Yunanistan Genelkurmay Başkanı'ndan Türkiye'ye Küstah Tehdit! - Son Dakika
BBC

Yunanistan Genelkurmay Başkanı'ndan Türkiye'ye Küstah Tehdit!

19.12.2018 22:11

Yunanistan Genelkurmay Başkanı, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu öne sürerek, "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz." dedi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu söyleyerek, "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir" dedi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis

"YERLE BİR EDERİZ" TEHTİDİ

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin bölgedeki barış ve istikrarı korumakla görevli olduğunu öne sürerek ABD'nin de aynı amacı güttüğünü belirtti. Apostolakis, "Türkler kayalıklarımıza çıkarsa, yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir." şeklinde konuştu.

Apostolakis, " Türkiye'nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılara karşıya olan Yunanistan'ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığını" iddia etti.

"EĞER SAVAŞACAKSAK..."

Yunan Genelkurmay Başkanı "Eğer savaşacaksak, ki bunu temenni etmiyoruz ve Türkiye'nin bu yola başvuracağına inanmıyoruz, bizim yanımızda kimse savaşmayacaktır. ABD ve AB ile birlikte Türkiye'nin bu meseleyi oraya kadar vardırmayacağını güvence altına almak istiyoruz." dedi.

Apostolakis buna rağmen, "ABD'nin Türkiye'den asla vazgeçmeyeceğini, kendi stratejik çıkarları açısından Türkiye'yi bölgede kendisine en yakın müttefiki olarak görmeye devam edeceğini" de sözlerine ekledi.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı'ndan Türkiye'ye Küstah Tehdit!
Yunanistan Genelkurmay Başkanı'ndan Türkiye'ye Küstah Tehdit!
Yunanistan Genelkurmay Başkanı'ndan Türkiye'ye Küstah Tehdit!

Son Dakika Politika Yunanistan Genelkurmay Başkanı'ndan Türkiye'ye Küstah Tehdit! - Son Dakika

BBC

Son Dakika

Gaziantep FK'dan olaylı şekilde ayrılan Sumudica, Çaykur Rizespor ile anlaştı Akkuyu Nükleer Santrali inşaatındaki planlı patlamada evler ve seralar zarar gördü CIA Direktörü Gina Haspel istifa etti Öldü diye morga kaldırılan işçi tekrar canlandı ama kurtarılamadı Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli kar yağışı ve çığ uyarısı Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Emniyetten "Sultangazi'de çocuk kaçırma girişimi"ne ilişkin açıklama: Akli dengesi yerinde değil ABD'den Hindistan'a S-400 tehdidi: Türkiye'ye benzer yaptırımları uygularız