın desteklenmesi amacıyla sadece ikamet edilen yerdeki esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacağını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti: "Sosyal refah politikamızın esasını; öncelikle yoksul insanların yoksulluktan kalıcı bir şekilde kurtarılarak yoksulluk sınırının altında hiçbir vatandaşın bırakılmaması, toplumun refah düzeyinin yükseltilerek vatandaşların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi oluşturacaktır. Ekonomik ve sosyal politikaların, orta direk ile dar ve sabit gelirlileri destekleyecek şekilde ahenk içinde uygulanması ve gelirin dengeli dağılımı sağlanacaktır. Bölgeler arası gelişmişlik farklarının azaltılması ve yerel üretim potansiyelinin harekete geçirilmesi için kamu-özel sektör işbirliği geliştirilecektir. 65 yaşını doldurmuş, muhtaç durumdaki kişilere ödenen aylık, 300 liraya yükseltilecektir. Yaşlısına bakmakla yükümlü olan muhtaç durumdaki ailelere yaşlısını koruyup kollaması ve onun her türlü fiziki, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılaması için "sosyal bakım yardımı" ödemesi yapılacaktır."


"BELDE BELEDİYELERİNİ YENİDEN KURACAĞIZ"


Milliyetçi Hareket Partisi Seçim Beyannamesi'nde belde belediyelerin, köylerin tüzel kişiliklerinin yeniden kurulmasını güvence altına aldığını belirten Yıldız, büyükşehir belediyesi sınırlarını mülki sınır haline getiren büyükşehir belediyesi kanunundaki düzenleme kaldırılacaklarını, bu doğrultuda ilçe belediyeleri yetki ve işlevlerine yeniden kavuşturulacağını vurguladı. Yıldız, sözlerini şöyle tamamladı:


"Kaldırılan belediye, özel idare ve beldeler ile tüzel kişilikleri sona erdirilen köylerin ekonomik, sosyal, demografik ve benzeri yöreye özgü özellikleri dikkate alınarak yeniden kurulmaları ve tüzel kişiliklerine kavuşturulmaları sağlanacaktır. Belde ve köylerde, üretim yapısı ve potansiyeli dikkate alınarak tarım, hayvancılık, sağlık, turizm, orman, maden ve diğer alanlarda kamu görevlileri görevlendirilecektir. İl genel meclisi üyeleri ve büyükşehir belediye meclisi üyeleri sosyal güvenceye kavuşturulacak, aldıkları huzur hakkı iyileştirilecektir." - MALATYA

Haber Yayın Tarihi: 02.06.2015 03:15 Kaynak: İHASon Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde ödeme yöntemi değişti

Son Dakika Haberleri