Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Yüzde 40 Büyüyen Anı Tur, Emit 2011' de En İyi Ekip Ödülünü Aldı - Son Dakika

Yüzde 40 Büyüyen Anı Tur, Emit 2011' de En İyi Ekip Ödülünü Aldı

Emit 2011'de en iyi ekip ödülünü aldıklarını belirten Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal, 2010 yılında yüzde 40 büyüdüklerini açıklayarak, gerek kişi sayısı, gerek karlılık, gerekse de oda sayısı olarak artış yakaladıklarını kaydetti.

Yüzde 40 Büyüyen Anı Tur, Emit 2011\' de En İyi Ekip Ödülünü Aldı
12.01.2012 - 08:57,

Emit 2011'de en iyi ekip ödülünü aldıklarını belirten Anı Tur Yönetim Kurulu Başkanı Veli Çilsal, 2010 yılında yüzde 40 büyüdüklerini açıklayarak, gerek kişi sayısı, gerek karlılık, gerekse de oda sayısı olarak artış yakaladıklarını kaydetti.

Geçen yılki erken rezervasyon kampanyasında büyük ilgi gördüklerini söyleyen Çilsal, iç turizmdeki pastanın büyümesiyle doğru orantılı olarak geliştiklerini vurguladı. 2011'de de hem iç, hem dış pazarda artış olacağını öngören Çilsal, "Bu yıl da yüzde 40'lık artış yakalayabiliriz" dedi.

İç pazardaki büyümenin acenteler arasındaki rekabette birbirinden müşteri çalmadan gerçekleştiğini, çünkü her yıl tatile giden yerli turist sayısının arttığını savunan Çilsal, erken rezervasyon kampanyalarının, tatksitli satışların, Bakanlığın tanıtım çalışmalarının tüm bu artışta etksinin olduğunu kaydetti.

Fiyatlar yavaş yavaş artacak

2011 yılı erken rezervasyon kampanyalarının da iyi rakamlarla başladığını söyleyen Veli Çilsal, Mısır'dan kayabilecek talepler nedeniyle Türk tatilcilerin yer bulmada zorlanabileceğine dikkat çekti. İç turizmde talep patlaması nedeniyle fiyat artışlarının olabileceğini öne süren Çilsal, "Herkes şu anda fiyatını check ediyor. Şu anda ne kadar artış olacağı çok belli değil. Herkes birden bire yüksek artışlarla gitmekten korkuyor. Yavaş yavaş bir arttırıma gitmek istiyor. Tavsiyem Türkler tatil satın almak için elini çabuk tutsun, yoksa şimdiki fiyatlarla otel bulamazlar" dedi.

Mısır'ın son dakika satışları bizi kurtarabilir

Mısır hükümetinin charter uçuşlara yakıt yardımı yaptığını duyduğunu ifade eden Çilsal, ne olursa olsun Mısır'ın erken rezervasyon satışlarını kaybettiğini son dakika satışlara kaldığını belirtti. Çilsal, "Mısır son dakika satışlarda başarılı olursa, bizim için iyi olacak. Çünkü talep fazlalığından dolayı 'overbook' (çifte rezervasyon) yaşayabiliriz. Ruslar, Almanlar, Çekler veya Fransızlar; Mısır'a ve Tunus'a gitmekte bu seneyi pas geçmek istiyor. Hükümetler ne kadar yakıt indirimi de yapsa işe yaramayabilir. Türkiye'ye ilginin arttığını görüyoruz, yani çok hızlı hareket etmek gerekiyor" diye konuştu.

Anı Tur'un bilinmeyen otelleri

Anı Tur'un sadece tur operatörlügü yapmadığını söyleyen Veli Çilsal, Alanya'da, Trabzon'da, Çankırı'da otellerinin olduğunu ancak bunu sektörün çok bilmediğini sözlerine ekledi. Çilsal, "Bu otelleri biz işletmiyoruz, kiraya veriyoruz. Çünkü bizim misyonumuz tur operatörlüğü yapmak ve turizmde organize turlara öncülük etmek" yorumunu yaptı.

Kaynak: BasinOdasi.com.tr
YORUMLAR

Son Dakika Basın Bültenleri Yüzde 40 Büyüyen Anı Tur, Emit 2011' de En İyi Ekip Ödülünü Aldı - Son Dakika


Advertisement