Zeki Müren'in Otomobiline Bakım Yapıldı - Son Dakika

Zeki Müren'in Otomobiline Bakım Yapıldı

26.01.2012 13:43
Zeki Müren'in Otomobiline Bakım Yapıldı

İzmir TRT stüdyolarında 1996 yılında katıldığı programda rahatsızlandıktan sonra hayatını kaybeden Zeki Müren'in, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde müze haline getirilen evindeki otomobiline bakım yapıldı.

İzmir TRT stüdyolarında 1996 yılında katıldığı programda rahatsızlandıktan sonra hayatını kaybeden Zeki Müren'in, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde müze haline getirilen evindeki otomobiline bakım yapıldı.Sanat Güneşi'nin 34 VT 666 plakalı 1976 model Buick marka Regal tipi otomobiline, Turtle Wax firmasının Bodrum Bayiliği tarafından iki gün süren kapsamlı bir bakım yapıldı. İşletmeci Süleyman Köylü tarafından, ücret talep etmeden yapılan bakımda, otomobilin iç temizliğinin ardından deri koltukları ve kapılardaki plastik bölümleri elden geçirildi, krom aksamlar parlatıldı. Otomobilin çizik olan bölümleri boya ile koruma altına alındı. Yakaşık iki gün süren çalışmalar bin 500 liraya maloldu.

Çalışmanın tamamlanmasının ardından Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Muğla İl Kültür Müdürü Dr. Kamil Özer, Zeki Müren Sanat Müzesi Müdür Ayser Özdemir ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Yaşar Yıldız'ın katılımıyla otomobilin bakımını yapan Süleyman Köylü'ye ve firma ile iletişimi sağlayan gazeteci Güngör Dalay'a teşekkür belgesi verildi. Kaymakam Gödekmerdan, Önemli bir sanatçının Bodrum'da sergilenen otomobiline bakım yapan firma yetkilisine teşekkür ediyorum. Bakım Zeki Müren'in otomobilinin uzun yıllar dayanması için yapıldı. Zeki Müren Sanat Müzesi, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen müzelerimizden biridir. Sergilenen eşyaların bakımlarının yapılması da bu nedenle çok önemli. Otomobil, yapılan bakım ve bu bakımların devam etmesi durumda, daha uzun yıllar müzemizde sergilenecek dedi.

Firma yetkilisi Süleyman Köylü de, Zeki Müren'in 1976 model otomobiline kapsamlı bir bakım yapıldığını belirterek, Sanat Güneşimizin otomobiline yaptığımız bakım için hiçbir ücret talep etmedik. Bu bakımların yılda bir kez tekrarlanması gerekir. Biz de firma olarak her yıl bakımı yapacağız dedi.Kaymakam Gödekmerdan ve İl Kültür Turizm Müdürü Özer, otomobili inceleyerek, bakım çalışması hakkında bilgi aldı.

Kaynak: DHA
Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi. Sezonun ilk kruvaziyer gemisi Emerald Azzurra Bodrum'a geldi. Bodrum'da 31 düzensiz göçmen kurtarıldı Bodrum'da 31 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 30 tutuklama İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 30 tutuklama

Son Dakika Güncel Zeki Müren'in Otomobiline Bakım Yapıldı - Son Dakika


Advertisement