Son Dakika Haberleri: Zeytin Dalı Harekatı

Zeytin Dalı Harekatı

12 ay önce

Memur-Sen Muğla Şubesi üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Zeytin Dalı Harekatı, System.String[]
Memur-Sen Muğla Şubesi üyeleri, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Menteşe Sınırsızlık Meydanı'nda toplanan grup, askerler için "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde destek sloganları attı.

Memur-Sen Muğla İl Temsilcisi Önder Uçak, burada yaptığı açıklamada, askerlerin vatanın bekası ve selameti için Afrin'de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı'nı gerçekleştirdiğini kaydetti.

Operasyonda, 31 yiğidin şehadete uğurlandığını belirten Uçak, "Zeytin Dalı Harekatı'nın gerekçelerini ve hedeflerini anlamakta zorlananlar, yanlış anlamak için çırpınanlar, çarpıtarak anlatmak için kıvrananlar var. Türkiye'nin terörle mücadele konseptini, terör örgütlerine yönelik 'bitirici darbe' hamlesini, savaş olarak göstermeye kalkışanlar var." dedi.

Zeytin Dalı Harekatı'nın, Türkiye'nin emperyalizme direnme iradesinin, emperyalistlerin Suriye'de oluşturmak istediği düzeni reddetme mücadelesinin adı olduğunu anlatan Uçak, şöyle konuştu:

"Afrin, emperyal aklın çöküşünü sağlayacak, sömürgen devletlerin Ortadoğu'dan göçüşünü hızlandıracak iradenin karargahıdır. Suriye'de oluşturmak istedikleri düzen öyle kirli bir düzen ki tarihte eşine pek az rastlanır şekilde milyonlarca insanı katletti, yerlerinden yurdundan etti. Bu, emperyalizmin toza dönüştürme stratejisidir. Toza dönüştürme stratejisi, emperyalizmin masa başında kurguladığı ve bizim medeniyet coğrafyamızda birkaç asırdır uyguladığı bir şiddet stratejisidir. Bu stratejinin uygulama aparatı terörizmdir. Kullanışlı aptalları, terör örgütleridir. Emperyalizm, uluslararası hukukun oluşturduğu sızıntılardan faydalanarak, bu hakikati gizlemeye çalışsa da, ortalığa saçılan cüruf, çirkef her şeyi ayan beyan bize göstermektedir. DEAŞ'ı, PKK/PYD'yi ve FETÖ'yü bu noktadan değerlendirdiğimizde, ülkemizde ve bölgemizde son beş yıldır yaşananları daha net anlamış oluruz."

Programa, Memur-Sen üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ile vatandaşlar katıldı.Keles'te Nereyi Kazsan Maden Suyu Fışkırıyor Son Dakika! Silah Zoruyla Afganistan'a Kaçırılmak İstenen Rus Yolcu Uçağı, Acil İniş Yaptı

Son Seçimde AK Parti'nin Aldığı Oyu Bilen Anket Şirketi, İstanbul İçin Araştırma Yaptı