Son dakika Hangzhou haberleri, Hangzhou son dakika, son dakika Hangzhou

Son Dakika Hangzhou Haberleri

 • Çin'deki Heqiao kasabasında Fener Festivali kutlamaları düzenlendi
  23 Şub Çin'deki Heqiao kasabasında Fener Festivali kutlamaları düzenlendi

  Çin'in Zhejiang eyaletinin batısında bulunan ve 1.000 yılı aşkın bir geçmişi olan Heqiao kasabasında, Fener Festivali kutlamaları düzenlendi. Çok sayıda halk sanatı ekibinin katıldığı festival, ay takvimindeki ilk ayın 15. günü olan 24 Şubat'a denk geliyor.

 • Lionel Messi'nin Çin'deki hazırlık maçı tepkiler nedeniyle iptal edildi
  10 Şub Lionel Messi'nin Çin'deki hazırlık maçı tepkiler nedeniyle iptal edildi

  Arjantin Milli Takımı'nın Çin'de oynamayı planladığı hazırlık maçı, Lionel Messi'nin Hong Kong'daki özel maçta forma giymemesi üzerine ülkedeki tepkiler nedeniyle iptal edildi. Arjantin Futbol Federasyonu, Nijerya ile oynamak için alternatif bir kent arayışına girdi.

 • İnsan hakları uzmanı: Batılı ülkelerin eleştirileri kendi tutarsızlıklarını ortaya koyuyor
  26 Oca İnsan hakları uzmanı: Batılı ülkelerin eleştirileri kendi tutarsızlıklarını ortaya koyuyor

  İnsan hakları uzmanı Daviz Lopez, batılı ülkelerin eleştiri ve düşmanca eylemlerinin, insan haklarıyla ilgili meselelerde kendi tutarsız duruşlarını ortaya koymaktan başka işe yaramadığını söyledi. Çin'in insan hakları alanında elde ettiği başarılar ve batılı ülkelerin çelişkili tutumu üzerine değerlendirmelerde bulunan Lopez, batı medyasının da olaylara duyarsız kaldığını belirtti.

 • Çin'in Zhejiang eyaleti, yeni enerji geliştirme patlaması yaşadı
  13 Oca Çin'in Zhejiang eyaleti, yeni enerji geliştirme patlaması yaşadı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaleti, ülkenin çifte karbon vaatlerini yerine getirme taahhüdünün bir parçası olarak 2023 yılında yeni bir enerji geliştirme patlamasına sahne oldu. Eyaletin kurulu güneş fotovoltaik kapasitesi 33,57 GW'a, kurulu rüzgar enerjisi kapasitesi ise 5,84 GW'a ulaştı. Yeni enerji, istikrarlı bir enerji arzının sağlanmasında giderek daha önemli bir rol oynuyor. Zhejiang eyaleti, temiz enerji gelişimi alanında kendisini bir tanıtım bölgesi haline getirmeye çalışarak, işletmeleri ve bölge sakinlerini yeşil enerjiye yönlendirmeye teşvik edecek politikalar uygulamaya başladı.

 • Küresel piyasalar negatif seyrediyor
  04 Oca Küresel piyasalar negatif seyrediyor

  Küresel piyasalar, ABD Merkez Bankasının (Fed) toplantı tutanaklarının faizlerin piyasa beklentilerinden daha uzun süre yüksek kalabileceğini göstermesinin ardından negatif bir seyir izlerken, bugün ülkede açıklanacak ADP özel sektör istihdam verileri yatırımcıların odağına yerleşti.

 • Çin'deki Ningbo Zhoushan Limanı, konteyner hacminde rekor düzeye ulaştı
  30 Ara Çin'deki Ningbo Zhoushan Limanı, konteyner hacminde rekor düzeye ulaştı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinde bulunan Ningbo Zhoushan Limanı, ekonomik toparlanmayla birlikte bu yıl konteyner hacminin rekor düzeye ulaştığını bildirdi. Liman, 35,05 milyon standart konteyneri işlemden geçirerek bir önceki yıla göre yüzde 5,5 büyüme kaydetti. Ningbo Zhoushan Limanı, yıllık konteyner hacmi 35 milyon standart konteynerin üzerine çıkarak dünyadaki üçüncü liman oldu. Ayrıca liman, 300'den fazla konteyner rotasına sahip olup 200'den fazla ülke ve bölgedeki 600'den fazla limanı birbirine bağlamaktadır.

 • Eczacıbaşı Dynavit, VakıfBank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu
  17 Ara Eczacıbaşı Dynavit, VakıfBank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu

  Eczacıbaşı Dynavit, 2023 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası Finali'nde VakıfBank'ı 3-2 yenerek kupanın 3'üncü kez sahibi oldu. İki Türk takımı arasındaki mücadelede Eczacıbaşı Dynavit, son seti 15-9 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

 • Eczacıbaşı Dynavit VakıfBank'ı mağlup ederek şampiyon oldu
  17 Ara Eczacıbaşı Dynavit VakıfBank'ı mağlup ederek şampiyon oldu

  Voleybol FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı Dynavit, VakıfBank'ı 3-2 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Eczacıbaşı Dynavit, üçüncü kez bu şampiyonluğu elde etti. Tijana Boskovic ise turnuvanın MVP'si seçildi.

 • Hangzhou'da At Ejderha Long Ma'nın geçit töreni düzenlendi
  17 Ara Hangzhou'da At Ejderha Long Ma'nın geçit töreni düzenlendi

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'nun Gongshu bölgesindeki bir caddede At Ejderha Long Ma adlı mekanik cihazın geçit töreni düzenlendi. Mekanik cihaz, Fransız yapım şirketi La Machine tarafından Fransa ve Çin arasındaki diplomatik ilişkilerin 50. yıldönümünü kutlamak üzere üretilmişti.

 • Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank'ı mağlup ederek dünya şampiyonu oldu
  17 Ara Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank'ı mağlup ederek dünya şampiyonu oldu

  Eczacıbaşı Dynavit, geriden geldiği FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası Türk finalinde Vakıfbank'ı 3-2 mağlup ederek tarihinde 3. kez dünya şampiyonu oldu.

 • FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu.
  17 Ara FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu.

  FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı Dynavit, Vakıfbank'ı 3-2 yenerek şampiyon oldu.

 • Türk Takımları FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Finale Yükseldi
  16 Ara Türk Takımları FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Finale Yükseldi

  TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank'ın şampiyonada finale çıkmasından gurur duyduklarını belirtti. Türk takımları tarihte ilk kez bu başarıyı elde etti ve finalde karşı karşıya gelecekler.

 • Türkiye, Kadın Voleybolunda 25. Uluslararası Kupasına Ulaşıyor
  16 Ara Türkiye, Kadın Voleybolunda 25. Uluslararası Kupasına Ulaşıyor

  Türkiye, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda finale çıkarak 25. uluslararası kupasına ulaşacak. Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank'ın yarışacağı final maçıyla Türk takımları 8. dünya şampiyonluğunu elde edecek.

 • Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı'nın rakibi belli oldu
  16 Ara Dünya Kulüpler Şampiyonası finalinde Eczacıbaşı'nın rakibi belli oldu

  Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda finale yükselen Eczacıbaşı'nın rakibi V. Bank oldu.

 • Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda finale yükseldi
  16 Ara Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda finale yükseldi

  Eczacıbaşı Dynavit, Çin'de düzenlenen 2023 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Brezilya ekibi Dentil Praia Clube'yi 3-1 mağlup ederek finale yükseldi.

 • FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası yarı finalde Eczacıbaşı Dynavit, Dentil Praia'yı 3-1 mağlup etti ve adını finale yazdırdı.
  16 Ara FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası yarı finalde Eczacıbaşı Dynavit, Dentil Praia'yı 3-1 mağlup etti ve adını finale yazdırdı.

  FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası yarı finalde Eczacıbaşı Dynavit, Dentil Praia'yı 3-1 mağlup etti ve adını finale yazdırdı.

 • Eczacıbaşı Dynavit, Tianjin Bohai Bank'ı 3-0 yenerek yarı finale yükseldi
  15 Ara Eczacıbaşı Dynavit, Tianjin Bohai Bank'ı 3-0 yenerek yarı finale yükseldi

  Eczacıbaşı Dynavit, 2023 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası A Grubu ikinci ve son maçında Tianjin Bohai Bank'ı 3-0 yenerek grubunu lider tamamladı ve yarı finale çıktı.

 • VakıfBank, Dentil Praia Clube'ü 3-0 mağlup etti
  15 Ara VakıfBank, Dentil Praia Clube'ü 3-0 mağlup etti

  VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası B Grubu'ndaki ikinci maçında Brezilya temsilcisi Dentil Praia Clube'ü 3-0 mağlup etti. Sarı-siyahlı ekip, grup lideri olarak yarı finale yükseldi.

 • Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda ilk maçını kazandı
  14 Ara Eczacıbaşı Dynavit, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda ilk maçını kazandı

  Eczacıbaşı Dynavit, Çin'in Hangzhou kentinde gerçekleştirilen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Gerdau Minas'ı 3-0 mağlup ederek şampiyonaya galibiyetle başladı.

 • VakıfBank, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda galibiyetle başladı
  13 Ara VakıfBank, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda galibiyetle başladı

  VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası B Grubu'ndaki ilk maçında Vietnam ekibi Sport Center 1'i 3-0 mağlup etti. Şampiyonaya galibiyetle başlayan VakıfBank, ikinci maçında Brezilya temsilcisi Dentil Praia Clube ile karşılaşacak.

 • VakıfBank, Çin'deki turnuvaya galibiyetle başladı
  13 Ara VakıfBank, Çin'deki turnuvaya galibiyetle başladı

  VakıfBank, 2023 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası'ndaki ilk maçında Vietnam ekibi Sport Center'ı 3-0 mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başladı.

 • Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda ilk maçına çıkıyor
  13 Ara Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda ilk maçına çıkıyor

  Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası A Grubu'nda yarın Brezilya temsilcisi Gerdau Minas ile karşılaşacak. Mücadele, Çin'in Hangzhou kentinde TSİ 14.30'da başlayacak ve TRT Spor Yıldız'dan yayımlanacak. Turnuvada üç kıtadan 6 takım yer alıyor ve gruplarda ilk 2 sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek.

 • Voleybol hakemi Nurper Özbar, Çin'deki Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda görev alacak
  12 Ara Voleybol hakemi Nurper Özbar, Çin'deki Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda görev alacak

  Türkiye Voleybol Federasyonu, hakem Nurper Özbar'ın Çin'de düzenlenecek FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda görev yapacağını duyurdu. Turnuvada Türkiye'yi temsil edecek olan VakıfBank ve Eczacıbaşı Dynavit takımları, Çin, Brezilya ve Vietnam'dan gelen takımlarla mücadele edecek.

 • VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın ABD'li smaçörü Ali Frantti, maç ve kupa kazanmak istiyor
  12 Ara VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın ABD'li smaçörü Ali Frantti, maç ve kupa kazanmak istiyor

  VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın ABD'li smaçörü Ali Frantti, Türkiye'de takımında başarılı olmak ve kupa kazanmak istediğini söyledi. Frantti, Giovanni Guidetti ile çalışmanın harika olduğunu ve Çin'de düzenlenecek Kulüpler Dünya Şampiyonası'na heyecanlı olduklarını belirtti. Ayrıca Türk mutfağını da beğendiğini ve Çin mutfağını denemek istediğini ifade etti.

 • VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Vietnam ekibi Sport Center 1 ile karşılaşacak
  12 Ara VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Vietnam ekibi Sport Center 1 ile karşılaşacak

  VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası B Grubu ilk maçında yarın Vietnam temsilcisi Sport Center 1 ile karşılaşacak. Turnuvada Türk takımlarından Eczacıbaşı Dynavit A Grubu'nda yer alırken, VakıfBank ise B Grubu'nda mücadele edecek. Gruplarda ilk 2 sırayı alan takımlar yarı finale yükselecek.

 • Hakem Halil Umut Meler'e Saldırı! Türk Futbolunda Utanç Gecesi
  12 Ara Hakem Halil Umut Meler'e Saldırı! Türk Futbolunda Utanç Gecesi

  HAKEM HALİL UMUT MELER'E SALDIRI ! TÜRK FUTBOLUNDA UTANÇ GECESİ-Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, 1-1 biten Rizespor maçının ardından sahaya girerek karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler'e yumruk attı.

 • Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı Çin'deki ilk antrenmanını gerçekleştirdi
  11 Ara Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı Çin'deki ilk antrenmanını gerçekleştirdi

  Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı, FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası için Çin'deki ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Başantrenör Ferhat Akbaş ve takım kaptanı Simge Aköz, turnuva öncesi hedeflerini ve heyecanlarını paylaştılar. Takımın ilk maçı 14 Aralık'ta Brezilya temsilcisi Gerdau Minas ile olacak.

 • 2023 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası Hangzhou'da başlıyor
  11 Ara 2023 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası Hangzhou'da başlıyor

  Çin'in ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2023 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası, 13-17 Aralık tarihlerinde Hangzhou kentinde gerçekleştirilecek. Eczacıbaşı Dynavit da turnuvada yer alacak ve A Grubu'nda Brezilya'dan Gerdau Minas ve Çin'den Tianjin Bohai Bank ile mücadele edecek. Şampiyonanın maç programı da açıklandı.

 • Çin'de 5.500 yıl öncesine ait çeltik tarlası keşfedildi
  09 Ara Çin'de 5.500 yıl öncesine ait çeltik tarlası keşfedildi

  Çin'in Zhejiang eyaletinde yapılan kazılarda, 5.300 ila 5.500 yıl öncesine ait bir çeltik tarlası bulundu. Kazı alanında çukurlar, sırtlar ve pirinç kalıntıları ortaya çıkarıldı. Bu bulgular, döneme ait pirinç tarlası sisteminin anlaşılmasına ve tarım çalışmaları için önemli araştırma malzemeleri sağlıyor.

 • Çin'deki Dünya Medya Zirvesi'ne Türk temsilciler katıldı
  07 Ara Çin'deki Dünya Medya Zirvesi'ne Türk temsilciler katıldı

  Çin'in Guangzhou kentinde düzenlenen 5. Dünya Medya Zirvesi'ne Türk temsilciler katıldı. Anadolu Ajansı İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuz Enis Peru, Türkiye'nin Beijing Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, DHA'nın Kurumsal İletişim ve Küresel İlişkiler Departmanı yetkilisi Doğukan Ünal ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Akkan Suver, zirvede Çin'in gelişimi, medya etiği ve işbirliği konularında konuşmalar yaptı.

 • VakıfBank'ın Hollandalı pasörü Sarah van Aalen: 'Burada en büyük fark baskı'
  07 Ara VakıfBank'ın Hollandalı pasörü Sarah van Aalen: 'Burada en büyük fark baskı'

  VakıfBank'ın Hollandalı pasörü Sarah van Aalen, takıma transfer süreci, adaptasyon dönemi ve kariyer hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. Van Aalen, VakıfBank'ın diğer takımlardan en büyük farkının baskı olduğunu belirtti ve Türkiye'de voleybolun yoğun bir şekilde yaşandığını söyledi.

 • Çin, karbondioksit emisyonlarını düşürmeyi hedefleyen pilot kentleri ve sanayi parklarını açıkladı
  06 Ara Çin, karbondioksit emisyonlarını düşürmeyi hedefleyen pilot kentleri ve sanayi parklarını açıkladı

  Çin hükümeti, 2030 itibarıyla nihai zirve noktasına ulaşacak karbondioksit emisyonlarının düşüşünü hedefleyen ilk pilot kentlerin ve yüksek teknolojili sanayi kalkınma parklarının listesini yayımladı. Listede 25 pilot kent ve 10 yüksek teknolojili sanayi kalkınma parkı yer alıyor.

 • Gabi Guimaraes: İki lider isimden sonra kaptan olmak benim için yeni bir meydan okumaydı
  06 Ara Gabi Guimaraes: İki lider isimden sonra kaptan olmak benim için yeni bir meydan okumaydı

  VakıfBank kaptanı Gabi Guimaraes, "Giovanni beni kaptan olarak seçtiğinde elbette çok mutlu olmuştum. Benden önce de Gözde gibi, Melis gibi önemli kaptanlar olmuştu.

 • Liangzhu Forumu Hangzhou'da başladı
  04 Ara Liangzhu Forumu Hangzhou'da başladı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen Liangzhu Forumu, kültürel mirasın korunması ve kültürel mirasın teşviki konularında önem taşıyor.

 • Hangzhou'da Dijital Ticaret Fuarı Son Buldu
  27 Kas Hangzhou'da Dijital Ticaret Fuarı Son Buldu

  Hangzhou'da düzenlenen Küresel Dijital Ticaret Fuarı, dijital ticaretin artırılması için önemli bir platform sundu. Fuarda, Çin'in dijital olarak sunulan hizmet ticareti değeri yıllık yüzde 3,4 artışla 372,71 milyar ABD dolarına ulaşarak küresel toplamın yaklaşık yüzde 9'unu oluşturduğu açıklandı.

 • Piyano çalan robot sergilendi
  26 Kas Piyano çalan robot sergilendi

  Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'nda, Zhejiang Laboratuvarı tarafından geliştirilen piyano çalan bir robot sergilendi. Robot, 30'dan fazla parça çalabiliyor.

 • Uzaktan Kumandalı Ekskavatörün Sergilendiği Fuar
  26 Kas Uzaktan Kumandalı Ekskavatörün Sergilendiği Fuar

  Çin'de geliştirilen uzaktan kumandalı bir ekskavatör, Çin'in doğusundaki Hangzhou kentinde düzenlenen 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'nda sergilendi. Oyun teknolojileriyle donatılan ekskavatör zorlu ya da tehlikeli ortamlarda çalışabiliyor.

 • 2023 Deniz İpek Yolu Şehirlerinin Gücü Konferansı düzenlendi
  26 Kas 2023 Deniz İpek Yolu Şehirlerinin Gücü Konferansı düzenlendi

  Çin'in Wenzhou kentinde düzenlenen konferansta, Deniz İpek Yolu üzerindeki şehirler arasında işbirliği ve kalkınma fırsatları ele alındı.

 • 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'nda Dijital İnovasyonlar Sergileniyor
  24 Kas 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'nda Dijital İnovasyonlar Sergileniyor

  Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'nda çeşitli dijital inovasyonlar, teknolojiler ve hizmetler sergileniyor. Fuarda uluslararası kuruluşlar ve iş derneklerinin yanı sıra 800'den fazla işletme yer alıyor. Ayrıca, 100'den fazla etkinlik düzenlenerek dijital ticaret alanında en yeni ürün ve hizmetler tanıtılıyor.

 • 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı Hangzhou'da Başladı
  24 Kas 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı Hangzhou'da Başladı

  Hangzhou'da düzenlenen 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı, küresel dijital ticaret işbirliğinin geliştirilmesini hedefliyor. Fuarda 68 uluslararası kuruluş, iş derneği ve 800'den fazla işletme yer alıyor.

 • Çin, 2022'de dijital ticarette büyük ilerleme kaydetti
  23 Kas Çin, 2022'de dijital ticarette büyük ilerleme kaydetti

  Çin Ticaret Bakanlığı yetkilisi Wang Dongtang, Çin'in dijital ticaretinin 2022 yılında önemli bir ilerleme kaydettiğini ve küresel rekabet gücünün artmaya devam ettiğini söyledi. Dijital olarak sunulan hizmet ticaretinin değeri tarihi bir zirveye ulaşarak yıllık yüzde 3,4 artışla 372,71 milyar ABD dolarına çıktı. Sınır ötesi e-ticaretin ithalat ve ihracat ölçeği ise yüzde 9,8 artarak 2,11 trilyon yuana ulaştı. Çinli dijital hizmet platformu işletmelerinin sayısı ise 200'ü geçti.

 • Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'na kutlama mesajı gönderdi
  23 Kas Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'na kutlama mesajı gönderdi

  Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da gerçekleştirilen 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı'na kutlama mesajı gönderdi. Xi, hızla gelişen küresel dijital ticaretin uluslararası ticaretin yeni gözdesi haline geldiğini belirtti ve Çin'in dijital ticarette reform ve inovasyonu teşvik ettiğini vurguladı. Xi, fuardan tam olarak yararlanarak dijital ticaretin ortak kalkınma için yeni bir dinamo haline gelmesini ve dünyanın ekonomik büyümesine yeni bir ivme kazandırmasını çağrısında bulundu.

 • 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı Hangzhou'da düzenlenecek
  17 Kas 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı Hangzhou'da düzenlenecek

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenecek olan 2. Küresel Dijital Ticaret Fuarı, 23-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Fuar, 68 uluslararası kuruluş ve yabancı iş derneğinin katılımıyla gerçekleşecek olup, 800'den fazla işletme de sergilerde yer alacak. Fuar süresince 100'den fazla etkinlik düzenlenecek ve dijital ticaret alanında son teknolojiye sahip 100'ün üzerinde ürün ve hizmet sergilenecek.

 • Çin'de bir evin çökmesi sonucu dört kişi hayatını kaybetti
  12 Kas Çin'de bir evin çökmesi sonucu dört kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Zhejiang eyaletinin Yongjia ilçesinde tadilat sırasında çöken bir evde dört kişi mahsur kaldı. Kurtarma ekipleri tarafından ulaşılan mahsur kalanlara herhangi bir hayati belirtiye rastlanmadı. Olayın nedeni araştırılıyor.

 • 2023 Dünya İnternet Konferansı Wuzhen Zirvesi Başladı
  08 Kas 2023 Dünya İnternet Konferansı Wuzhen Zirvesi Başladı

  Çin'in Wuzhen şehrinde düzenlenen 2023 Dünya İnternet Konferansı (WIC) Wuzhen Zirvesi, dijital ekonomi, yapay zeka, siber güvenlik ve dijital ve yeşil kalkınmanın eşgüdümlü dönüşümü gibi konuları ele alacak 26 alt foruma ev sahipliği yapacak. Zirve, Çin ve küresel internetin gelişimi hakkında raporlar, ödüller ve ortak geleceğe sahip bir topluluğun inşasıyla ilgili örneklerin sunulacağı bir platform olacak. Ayrıca, onursal unvanların verilmesi ve gençlik liderliği programının başlatılması gibi yeni faaliyetler de gerçekleştirilecek.

 • Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Beijing'de Başladı
  03 Kas Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Beijing'de Başladı

  16. Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi, Beijing'de 1.000'den fazla katılımcıyla başladı. Zirve, Çin ile Latin Amerika arasındaki işbirliğini derinleştirmeyi, ticaret ve yatırımları teşvik etmeyi ve ortak bir topluluk inşa etmeyi amaçlıyor.

 • Çin ve Meksika Arasında Yeni Kargo Rota Açıldı
  30 Eki Çin ve Meksika Arasında Yeni Kargo Rota Açıldı

  Çin'in Hangzhou şehri ile Meksika'nın başkenti Meksiko arasında sadece kargo taşınan yeni bir hava rota açıldı. MasAir havayolu şirketi tarafından haftada üç kez gerçekleştirilecek olan seferler, Zhejiang ile Meksika arasında sadece kargo taşınan ilk gidiş-dönüş hava rotası olacak. Bu yeni rota sayesinde Meksika'dan otomobil parçaları ve meyve ithalatı yapılırken, Meksika'ya ise ayakkabı, giyim ve küçük mallar gibi sınır ötesi e-ticaret ürünlerinin ihraç edilmesi bekleniyor. Bu gelişmeyle birlikte Zhejiang'dan Orta ve Latin Amerika'ya hava lojistiği verimliliğinin büyük ölçüde artması bekleniyor.

 • Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Beijing'de düzenlenecek
  29 Eki Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Beijing'de düzenlenecek

  Çin-Latin Amerika ve Karayipler (LAC) İş Zirvesi, 2-3 Kasım tarihlerinde ilk kez Beijing'de düzenlenecek. Zirvede, Çin'in bölgedeki ticaret ve yatırımlarının artırılması hedefleniyor. Zirveye, 26 LAC ülkesinin yanı sıra uluslararası kuruluş temsilcileri, hükümet yetkilileri, iş dernekleri ve işletme temsilcileri katılacak. Zirve, Çin-LAC işbirliğinin genel durumunda Beijing'in liderliğini ve oynadığı rolü sergileyecek.

 • Albüm: Hangzhou Asya Paralimpik Oyunları Sona Erdi
  29 Eki Albüm: Hangzhou Asya Paralimpik Oyunları Sona Erdi

  HANGZHOU, 29 Ekim (Xinhua) -- 4. Asya Paralimpik Oyunları'nın kapanış töreni 28 Ekim Cumartesi günü Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlendi.

 • Stellantis, Çinli Elektrikli Araç Üreticisi Leapmotor'a 1,5 Milyar Euroluk Yatırım Yapacak
  27 Eki Stellantis, Çinli Elektrikli Araç Üreticisi Leapmotor'a 1,5 Milyar Euroluk Yatırım Yapacak

  HANGZHOU, 27 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen Stellantis ve Leapmotor Stratejik İşbirliği İmza Töreni'nde el sıkışan Stellantis CEO'su Carlos Tavares (solda) ve Leapmotor CEO'su Zhu Jiangming, 26 Ekim 2023. (Fotoğraf: Stellantis/Xinhua.

 • Çin, Dışa Açılıma Kararlılıkla Bağlı Kalacak
  26 Eki Çin, Dışa Açılıma Kararlılıkla Bağlı Kalacak

  Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin'in üst düzey dışa açılıma kararlılıkla bağlı kalacağını ve açık bir dünya ekonomisinin inşasını destekleyeceğini söyledi. Çin'in kısa süre önce imalat sektöründe yabancı yatırım erişimine yönelik tüm kısıtlamaları kaldıracağını duyurduğunu kaydeden Mao, bu durumun, Çin'in dünyaya açılımını daha da ilerletmeye yönelik inisiyatif alma kararlılığı hakkında çok şey söylediğini belirtti.

 • Asya Paralimpik Oyunları Eskrim Epe Kadınlar Maçında Çinli Sporcu Altın Madalya Kazandı
  26 Eki Asya Paralimpik Oyunları Eskrim Epe Kadınlar Maçında Çinli Sporcu Altın Madalya Kazandı

  HANGZHOU, 26 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda Çin ile Tayland arasındaki tekerlekli sandalye eskrim kadınlar epe takımı altın madalya maçının ardından kutlama yapan Çinli sporcu Gu Haiyan (solda), 26 Ekim 2023.

 • Asya Paralimpik Oyunları Kadınlar Powerlifting Finalinde Çinli Sporcu Dünya Rekoru Kırdı
  26 Eki Asya Paralimpik Oyunları Kadınlar Powerlifting Finalinde Çinli Sporcu Dünya Rekoru Kırdı

  HANGZHOU, 26 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda kadınlar powerlifting 67 kilogram finalinde dünya rekoru kırdıktan sonra sevinç gösterisinde bulunan altın madalya sahibi Çinli sporcu Tan Yujiao (solda), 26 Ekim 2023.

 • İran ve Tayland arasında Asya Paralimpik Oyunları'nda tekerlekli sandalye basketbolu maçı
  26 Eki İran ve Tayland arasında Asya Paralimpik Oyunları'nda tekerlekli sandalye basketbolu maçı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda, İran ve Tayland arasında oynanan kadınlar tekerlekli sandalye basketbolu bronz madalya maçında Taylandlı Nopparat Tanbut'a karşı mücadele eden İranlı Mahsa Saadatzeinadanloo (sağda), 26 Ekim 2023.

 • Asya Paralimpik Oyunları Masa Tenisi Karışık Çiftlerde Çin ve Tayland Takımları Yarıştı
  26 Eki Asya Paralimpik Oyunları Masa Tenisi Karışık Çiftlerde Çin ve Tayland Takımları Yarıştı

  HANGZHOU, 26 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda masa tenisi karışık çiftler Sınıf 4, B grubu maçında Taylandlı Thirayu Chueawong ve Chilchitraryak Bootwansirina ile mücadele eden Çinli Mao Lin (solda) ve Zhai...

 • Asya Paralimpik Oyunları Erkekler 1500 Metre Atletizm Finalinde Altın Madalya Ürdün'e Gitti
  25 Eki Asya Paralimpik Oyunları Erkekler 1500 Metre Atletizm Finalinde Altın Madalya Ürdün'e Gitti

  HANGZHOU, 25 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda, erkekler 1500 metre T13 atletizm finalini kazanan altın madalya sahibi Ürdünlü sporcu Nabeel Khaled Ahmad Maqableh (önde), 25 Ekim 2023. (Fotoğraf: Wu Zhizun/Xinhua)

 • Asya Paralimpik Oyunları Erkekler Yüzme Finalinde Çinli Sporcu Altın Madalya Aldı
  25 Eki Asya Paralimpik Oyunları Erkekler Yüzme Finalinde Çinli Sporcu Altın Madalya Aldı

  HANGZHOU, 25 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda, erkekler 200 metre bireysel karışık SM6 yüzme finalinde altın madalya kazanan Çinli Yang Hong (sağdan birinci), 25 Ekim 2023. (Fotoğraf: Cai Yang/Xinhua)

 • Çinli Paralimpik Yüzücü Xu Jialing, Akıllı Biyonik Kolla Ateş Açtı
  25 Eki Çinli Paralimpik Yüzücü Xu Jialing, Akıllı Biyonik Kolla Ateş Açtı

  Çin'in doğusundaki Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nın açılış töreninde, Çinli paralimpik yüzücü Xu Jialing, akıllı bir biyonik kolla başlangıç ateşini yaktı. Bu beyin-bilgisayar arayüzü ürünü, Hangzhou'daki yerel bir teknoloji şirketi olan BrainCo tarafından üretildi. Ayrıca şirket, otizm ve uyku bozukluklarının tedavisine de odaklanmış durumda.

 • Çin'in Zhejiang eyaleti dijital endüstriyi geliştirmek için adımlar atacak
  25 Eki Çin'in Zhejiang eyaleti dijital endüstriyi geliştirmek için adımlar atacak

  Zhejiang eyaleti, dijital endüstriyi geliştirmek ve endüstrileri dijital teknolojilerle dönüştürmek üzere güçlü adımlar atacak. 2027 yılına kadar 300.000'den fazla 5G baz istasyonu kurulacak ve 1.200 akıllı fabrika inşa edilecek. Ayrıca, üst düzey yazılım, akıllı Nesnelerin İnterneti, yapay zeka, gelişmiş bilgi işlem ve veri kaynaklarının gelişimi de hızlandırılacak. Dijital ekonomideki çekirdek sektörlerin katma değeri 2027 yılında 1,6 trilyon yuana ulaşacak.

 • Taylandlı atletler Asya Paralimpik Oyunları'nda madalya kazandı
  24 Eki Taylandlı atletler Asya Paralimpik Oyunları'nda madalya kazandı

  Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda erkekler atletizm 1500 metre T54 finalinde Taylandlı atletler altın, gümüş ve bronz madalya kazandı.

 • Çinli atıcı Huang Xing, Asya Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazandı
  24 Eki Çinli atıcı Huang Xing, Asya Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazandı

  Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda P1 erkekler 10 metre havalı tabanca SH1 atıcılık finalinde Huang Xing altın madalya kazandı. Ödül töreninde Huang Xing, gümüş madalya sahibi Hindistanlı Rudransh Khandelwal ve bronz madalya sahibi Hindistanlı Manish Narwal ile el sıkıştı.

 • Asya Paralimpik Oyunları'nda Kadınlar Tekerlekli Sandalye Tenisi Çiftler Yarı Finali Yapıldı
  24 Eki Asya Paralimpik Oyunları'nda Kadınlar Tekerlekli Sandalye Tenisi Çiftler Yarı Finali Yapıldı

  HANGZHOU, 24 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda, kadınlar tekerlekli sandalye tenisi çiftler yarı finalinde Taylandlı Sakhon Khanthasit ve Thipaksorn Singkeaw'a karşı mücadele eden Çinli Guo Luoyao ve Zhu...

 • Asya Paralimpik Oyunları'nda Tekvando Kadınlar K44 57 Kiloda Altın Madalya Müsabakası Yapıldı
  24 Eki Asya Paralimpik Oyunları'nda Tekvando Kadınlar K44 57 Kiloda Altın Madalya Müsabakası Yapıldı

  HANGZHOU, 24 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda, tekvando kadınlar K44 57 kilogram kategorisinde altın madalya için Kazakistanlı Kamilya Dosmalova'ya karşı mücadele eden İranlı Roza Ebrahimi (sağda), 24 Ekim 2023.

 • Asya Paralimpik Oyunları'nda Erkekler 100 Metre T34 Finali Yapıldı
  23 Eki Asya Paralimpik Oyunları'nda Erkekler 100 Metre T34 Finali Yapıldı

  HANGZHOU, 23 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda, erkekler 100 metre T34 finalinde mücadele eden Çinli sporcu Gong Wenhao (ortada), 23 Ekim 2023. (Fotoğraf: Jiang Han/Xinhua)

 • Çinli Guo Lingling, Asya Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazandı
  23 Eki Çinli Guo Lingling, Asya Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazandı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 4. Asya Paralimpik Oyunları'nda kadınlar powerlifting 41 kilogram kategorisinde Çinli Guo Lingling altın madalya kazandı.

 • Hangzhou Asya Paralimpik Oyunları Başladı
  23 Eki Hangzhou Asya Paralimpik Oyunları Başladı

  Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen Hangzhou Asya Paralimpik Oyunları başladı. 44 ülke ve bölgeden yaklaşık 3.100 sporcu, 22 spor dalı ve 564 müsabakada yarışacak. Çin ise 22 farklı spor dalında 439 sporcuyla oyunlara katılıyor.

 • Çin'de 4. Asya Paralimpik Oyunları Meşale Turu Başladı
  20 Eki Çin'de 4. Asya Paralimpik Oyunları Meşale Turu Başladı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentine bağlı Chun'an ilçesinde düzenlenecek olan 4. Asya Paralimpik Oyunları'nın meşale turu resmen başladı. Meşaleyi alan Tan Yujiao, meşale turunun ilk taşıyıcısı oldu. Oyunlara ev sahipliği yapacak olan Hangzhou, Çin'in 201 altın madalyayla zirvede tamamladığı 19. Asya Oyunları'na da ev sahipliği yapmıştı.

 • Apple, Çinli tedarik zinciri şirketleriyle karbon nötr olma hedefine çalışıyor
  20 Eki Apple, Çinli tedarik zinciri şirketleriyle karbon nötr olma hedefine çalışıyor

  Apple CEO'su Tim Cook, Apple'ın karbon nötr olma hedefine ulaşmak için Çinli tedarik zinciri şirketleriyle birlikte çalıştığını açıkladı. Cook, Apple'ın karbon emisyonlarını enerji, malzeme ve lojistik açılarından ele aldığını ve bu hedefe ulaşmak için binlerce projenin olduğunu belirtti. Ayrıca Apple, gençlerin karbon nötr çözümleri keşfetmelerine yardımcı olmak için Çin üniversiteleriyle işbirliği yapıyor.

 • Albüm: 4. Asya Paralimpik Oyunları'nın Meşale Ateşi Yakıldı
  12 Eki Albüm: 4. Asya Paralimpik Oyunları'nın Meşale Ateşi Yakıldı

  GUANGZHOU, 12 Ekim (Xinhua) -- 4. Asya Paralimpik Oyunları, 22-28 Ekim tarihleri arasında Çin'in Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou kenti ile eyaletteki diğer ortak ev sahibi kentlerde gerçekleştirilecek.

 • COSCO Shipping Virgo, Hamburg Limanı'na döndü
  09 Eki COSCO Shipping Virgo, Hamburg Limanı'na döndü

  COSCO Shipping Virgo adlı konteyner gemisi, Almanya'nın en büyük ve Avrupa'nın üçüncü büyük limanı olan Hamburg Limanı'na döndü. 20.000 TEU kapasiteli gemi, Çin'in Tianjin Limanı'ndan yola çıkmış ve çeşitli limanlara uğradıktan sonra Shanghai'ye dönüş yapıyor. Hamburg Limanı, Çin'in başlıca limanlarıyla düzenli tarifeli 15 gemi seferiyle bağlantılı durumda ve konteynerlerin üçte biri Çin'e gitmekte veya Çin'den gelmektedir. Çin ve Avrupa Birliği arasındaki ticaret hacmi 2022 yılında rekor seviyeye ulaşmıştır.

 • Albüm: Hangzhou Asya Oyunları'nın Kapanış Töreninden Kareler
  09 Eki Albüm: Hangzhou Asya Oyunları'nın Kapanış Töreninden Kareler

  HANGZHOU, 9 Ekim (Xinhua) -- 19. Asya Oyunları'nın kapanış töreni Pazar günü Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'daki Hangzhou Olimpik Spor Merkezi Stadyumu'nda gerçekleştirildi.

 • Hangzhou Asya Oyunları Ateşi Söndürüldü
  09 Eki Hangzhou Asya Oyunları Ateşi Söndürüldü

  Hangzhou Olimpik Spor Merkezi Stadyumu'nda 23 Eylül'den bu yana yanmakta olan Hangzhou Asya Oyunları ateşi, Pazar akşamı düzenlenen kapanış töreninde söndürüldü. Çin'de düzenlenen üçüncü Asya oyunları olan Hangzhou Oyunları, 45 ülke ve bölgeden yaklaşık 12.000 sporcunun katılımıyla 40 spor dalı ve 61 disiplinde 481 etkinliğe sahne oldu. Çin, 201 altın, 111 gümüş ve 71 bronz madalya kazanarak madalya sıralamasında art arda 11. kez zirveye yerleşirken, kendi rekorunu da kırdı.

 • Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları sona erdi
  09 Eki Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları sona erdi

  Asya Olimpiyat Konseyi Başkan Vekili Raja Randhir Singh, Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları'nın sona erdiğini duyurdu. Hangzhou Oyunları, 1990'da Beijing'de ve 2010'da Guangzhou'da düzenlenen oyunlardan sonra Çin'de düzenlenen üçüncü Asya Oyunları olma özelliğini taşıyor. Singh, Hangzhou'yu mükemmel ev sahipliğinden ötürü överken, oyunları eşi benzeri görülmemiş bir başarı olarak nitelendirdi.

 • 9. Asya Oyunları Erkekler Karatede Japonya Takımı Altın Madalya İçin Mücadele Etti
  08 Eki 9. Asya Oyunları Erkekler Karatede Japonya Takımı Altın Madalya İçin Mücadele Etti

  HANGZHOU, 8 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları Karate Erkekler Takım Kata Altın Madalya müsabakasında yarışan Japonya takımı, 8 Ekim 2023. (Fotoğraf: Zhan Yan/Xinhua)

 • 9. Asya Oyunları'nda Artistik Yüzme Müsabakasında Japon Takımı Yarıştı
  08 Eki 9. Asya Oyunları'nda Artistik Yüzme Müsabakasında Japon Takımı Yarıştı

  HANGZHOU, 8 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları'nda Artistik Yüzme Takım Serbest Rutin kategorisinde yarışan Japonya takımı, 8 Ekim 2023. (Fotoğraf: Xia Yifang/Xinhua)

 • 9. Asya Oyunları'nda Artistik Yüzme Müsabakasında Kazakistan Takımı Yarıştı
  08 Eki 9. Asya Oyunları'nda Artistik Yüzme Müsabakasında Kazakistan Takımı Yarıştı

  HANGZHOU, 8 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen 19. Asya Oyunları'nda Artistik Yüzme Takım Serbest Rutin kategorisinde yarışan Kazakistan takımı, 8 Ekim 2023. (Fotoğraf: Wang Kaiyan/Xinhua)

 • Hangzhou Asya Oyunları'nda 3,05 milyon bilet satıldı
  08 Eki Hangzhou Asya Oyunları'nda 3,05 milyon bilet satıldı

  Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da düzenlenen Hangzhou Asya Oyunları'nda 3,05 milyonu aşkın bilet satılarak 610 milyon yuanı (83,5 milyon ABD doları) aşan bir gelir elde edildi. Oyunların baş sözcüsü Mao Genhong, faaliyetlerin sorunsuz ve düzenli bir şekilde devam ettiğini belirtti.

 • 9. Asya Oyunları Kadınlar Kano Finali Zorlu Mücadeleye Sahne Oldu
  07 Eki 9. Asya Oyunları Kadınlar Kano Finali Zorlu Mücadeleye Sahne Oldu

  HANGZHOU, 7 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 19. Asya Oyunları'nda kano slalom kadınlar kano finalinde mücadele eden Çinli sporcu Huang Juan, 7 Ekim 2023. (Fotoğraf: Du Xiaoyi/Xinhua)

 • 9. Asya Oyunları'nda Break Dans Müsabakaları Düzenlendi
  07 Eki 9. Asya Oyunları'nda Break Dans Müsabakaları Düzenlendi

  HANGZHOU, 7 Ekim (Xinhua) -- Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin Hangzhou kentinde düzenlenen 19. Asya Oyunları'nda kadınlar break dans grup karşılaşmasında mücadele eden Çinli sporcu Liu Qingyi, 6 Ekim 2023. (Fotoğraf: Song Yanhua/Xinhua)

 • Çin, 19. Asya Oyunları'nın organizasyonunda üst düzey bir model sundu
  06 Eki Çin, 19. Asya Oyunları'nın organizasyonunda üst düzey bir model sundu

  Filistin Gençlik ve Spor Yüksek Konseyi Başkanı Jibril Rajoub, Çin'in Hangzhou kentinde düzenlenen 19. Asya Oyunları'nın organizasyonunda üst düzey ve sofistike bir model sunduğunu belirtti. Rajoub, Çin'in spor mirasının Filistin ile ikili ilişkileri veya uluslararası ilişkiler üzerine inşa edilebileceğini söyledi. Filistinli karateci Hala Alqadi'nin bronz madalya kazanmasının Filistin sporu için büyük bir başarı olduğunu ve tüm sporcuların hırsını yansıttığını ifade etti.

Advertisement