Son dakika İlaç haberleri, İlaç son dakika, son dakika İlaç

Son Dakika İlaç Haberleri

Son dakika İlaç haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ilaç haberleri anında burada.


 • 21:23 Ankara'da 25 yaşındaki kız, annesini bıçakla öldürdükten sonra intihar etti Ankara'da 25 yaşındaki kız, annesini bıçakla öldürdükten sonra intihar etti

  Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir kız, annesini bıçaklayarak öldürdükten sonra intihar etti. Polis ekipleri, olay yerinde yapılan incelemede intihar notu ve cinayetin işlendiği adresin bilgilerini içeren bir not buldu.

 • 20:25 Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü

  Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü Kanser nedeniyle embriyoları dondurulan kadın, annelik hayaline 4 yıl sonra kavuştu Doğum sonrası işten çıkarıldı, oyuncak yaparak kendi işinin patronu oldu Balayı dönüşü meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan İzmirli Gizem Özçiçek, kemoterapi...

 • 20:22 İki kardeşinden iki farklı nakil oldu, tekrar sağlığına kavuştu İki kardeşinden iki farklı nakil oldu, tekrar sağlığına kavuştu

  Bir kardeşinden karaciğer, diğerinden kemik iliği nakli olan hasta sağlığına tekrar kavuştu. Türkiye'de ilk kez karaciğer nakli olan hastaya kemik iliği nakli yapıldı.

 • 20:18 Terörün yerini huzura bıraktığı sınır hattında yer fıstığı hasadı başladı Terörün yerini huzura bıraktığı sınır hattında yer fıstığı hasadı başladı

  Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör olaylarının sona ermesiyle birlikte tarım sektörü canlanmaya başladı. Silopi'de yer fıstığı hasadı başladı ve çiftçiler, belirlenecek fiyatın en az 50 TL olmasını talep ediyor. Yer fıstığı üreticileri, girdi maliyetlerinin yükselmesi nedeniyle geçen yıla göre daha yüksek bir fiyat bekliyor. Ayrıca, Silopi'nin yer fıstığı üretiminde ikinciliğe oynamak istediği ve devlet desteğiyle maliyetleri düşürerek bu hedefe ulaşmayı planladığı belirtiliyor.

 • 19:50 Şehit annesi, üniversitede 'psikoloji' bölümünü kazandı Şehit annesi, üniversitede 'psikoloji' bölümünü kazandı

  DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinde 2016 yılında şehit olan Mersinli Piyade Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa'nın (33) annesi Ayla Çiğa (62), kazandığı Toros Üniversitesi psikoloji bölümüne kayıt yaptırdı.

 • 18:07 Marsilya'da Tahtakuruları Nedeniyle Okullar Kapatıldı Marsilya'da Tahtakuruları Nedeniyle Okullar Kapatıldı

  Fransa'nın güney kenti Marsilya'da tahtakurularına rastlanan ortaokulda gelecek haftaya kadar eğitime ara verildi. Okul binasında yapılacak ilaçlama işlemlerinin ardından öğrenciler, 9 Ekim'de derslere yeniden yüz yüze devam edebilecek.

 • 17:03 İYİ Parti Milletvekili Kocamaz: Yanlış tarım politikaları çiftçileri üretim yapamaz hale getirdi İYİ Parti Milletvekili Kocamaz: Yanlış tarım politikaları çiftçileri üretim yapamaz hale getirdi

  İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, düzenlediği basın toplantısında, izlenen yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçilerin üretim yapamaz durumda olduğunu savundu. Kocamaz, artan girdi maliyetlerinin, tarımdan hayvancılığa birçok alanda üretimi önemli ölçüde azalttığını iddia etti. Ayrıca, yüksek fiyatlarla ithal etmek zorunda kalınacağını ve gelecek yıllarda üretim yapacak çiftçilerin bulunamayacağını söyledi.

 • 14:39 Jamaika'da Kenevirden Elde Edilen Uyuşturucu İçeren Şeker Yiyen Çocuklar Hastaneye Kaldırıldı Jamaika'da Kenevirden Elde Edilen Uyuşturucu İçeren Şeker Yiyen Çocuklar Hastaneye Kaldırıldı

  Jamaika'da 60'tan fazla ilkokul öğrencisinin, kenevirden elde edilen uyuşturucu madde içeren şekeri bilmeden yedikten sonra hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Eğitim ve Gençlik Bakanı Fayval Williams, çocukların sağlık durumunun kritik olmadığını belirtti.

 • 14:25 Meme kanseri ve tedavileri hakkında uzman görüşleri Meme kanseri ve tedavileri hakkında uzman görüşleri

  Medicana Sağlık Grubu Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Nilay Şengül, meme kanseri ve tedavilerine dair değerlendirmelerde bulundu. Şengül, meme kanserinin kadınlarda en sık görülen ve ölüm nedeni yüksek bir kanser türü olduğunu vurguladı.

 • 13:37 Acil Servis Hekimi okullarda yaşanabilecek kazalara karşı uyardı Acil Servis Hekimi okullarda yaşanabilecek kazalara karşı uyardı

  Okullarda sık rastlanan çarpma, düşme gibi ilk yardım gerektiren durumlara karşı öğrenci ve öğretmenleri uyaran Acil Servis Uzmanı Dr. Caner İşkorur, ilk yardımı yapacak kişinin sakin kalıp hızla karar alması, müdahale sonrasında 112 Acil Çağrı Merkezi'ni araması gerektiğini söyledi.

 • 12:57 Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı'nda Karavan Park hizmete açıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı'nda Karavan Park hizmete açıldı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı'nda yerli ve yabancı karavan tatilcilerine hizmet vermek amacıyla Karavan Park'ı açtı. Denize yakın konumu ve modern donatılarıyla dikkat çeken park, kampseverlerden yoğun ilgi görüyor. Misafirler, güvenli ve konforlu bir şekilde tatilin tadını çıkarabiliyor. Karavan Park, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden ve farklı ülkelerden gelen gezginlere de ev sahipliği yapıyor. Temizlik, güvenlik ve hizmet kalitesiyle örnek gösterilen tesis, kampseverlerin ilk tercihi haline geldi.

 • 12:31 Antalya'da Karavan Park Hizmete Açıldı Antalya'da Karavan Park Hizmete Açıldı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konyaaltı'nda yerli ve yabancı karavan tatilcilerinin daha güvenli ve konforlu bir alanda konaklayabilmesi için hizmete açılan Karavan Park, kampseverlerden yoğun ilgi görüyor.

 • 11:31 Lösemili çocukların şehit astsubaya vefası Lösemili çocukların şehit astsubaya vefası

  LÖSEMİLİ Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı'nın (LÖSEV), şehit Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş'ın vasiyeti üzerine eğitim ve tedavisini üstlendiği 2,5 yaşındaki Ayşe, sağlık durumu el vermediği için Anıtkabir'deki 25'inci yıl buluşmasına katılamadı.

 • 11:26 Bursa'daki Kızılgeyikler Burdur'a Nakledildi Bursa'daki Kızılgeyikler Burdur'a Nakledildi

  DOĞA Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Bursa'daki kızılgeyik üretme istasyonunda bulunan 3 dişi kızılgeyik, Burdur'a nakledilerek doğaya bırakıldı. Nakil işlemi, yaban hayatı uzmanları ve veteriner hekimler tarafından yapıldı ve geyiklerin sağlık kontrolleri sürekli olarak yapıldı. Geyikler, sağlıklı bir şekilde Burdur'a ulaştırılarak doğaya yerleştirildi.

 • 11:08 Kars'ta Meyve ve Bostan Üretimi Yapan Çiftçi Pazar Sorunu Yaşıyor Kars'ta Meyve ve Bostan Üretimi Yapan Çiftçi Pazar Sorunu Yaşıyor

  Hasan Özkaya, Bursa'da edindiği deneyimi Kars'ın Eşmeyazı köyünde kullanarak meyve ve bostan üretimi yapmaya başladı. Ancak ürettiği ürünleri hak ettiği fiyatlara satamadığı için pazar sorunu yaşıyor. Özkaya, Kars'ta meyve ve bostan kültürünün olmaması nedeniyle bu işi yapmak isteyen gençlere her türlü yardımcı olacağını belirtiyor.

 • 10:33 Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü Hayat önce ağlattı, sonra güldürdü

  Balayı dönüşü meme kanseri tanısıyla hayatının şokunu yaşayan İzmirli Gizem Özçiçek, kemoterapi nedeniyle embriyolarını dondurtarak ertelediği anne olma hayalini 4 yıl sonra gerçekleştirdi.

 • 09:24 Kocaeli'de Tıbbi Aromatik Bitki Hasadı Başladı Kocaeli'de Tıbbi Aromatik Bitki Hasadı Başladı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi kapsamında, biberiye hasadı başladı. İlk hasat Derince ve Kandıra ilçelerinde gerçekleştirilirken, bu sene toplamda 150 ton biberiye hasadı bekleniyor. Hasat işlemi, yerli ve milli imkanlarla üretilen römork yüklemeli aromatik bitki hasat makinesiyle yapılmaktadır. Proje kapsamında çiftçilere teknik danışmanlık hizmeti de verilmektedir.

 • Dün Dün 18:57 Azerbaycan'ın Karabağ Bölgesinde Ermenilere Ait Uyuşturucu Tarlaları Tespit Edildi Azerbaycan'ın Karabağ Bölgesinde Ermenilere Ait Uyuşturucu Tarlaları Tespit Edildi

  Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde yapılan incelemeler sonucunda Hocalı'da Ermenilere ait 100 hektardan fazla uyuşturucu tarlası tespit edildi. Azerbaycan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, Karabağ'da uyuşturucu ekiminin yaygın şekilde organize edildiğini belirtti ve bu tarlalarda kenevir yetiştirildiğini açıkladı. Üretilen uyuşturucu maddelerin farklı ülkelere gönderildiği ve fiyatlarının yüksek olduğu ifade edildi.

 • Dün Dün 18:47 Üç kızıl geyik daha doğaya bırakıldı Üç kızıl geyik daha doğaya bırakıldı

  Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan kızıl geyik üretme istasyonundan 3 dişi kızıl geyiğin Burdur'a nakledildiğini, ardından doğaya yerleştirildiğini bildirdi. Kızıl geyiklerin sağlık kontrolleri yapılarak güvenli bir şekilde Burdur'a ulaştığı ve sağlıklı bir şekilde doğaya yerleştirildiği belirtildi.

 • Dün Dün 17:53 Ziraat Türkiye Kupası'nda 2. tur eleme müsabakalarının programı açıklandı Ziraat Türkiye Kupası'nda 2. tur eleme müsabakalarının programı açıklandı

  Türkiye Futbol Federasyonu, Ziraat Türkiye Kupası'nda 2. tur eleme müsabakalarının programını açıkladı. 10, 11 ve 12 Ekim tarihlerinde oynanacak olan müsabakalara toplam 50 takım katılacak. Müsabakalar tek maç eleme usulüne göre gerçekleştirilecek ve seri başı takımların ev sahipliğinde yapılacak.

 • Dün Dün 17:24 İzmirli Sağlıkçılardan Sağlık Bakanı Koca'ya 'Sağlıkta Şiddet' Tepkisi: 'Canımıza Kasteden Bu Sorunlarımıza Karşı Sadece Tweet Atmakla mı... İzmirli Sağlıkçılardan Sağlık Bakanı Koca'ya 'Sağlıkta Şiddet' Tepkisi: "Canımıza Kasteden Bu Sorunlarımıza Karşı Sadece Tweet Atmakla mı...

  İzmir Sağlık Platformu, İstanbul’da 2018 yılında hastasının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman’ı İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı açıklamayla andı. İzmir Tabip Odası Başkanı Süleyman Kaynak, “Sağlık Bakanı’na yeniden sormak istiyoruz. Artık canımıza da kasteden bu sorunlarımıza karşı halen sadece tweet atmakla mı yetineceksiniz? Hekimlerin, sağlık emekçilerinin yaşadıkları sorunlar için tek yapabileceğiniz bu mu” dedi.

 • Dün Dün 17:23 Ankara'da Sağlık Emek Meslek Örgütlerinden Sağlıkta Şiddet Tepkisi: 'Bir Gün Daha Kaygıyla Çalışmak, Yaşatmak İsterken Ölmek İstemiyoruz' Ankara'da Sağlık Emek Meslek Örgütlerinden Sağlıkta Şiddet Tepkisi: "Bir Gün Daha Kaygıyla Çalışmak, Yaşatmak İsterken Ölmek İstemiyoruz"

  Sağlık emek meslek örgütleri, 5 yıl önce sağlıkta şiddet sonucu öldürülen Dr. Fikret Hacıosman için bugün Ankara’da Türk Tabipleri Birliği’nde anma açıklaması yaptı. Ankara Tabip Odası Genel Sekreteri Mine Coşkun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Silahla hastaneye bu kadar rahat girip ateş edilmesi, Sağlık Bakanı ve diğer yetkililerin önlem alma konusunda harekete geçmeleri için yeterli değil midir? Sayın Bakan, siz halen susacak mısınız? Sosyal medyadan mesaj göndermekten daha fazlasını yapacak mısınız? Bir gün daha kaygıyla çalışmak istemiyoruz. Bir kere daha yaşatmak isterken ölmek istemiyoruz” dedi.

 • Dün Dün 16:36 Libya'da yaşanan sel felaketinde binlerce kişi hayatını kaybetti Libya'da yaşanan sel felaketinde binlerce kişi hayatını kaybetti

  Birleşmiş Milletler (BM), Libya'nın doğusunda 10 Eylül'de yaşanan sel felaketi sonucunda 4 bin 255 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Sel felaketinden etkilenen 250 bin kişi, 40 bin kişi yerinden oldu ve 8 bin 540 kişi hala kayıp durumda. BM ve diğer yardım kuruluşları, felaketten etkilenenlere yardım sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Dün Dün 15:46 Katar'a ticaret çıkarması: 150 kişilik Türk heyet Expo Doha 2023 için Katar'da Katar'a ticaret çıkarması: 150 kişilik Türk heyet Expo Doha 2023 için Katar'da

  Katar'da Expo Doha 2023 kapsamında düzenlenen Türk pavilyonu tanıtım toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "İki ülke arasında ortak ekonomi ve ticaret anlaşması imzalandı.

 • Dün Dün 15:33 Küçükçekmece'de Damadını Bıçakla Öldüren Sanığa Müebbet Hapis Cezası Talebi Küçükçekmece'de Damadını Bıçakla Öldüren Sanığa Müebbet Hapis Cezası Talebi

  Küçükçekmece'de tartıştığı damadını bıçakla öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık hakkında savcılık mütalaasında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası talep edildi. Sanığın maktulün kayınpederi olduğu ve anlaşmazlığın çamaşır makinesi nedeniyle arttığı belirtilen mütalaada, sanığın tartışma sırasında yanında götürdüğü bıçak ile damadını öldürdüğü ifade edildi. Mahkeme, tarafların mütalaaya karşı beyanda bulunması için süre vererek duruşmayı erteledi.

 • Dün Dün 14:51 Samsun'da Kahverengi Kokarca ile Mücadele Hızlandırıldı Samsun'da Kahverengi Kokarca ile Mücadele Hızlandırıldı

  Samsun Tarım ve Orman Müdürlüğü, fındık başta olmak üzere tarım ürünlerine zarar veren kahverengi kokarca ile mücadeleye hız verdi. İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, çiftçilere tuzak dağıtıldığını ve milli seferberlik gerektiğini belirtti. Kahverengi kokarcanın evlere de girdiğini vurgulayan Sağlam, mekanik mücadele ve ilaçlı mücadele yöntemlerinin önemine dikkat çekti.

 • Dün Dün 12:53 Van'da Kaçakçılık Operasyonunda 48 Şüpheli Yakalandı Van'da Kaçakçılık Operasyonunda 48 Şüpheli Yakalandı

  Van'da geçen ay gerçekleştirilen kaçakçılık faaliyetlerinin önlenmesine yönelik operasyonlarda 48 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat, akaryakıt, sigara, cep telefonu ve diğer kaçak malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında işlem yapıldı.

 • Dün Dün 12:11 Tarım ve Orman Bakanlığı, Ardahan'daki 500 arıcıya varroa hastalığına karşı 5 bin ilaç desteği sağladı Tarım ve Orman Bakanlığı, Ardahan'daki 500 arıcıya varroa hastalığına karşı 5 bin ilaç desteği sağladı

  Tarım ve Orman Bakanlığı, Kafkas arısının varroa hastalığından korunması amacıyla Ardahan'daki 500 arıcıya 5 bin ilaç desteği sağladı. Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, yapılan çalışmanın hastalıkla mücadele için önemli olduğunu belirtti ve üreticilere desteklerin süreceğini ifade etti.

 • Dün Dün 11:47 Şeker Pancarı Üreticileri Taban Fiyat Açıklaması Bekliyor Şeker Pancarı Üreticileri Taban Fiyat Açıklaması Bekliyor

  Tarım ve Orman Bakanlığı, bu yıl için henüz şeker pancarı taban fiyatını açıklamadı. CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in dinlediği Yozgatlı üreticiler, fiyatların yükselmesi ve maliyetlerin artması nedeniyle taban fiyat açıklaması yapılmasını talep ediyor. Üreticiler, mazot fiyatlarının iki katına çıktığını ve diğer girdilerin de pahalı olduğunu belirterek, en az 2 bin 500 lira ton fiyatı beklediklerini ifade ediyor. Şeker pancarı üretimi stratejik bir ürün olduğu için üreticiler için önemli bir geçim kaynağıdır.

 • Dün Dün 11:22 Tunceli'de Köylerde Fasulye Üretimi Tunceli'de Köylerde Fasulye Üretimi

  Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki köylerde 205 çiftçi, 3 bin 671 dekarda fasulye üretiyor. Dağlar ve ormanlık alanlarla kaplı Ovacık'taki köylerde yaşayan üreticiler, tarlalarının büyük bölümüne fasulye ekiyor. Kuru fasulye üretirken herhangi bir ilaç ya da gübre kullanmayan üreticiler, şu sıralar hasada hazır hale gelen fasulyeleri biçmek için yoğun çaba harcıyor. Tarım işçilerinin günlük 500-600 lira yevmiyeyle çalıştığı ilçede, 205 çiftçi, 3671 dekar alanda üretim yapıyor. Üreticiler, ürünlerini Türkiye'nin farklı illerine satıyor.

 • Dün Dün 11:18 Yargıtay'dan fiziksel şiddet gören eşlerle ilgili emsal karar Yargıtay'dan fiziksel şiddet gören eşlerle ilgili emsal karar

  Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, fiziksel şiddet mağduru eşleri ilgilendiren emsal bir karara imza attı.

 • Dün Dün 11:07 DOSYA HABER/AVRUPA'NIN LEZZETLERİ - Serüveni eczanede başlayıp ünü dünyaya yayılan Belçika çikolatası DOSYA HABER/AVRUPA'NIN LEZZETLERİ - Serüveni eczanede başlayıp ünü dünyaya yayılan Belçika çikolatası

  Belçika çikolatası, ilk olarak bir eczanede ilaç kaplamak için üretilen, daha sonra çok çeşitli aroma ve dolgusuyla "pralin" adını alan kendine has türü ve yüksek kalitesiyle tüm dünyada adından söz ettiriyor.

 • Dün Dün 11:04 Eski TBMM Başkanı Kahraman'dan 'onarım değil yeni anayasa' önerisi Açıklaması Eski TBMM Başkanı Kahraman'dan "onarım değil yeni anayasa" önerisi Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye'nin, bir onarım anayasasına ihtiyacının olmadığını belirterek, "Kendi özüne ait anayasa yapacaksın.

 • 01.10.2023 01 Eki 21:45 Futbol: TFF 2. Lig'de görünüm Futbol: TFF 2. Lig'de görünüm

  TFF 2. Lig'de tamamlanan 6. hafta maçlarının ardından Beyaz Grup'ta Vanspor FK, Kırmızı Grup'ta ise Amed Sportif Faaliyetler liderliklerini sürdürdü.

 • 01.10.2023 01 Eki 21:35 TFF 2. Lig'de 6. hafta maçları sonuçları TFF 2. Lig'de 6. hafta maçları sonuçları

  TFF 2. Lig'de 6. hafta maçları tamamlandı. Beyaz ve Kırmızı Grup'ta oynanan maçlarda alınan sonuçlar şu şekildedir: Diyarbekirspor 0-1 1461 Trabzon FK, Vanspor FK 1-0 Zonguldak Kömürspor, Ankaraspor 2-0 Serik Belediyespor, Nazilli Belediyespor 3-0 Adıyaman FK, Altınordu 0-0 Bucaspor 1928, Beyoğlu Yeni Çarşı 1-1 Bursaspor, Hes İlaç Afyonspor 0-1 Esenler Erokspor, Yeni Mersin İdmanyurdu 3-1 Weecoins Kırklarelispor, Karacabey Belediyespor 3-0 Kırşehir FK. Kırmızı Grup'ta ise Alagöz Holding Iğdır FK 0-0 GMG Kastamonuspor, Motolux 68 Aksaray Belediyespor 1-2 Isparta 32, İskenderunspor 2-0 Karaman FK, Uşakspor 0-4 Amed Sportif Faaliyetler, Sarıyer 2-1 Etimesgut Belediyespor, Düzce Cam Düzcespor 2-1 Kuzey Marmara AŞ Arnavutköy Belediyespor, Somaspor 3-3 İnegölspor, Menemen FK 2-1 Fethiyespor, Denizlispor 1-1 Anagold 24Erzincanspor.

 • 01.10.2023 01 Eki 15:43 Kayseri'de bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristler, saldırıda kullandıkları aracı gasp etti Kayseri'de bombalı saldırıyı gerçekleştiren teröristler, saldırıda kullandıkları aracı gasp etti

  İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelerek bombalı saldırıda bulunan 2 teröristin, saldırıda kullandıkları aracı Kayseri'nin Develi ilçesinde bir veterineri öldürüp gasbettikleri öğrenildi. Teröristler, Ankara'ya giderken saldırıyı gerçekleştirdikleri araçla kaçtılar. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 01.10.2023 01 Eki 14:47 Şarkıcı Kurtuluş Kuş'un Cinsel Saldırı Suçundan Yargılandığı Davanın Dördüncü Duruşması Yarın Yapılacak. Şarkıcı Kurtuluş Kuş'un Cinsel Saldırı Suçundan Yargılandığı Davanın Dördüncü Duruşması Yarın Yapılacak.

  Nitelikli cinsel saldırı suçlamasıyla yargılanan şarkıcı Kurtuluş Kuş’un davasının dördüncü duruşması yarın Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılacak. Mağdur B.B., mahkeme öncesi "İçimdeki neşe öldü. Şahsın bir an önce hapse girmesini istiyorum" dedi. B.B.'nin babası Ö.B. ise "Türkiye'de kadınlar susmasın hiçbir şekilde, hakkını arasın" diye konuştu. B.B.'nin avukatı Burcu Ece Güler de "Savunma tarafı hiç çekinmeden 'Biz aileyi de araştırdık. Kız foto modellik yapmış. Beyanında bunu yaptığını söylemedi' gibi sanki foto modellik yapılması yaşananları önemsenmeyecek, bundan zarar görmeyecek bir şeymiş gibi kabul etmesi bu çağda akıl alır gibi değil. Demek ki bir insanın yaşam tarzı ile ilgili olarak savunma yapmaya çalışmak çok normal onlara göre" dedi.

 • 01.10.2023 01 Eki 12:02 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TEKNOFEST İzmir'i değerlendirdi Açıklaması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, TEKNOFEST İzmir'i değerlendirdi Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'e ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

 • 01.10.2023 01 Eki 11:23 Ürtiker Hastalarında Enjeksiyon Tedavisi Etkin Sonuç Veriyor Ürtiker Hastalarında Enjeksiyon Tedavisi Etkin Sonuç Veriyor

  Halk arasında "kurdeşen" olarak bilinen ürtiker hastalığında, ilaçların yanı sıra her ay vücuda yapılan enjeksiyon tedavisiyle etkin sonuç alınabildiği belirtildi. Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sibel Doğan ve aynı fakülteden Çocuk Alerji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Murat Şahiner, ürtiker tedavisi hakkında açıklamalarda bulundu.

 • 01.10.2023 01 Eki 11:17 Bangladeş'te Dang Humması Nedeniyle 989 Kişi Hayatını Kaybetti Bangladeş'te Dang Humması Nedeniyle 989 Kişi Hayatını Kaybetti

  Bangladeş'te yılın başından beri dang humması nedeniyle 989 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi. Vaka sayısı ise 203 bin 406'ya ulaştı. Dang humması tropikal ve subtropikal bölgelerde görülen bir hastalıktır ve sivrisinekler aracılığıyla bulaşır. Yüksek sıcaklık ve uzun süren yağışlar sivrisineklerin artmasına sebep olur.

 • 30.09.2023 30 Eyl 17:50 Çin'in küçük köylerinde büyük değişim Çin'in küçük köylerinde büyük değişim

  KARAKTERİSTİK meyveleri, 100 yıllık ağaçlardan toplanan çok özel çayları, ekolojisi, el yapımı hediyelik eşyalar ile kırsal turizm modeli haline gelen Çin'in Sichuan eyaletindeki Shiyi köyünde, devletin 10 yıl önce startını verdiği 'Kırsal Büyüme Hamlesi?, yabancı basın mensuplarına tanıtıldı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 15:39 Ürtiker Hastalığında Beslenmenin Önemi Ürtiker Hastalığında Beslenmenin Önemi

  Uzmanlar, halk arasında "kurdeşen" olarak bilinen ürtiker hastalığının kronik formunda beslenmenin önemine dikkati çekti. Hastada kaşıntı, kabarma ve yüzde şişme belirtilerinin görüldüğü akut ürtiker, ortalama 6 hafta içerisinde etkisini yitiriyor. 2-7 yıl sürebilen kronik ürtiker ise hastanın hayat kalitesini düşürüyor. Beslenmenin önemli bir konu olduğunu vurgulayan uzmanlar, katkılı ve paketli gıdalardan uzak durmayı öneriyor.

 • 30.09.2023 30 Eyl 14:37 Tunceli'de yaralı halde bulunan küçük kartal doğal ortamına bırakıldı Tunceli'de yaralı halde bulunan küçük kartal doğal ortamına bırakıldı

  Tunceli'de bulunan küçük kartal, yaralı halde bulunduktan sonra tedavi edildi ve sağlığına kavuştu. Kartal, Pülümür Vadisi'nde doğal ortamına salındı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 13:13 Fındık Üreticilerine Kahverengi Kokarcaya Karşı Mücadele Çağrısı Fındık Üreticilerine Kahverengi Kokarcaya Karşı Mücadele Çağrısı

  Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta verim ve kalite kaybının önlenmesi için üreticilere kahverengi kokarcaya karşı kültürel ve biyolojik mücadele yapmaları gerektiğini bildirdi. Karan, zararlı böceğin fındıkta boş şekilsiz ve lekeli meyve oluşumuna neden olduğunu ve zararlı popülasyonunun azaltılması için evlerde, balkonlarda ve odunluklarda böceklerin toplanarak imha edilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 12:21 Gemlik'te sahte ve yabancı menşeili cinsel gücü arttırıcı hap operasyonu Gemlik'te sahte ve yabancı menşeili cinsel gücü arttırıcı hap operasyonu

  Bursa'nın Gemlik ilçesinde Jandarma istihbarat ekipleri tarafından yapılan operasyonda sahte ve yabancı menşeili 3190 adet cinsel gücü arttırıcı hap ele geçirildi. Operasyonla ilgili 2 kişi hakkında adli soruşturma başlatıldı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:52 Prof. Dr. Arif Yüksel: İlerleyen yaşlarda uyku düzeni çok önemli Prof. Dr. Arif Yüksel: İlerleyen yaşlarda uyku düzeni çok önemli

  Medicana International İzmir Hastanesi İç Hastalıkları Yaşlı Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Arif Yüksel, Dünya Yaşlılar Günü'nde yaşlıların sağlıklı bir uyku düzeni ve beslenme alışkanlığına sahip olmalarının önemini vurguladı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:14 Borsa ve dolar kazandı, altın düştü Borsa ve dolar kazandı, altın düştü

  Bu hafta Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yüzde 3,68 kazançla 8.334,94 puandan tamamladı. Aynı dönemde dolar yükselirken altın değer kaybetti.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:12 Düzce'de yaralı sincap yavrusuna şefkatli bakım Düzce'de yaralı sincap yavrusuna şefkatli bakım

  Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı rehabilitasyon merkezinde yuvasından düşen yaralı sincap yavrusuna şefkatle bakılıyor.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:05 Kovid-19 Tanısı Konulan Kişilerde Ürtiker Riski Uyarısı Kovid-19 Tanısı Konulan Kişilerde Ürtiker Riski Uyarısı

  Kovid-19 tanısı konulan kişilerde, halk arasında kurdeşen olarak bilinen 'ürtiker' gelişme riskinin görülebildiği, deride kızarıklık, kabarıklık ve kaşıntı gibi şikayetlerin olması halinde hekime başvurulması gerektiği uyarısında bulunuldu.

 • 30.09.2023 30 Eyl 11:05 İngiltere ekonomisinin büyümesini engelleyen yatırım eksikliği aşılabilir mi? İngiltere ekonomisinin büyümesini engelleyen yatırım eksikliği aşılabilir mi?

  Ekonominin ve refahın geleceği yatırım harcamalarına bağlıdır.

Advertisement