Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İstanbul Barosu haberleri, İstanbul Barosu son dakika, son dakika İstanbul Barosu

Son Dakika İstanbul Barosu Haberleri

Son dakika İstanbul Barosu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son istanbul barosu haberleri anında burada.


 • 01.12.2023 01 Ara 22:41 Küçükçekmece'de kediyi darp eden sanığa 5 ay hapis cezası

  Küçükçekmece'de kediyi darp eden sanığa 5 ay hapis cezası Küçükçekmece'de yaşadığı sitedeki kediye saldırıp darp eden Aytuğ Koyuncu'ya, 'hayvana işkence' suçundan 5 ay hapis cezası verildi. Sanık, kedilere karşı bir tepki gösterdiğini savunmuştu.

 • 01.12.2023 01 Ara 13:01 Küçükçekmece'de kediye eziyet eden sanığa hapis cezası

  Küçükçekmece'de kediye eziyet eden sanığa hapis cezası Küçükçekmece'de site sakinlerince beslenip bakılan kediye eziyet ettiği iddiasıyla yargılanan sanık, 'ev hayvanına işkence etmek veya acımasız ve zalimce muamelede bulunmak' suçundan 5 ay hapse çarptırıldı. Sanık, suçlamaları reddederek havyan düşmanı olmadığını savundu.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:05 Küçükçekmece'de Kediye İşkence Eden Kişiye 5 Ay Hapis Cezası

  Küçükçekmece'de Kediye İşkence Eden Kişiye 5 Ay Hapis Cezası Küçükçekmece'de yaşadığı sitedeki kediye tekme ve yumrukla saldırıp darp eden Aytuğ Koyuncu, 'hayvana işkence' suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • 30.11.2023 30 Kas 22:51 Avukatların, Can Atalay İçin Galatasaray Meydanı'na Yürüyüşünü Polis Engelledi: "Can Atalay'ın İhlal Edilen Hakları Temel Olarak Türkiye'deki Tüm...

  Avukatların, Can Atalay İçin Galatasaray Meydanı'na Yürüyüşünü Polis Engelledi: 'Can Atalay'ın İhlal Edilen Hakları Temel Olarak Türkiye'deki Tüm... İstanbul’da avukatlar, Anayasa Mahkemesi'nin "hak ihlali" kararına rağmen tahliye edilmeyen Can Atalay’ın milletvekili olmasının 200. gününde İstanbul Barosu önünde basın açıklaması yaptı. "Can Atalay bir milletvekilidir ama adı üstünde bu milletin vekillerinden biridir. Can Atalay'ın ihlal edilen hakları temel olarak Hatay halkının ve Türkiye'deki tüm yurttaşların haklarıdır" diyen avukatların Galatasaray Meydanı'na yürümeleri ise polis tarafından engellendi.

 • 30.11.2023 30 Kas 16:58 Hatay Barosu Başkanı Açıkalın'dan "Kentsel Dönüşüm Yasası" Tepkisi: "Yasa Koyarken İdarecilere Sınırsız Yetkiler Tanınmamasını Diliyoruz"

  Hatay Barosu Başkanı Açıkalın'dan 'Kentsel Dönüşüm Yasası' Tepkisi: 'Yasa Koyarken İdarecilere Sınırsız Yetkiler Tanınmamasını Diliyoruz' Hatay Barosu Başkanı Cihat Açıkalın, kentsel dönüşüme ilişkin TBMM’de kabul edilerek Resmi Gazete’de yayınlanan yasanın ardından ilk rezerv alanının Hatay’da ilan edilmesine ilişkin “Başta rezerv alanı ilanıyla ilgili düzenleme olmak üzere çıkarılacak yasal düzenlemelerde hem Anayasa’nın ruhunu hem toplum beklentilerini, ihtiyaçlarını karşılayan bir çalışma yapılması; orada yasa koyucuları yasa koyarken idarecilere sınırsız yetkiler tanımaması en büyük dileğimiz” dedi.

 • 27.11.2023 27 Kas 23:33 CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, DİSK ve İstanbul Barosu'nu ziyaret etti

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, DİSK ve İstanbul Barosu'nu ziyaret etti CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve beraberindeki parti heyeti, DİSK ve İstanbul Barosu'nu ziyaret etti. Çelik, adalet nöbetinin sonlandırılması ve devam edecek mücadelelerin duyurusunu yapacakları basın açıklamasına DİSK ve İstanbul Barosu'nu davet etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 20:37 İstanbul Barosu Başkanı Saraç: "Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Meslek Örgütlerinin Kadına Şiddetle Mücadelede Öneminin Dahi Kavranmadığını...

  İstanbul Barosu Başkanı Saraç: 'Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Meslek Örgütlerinin Kadına Şiddetle Mücadelede Öneminin Dahi Kavranmadığını... İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan kadına yönelik şiddetle mücadele ile ilgili genelgeye ilişkin, "Genelgedeki Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Kurulu için, 'Koordinasyon Kurulu, çalışmalarına, konuyla ilgili kamu kurum kuruluşları ile meslek kuruluşlarını davet edebilecektir' denilerek meslek örgütlerini davet bir kurulun inisiyatifine bırakılmıştır. Bu tutum şiddete uğrayan kadının adalete erişimini sağlayan barolar başta olmak üzere meslek örgütlerinin kadına şiddetle mücadelede öneminin dahi kavranmadığını göstermektedir. Oysaki şiddetle mücadele topyekûn bir mücadeledir. Ulusal ve uluslararası planda ortak mücadele gerektirir" açıklamasını yaptı.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:35 Küçükçekmece'de kediyi darp eden sanık hakkında mütalaa: 3 yıl hapsi istemi

  Küçükçekmece'de kediyi darp eden sanık hakkında mütalaa: 3 yıl hapsi istemi Küçükçekmece'de yaşadığı sitedeki kediye saldırıp darp eden Aytuğ Koyuncu hakkında mütalaa açıklandı. Cumhuriyet savcısı, Koyuncu'nun 'hayvana işkence' suçundan 3 yıl hapisle cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı ise hayvan koruma derneğine yapılan bağış dekontunu mahkemeye sundu.

 • 24.11.2023 24 Kas 13:01 Küçükçekmece'de Kediye İşkence Eden Sanığa Hapis Cezası İsteniyor

  Küçükçekmece'de Kediye İşkence Eden Sanığa Hapis Cezası İsteniyor Küçükçekmece'de site sakinlerince beslenip bakılan kediye eziyet ettiği iddiasıyla yargılanan sanığın 'hayvana işkence' suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:37 Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürlüğüne Yahya Tekin Esatoğlu atandı

  Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürlüğüne Yahya Tekin Esatoğlu atandı Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürlüğü, Yahya Tekin Esatoğlu'nun müdür olarak atandığını duyurdu. Esatoğlu, 10 Ocak'tan bu yana müdür vekili olarak görev yapıyordu. İstanbul doğumlu olan Esatoğlu, Kabataş Erkek Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 1989 yılında İstanbul Barosu'na kaydolarak avukatlık ruhsatını almış olan Esatoğlu, 1993 yılında sigorta sektörüne adım atmış ve 1994 yılında TSEV Sigortacılık Eğitim Programı'nı tamamlamıştır. 28 yıl boyunca çeşitli sigorta şirketlerinde avukat, yönetici ve hukuk direktörü olarak görev yapan Esatoğlu, aynı zamanda Türkiye Sigorta Birliği Hukuk Komitesi'nde de 7 yıl boyunca görev yapmıştır.

 • 21.11.2023 21 Kas 12:19 İstanbul İBB Spor İstanbul ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi İş Birliği İmzaladı

  İstanbul İBB Spor İstanbul ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi İş Birliği İmzaladı İstanbul İBB Spor İstanbul ile İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü'nde anlamlı bir protokole imza attı. Spor İstanbul eğitim uzmanları ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi avukatlarının ortaklaşa çalışmasıyla kurumda çocuk hakları konusunda personele ve yöneticilere eğitimler verilecek. Bu iş birliğiyle çocuk hakları ihlallerinin önüne geçmek hedefleniyor.

 • 21.11.2023 21 Kas 11:31 İBB Spor İstanbul ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi İş Birliği İmzaladı

  İBB Spor İstanbul ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi İş Birliği İmzaladı İBB Spor İstanbul ile İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 20 Kasım Çocuk Hakları Günü'nde anlamlı bir protokole imza attı. Spor İstanbul eğitim uzmanları ve İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi avukatlarının ortaklaşa çalışmasıyla kurumda çocuk hakları konusunda personele ve yöneticilere eğitimler verilecek. Bu iş birliğiyle çocuk hakları ihlallerinin önüne geçmek hedefleniyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:16 İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi

  İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Saraç, yargı bağımsızlığının olmadığını ve hukuksuzluğun olağanlaştırılmaya çalışıldığı bir süreçte olduklarını belirtti. İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar da İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanarak bu hukuksuzluğa karşı durmak için suç duyurusunda bulundu.

 • 14.11.2023 14 Kas 16:40 İstanbul Barosu Başkanı, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi

  İstanbul Barosu Başkanı, Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Saraç, yargı bağımsızlığının olmadığını ve hukuksuzluğun olağanlaştırılmaya çalışıldığını belirtti. İstanbul Barosu'na bağlı avukatlar da bu duruma tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

 • 14.11.2023 14 Kas 13:35 İstanbul Barosu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan ve Üyeleri Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

  İstanbul Barosu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan ve Üyeleri Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, "Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan ve üyelerinin yargıya duyulması gereken güveni zedeleyen ve suç oluşturan eylemleri dolasıyla İstanbul Barosu tarafından gerekli cezai soruşturma için Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu’na suç duyurusunda bulunulmuştur. İstanbul Barosu ve burada bulunan meslektaşlarımız adına siyasal erki elinde bulunduranlara sesleniyoruz. Yargıya müdahale etmekten vazgeçin" dedi.

 • 09.11.2023 09 Kas 17:03 İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu

  İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmemesi üzerine Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı ve üyeleri hakkında 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu ayrıca Yargıtay Yüksek Disiplin Kurulu ve HSK'ya da iletilmiştir.

 • 02.11.2023 02 Kas 12:45 İstanbul Barosu, Can Atalay Hakkında Tahliye Kararı Vermeyen ve Dosyayı Yargıtay'a Gönderen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nı Hsk'ya...

  İstanbul Barosu, Can Atalay Hakkında Tahliye Kararı Vermeyen ve Dosyayı Yargıtay'a Gönderen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nı Hsk'ya... İstanbul Barosu, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hak ihlali kararına karşın cezaevinden tahliye edilmeyen Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay için İstanbul Adalet Sarayı'nda açıklama yaptı. İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, "Hak ihlali sona erdirilmeyip, tahliye sağlanmadığından, Baromuz tarafından Hakimler Savcılar Kurulu’na İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı hakkında ‘görev suçu’ ve ‘meşru vasıtaları kullanmak sureti ile hürriyeti tahdit’ nedeni ile şikayette bulunulmuştur" dedi.

 • 01.11.2023 01 Kas 10:10 İstanbul Barosu Başkanı Can Atalay'ın tahliye edilmesini istedi

  İstanbul Barosu Başkanı Can Atalay'ın tahliye edilmesini istedi İstanbul Barosu Başkanı Avukat Filiz Saraç, Hatay Milletvekili Can Atalay'ın Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararının ardından tahliye edilmemesine ilişkin basın açıklaması yaptı. Saraç, AYM kararının gereğinin yerine getirilmesi ve Atalay'ın derhal tahliye edilmesi gerektiğini belirtti.

 • 31.10.2023 31 Eki 16:10 İstanbul Barosu Başkanı Can Atalay'ın Tahliye Edilmesini İstedi

  İstanbul Barosu Başkanı Can Atalay'ın Tahliye Edilmesini İstedi İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararına rağmen cezaevinden tahliye edilmeyen Can Atalay için açıklama yaptı. Saraç, Atalay'ın derhal tahliye edilmesi gerektiğini belirtti ve Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmamasının hukukun üstünlüğünü zedelediğini vurguladı.

 • 31.10.2023 31 Eki 15:11 Yeşilköy'de Aracı Kurşunlanan Kadın Avukat Şikayetçi Oldu

  Yeşilköy'de Aracı Kurşunlanan Kadın Avukat Şikayetçi Oldu Yeşilköy'de aracı kurşunlanan bir kadın avukat, olayla ilgili şikayetçi oldu. Avukat, Beyazıt'taki bir handa mülk sahiplerinin avukatı olduğunu ve olayın azmettiricisinin Selman T. olduğunu iddia etti. Avukat, daha önce Selman T.'ye ihtarname gönderdiği için ölümle tehdit edildiğini belirtti. Selman T. gözaltına alındı ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Başsavcılık, tutuklama kararı talep etti ve avukat da serbest bırakılma kararına itiraz etti.

 • 30.10.2023 30 Eki 20:05 İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay'ın tutukluluğunun devam etmesine tepki gösterdi

  İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Can Atalay'ın tutukluluğunun devam etmesine tepki gösterdi İstanbul Barosu Başkanı Filiz Saraç, Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı vermesine rağmen TİP Hatay milletvekili avukat Can Atalay'ın tutukluluğunun devam etmesine tepki gösterdi. Saraç, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Anayasa Mahkemesi kararını uygulaması gerektiğini belirtti.

 • 28.10.2023 28 Eki 16:36 İmamoğlu: Kendimi, Cumhuriyetin Devrimleri Uğruna Çalışma Konusunda Kendini Adamış Bir Kişilik Olarak Tanımlıyorum

  İmamoğlu: Kendimi, Cumhuriyetin Devrimleri Uğruna Çalışma Konusunda Kendini Adamış Bir Kişilik Olarak Tanımlıyorum İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yılı kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen resmi törenin ardından yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin evlatları olarak 86 milyon insanın eşit yurttaşları ve umutla geleceğe bakmak istediğini belirterek, Cumhuriyetin edinimleri, kazanımları ve devrimleri uğruna çalışma konusunda kendini adamış bir kişilik olduğunu vurguladı.

 • 23.10.2023 23 Eki 16:21 6 Yaşındaki Çocuğun Evlendirilmesi Davasında Verilen Hapis Cezaları

  6 Yaşındaki Çocuğun Evlendirilmesi Davasında Verilen Hapis Cezaları İstanbul'da 6 yaşındaki bir çocuğun evlendirilmesi davasında baba Yusuf Ziya Gümüşel'e 20 yıl, Kadir İstekli'ye 30 yıl, anne Fatıma Gümüşel'e ise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. CHP Trabzon Milletvekili avukat Sibel Suiçmez, mahkemenin verdiği kararın tüm çocuklar ve kadınlar için umut olduğunu belirtti. Ayrıca, avukatlar tarafından yapılan basın açıklamasında, çocuk istismarına maruz kalan çocukların seslerinin sıklıkla aileleri tarafından kıstırıldığına dikkat çekildi.

 • 22.10.2023 22 Eki 10:04 Yargıtay, Fiilen Ayrı Yaşayan Eşlerin Mal Varlığı Üzerindeki Tasarruf Yetkisini Sınırlama Kararı Verdi

  Yargıtay, Fiilen Ayrı Yaşayan Eşlerin Mal Varlığı Üzerindeki Tasarruf Yetkisini Sınırlama Kararı Verdi Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, fiilen ayrı yaşayan eşlerden birinin mal varlığının bir kısmını elden çıkarma girişiminde bulunması durumunda Türk Medeni Kanunu'nun 199. maddesinin şartlarının oluştuğunu belirterek, tasarruf yetkisinin sınırlanması gerektiğine hükmetti. Bölge Adliye Mahkemesi ise davanın reddine karar vermişti. İstanbul Barosu üyesi Avukat Fatih Karamercan, Yargıtay'ın kararını değerlendirerek, malik eşin başka birisiyle birliktelik yaşamasının tek başına tasarruf yetkisinin sınırlanmasına sebep oluşturmadığını belirtti.

 • 18.10.2023 18 Eki 18:46 İstanbul Barosu İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösterdi

  İstanbul Barosu İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki gösterdi İstanbul Barosu, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ve hastane katliamına ilişkin yapılan açıklamada, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası kuruluşları insanlığa karşı işlenen suçun durması ve barışın sağlanması için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye davet etti.

 • 18.10.2023 18 Eki 17:24 İstanbul Barosu Avukatları İsrail Başkonsolosluğu Önünde Protesto Yaptı

  İstanbul Barosu Avukatları İsrail Başkonsolosluğu Önünde Protesto Yaptı İstanbul Barosu'na üye bir grup avukat, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etmek için İsrail Başkonsolosluğu önünde toplandı. Basın açıklamasında, İsrail'in işgal ettiği toprakların Filistin toprakları olduğu vurgulandı ve masum insanların katledilmesi lanetlendi.

 • 15.10.2023 15 Eki 09:44 Yargıtay'dan boşanma davaları ile ilgili emsal karar

  Yargıtay'dan boşanma davaları ile ilgili emsal karar Yargıtay, boşanma davaları ile ilgili emsal bir karara imza attı.

 • 05.10.2023 05 Eki 22:17 Can Atalay İçin İstanbul Barosu Önünde Açıklama... İbrahim Kaboğlu: "Yargıtay, Kendini Yasa Koyucu Yerine Koymuştur.

  Can Atalay İçin İstanbul Barosu Önünde Açıklama... İbrahim Kaboğlu: 'Yargıtay, Kendini Yasa Koyucu Yerine Koymuştur. Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilmesine karşın cezaevinden tahliye edilmeyen Gezi Parkı davası tutuklusu avukat Can Atalay için meslektaşları İstanbul Barosu önünde açıklama yaptı. Anayasa hukukçusu Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Atalay’ın cezasının Yargıtay tarafından onanmasına değinerek “Yargıtay 3. Ceza Dairesi, kendini adeta bir yasa koyucu yerine koyup Anayasa’nın 14’üncü maddesini yasa koyucuymuş gibi yanlış bir biçimde uygulamaya kalkışmıştır. Bu bizim için, hukukçular için utanç vericidir ama bu utanç verici karardan bizden daha çok utanç duyup rahatsız olan mahkeme, Anayasa Mahkemesi’dir. Anayasa Mahkemesi, hukuku ortaya koyup Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu bu büyük siyasal skandala son noktayı koyacaktır” dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 11:18 Yargıtay'dan fiziksel şiddet gören eşlerle ilgili emsal karar

  Yargıtay'dan fiziksel şiddet gören eşlerle ilgili emsal karar Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, fiziksel şiddet mağduru eşleri ilgilendiren emsal bir karara imza attı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 22:02 İstanbul Barosu, Can Atalay'ın serbest bırakılmamasına karşı Adalet Nöbeti tuttu

  İstanbul Barosu, Can Atalay'ın serbest bırakılmamasına karşı Adalet Nöbeti tuttu İstanbul Barosu, Gezi tutuklularından Can Atalay'ın son seçimlerde Türkiye İşçi Partisi'nden Hatay Milletvekili seçilmesine rağmen serbest bırakılmamasına karşı Adalet Nöbeti tuttu. Nöbete katılan eski Devlet Bakanı Önay Alpago 5 Ekim'de Anayasa Mahkemesi'nde Atalay'ın dosyasının görüşüleceği bilgisiyle ilgili açıklama yaptı. İstanbul Barosu, Can Atalay'ın serbest bırakılmamasına karşı Taksim'deki binaları önünde basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya pek çok avukat ve eski Devlet Bakanı Av. Önay Alpago katıldı. Anayasa Mahkemesi'nin 5 Ekim'de Atalay'ın dosyasını görüşeceği bilgisi paylaşıldı. Avukatlar, Atalay'ın serbest bırakılması ve hak ihlalinin giderilmesi taleplerini dile getirdi. Eski Devlet Bakanı Önay Alpago, Can Atalay'ın özgürlüğünden mahrum olduğunu belirterek, onun serbest bırakılması için mücadele edeceklerini söyledi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 14:00 İstanbul Barosu Üyesi Avukatlar Şiddeti Protesto Etti

  İstanbul Barosu Üyesi Avukatlar Şiddeti Protesto Etti İstanbul Barosu üyesi avukatlar, meslektaşlarına yönelik şiddeti adliye önünde protesto etti. İstanbul Adalet Sarayı önünde bir araya gelen avukatlar, taşıdıkları pankartlar eşliğinde meslektaşlarına yönelik saldırılara tepki gösterdi. İstanbul Barosu Genel Sekreteri Burcu Öztoprak Alsulu, farklı tarihlerde birçok avukatın öldürüldüğünü belirterek, avukatların her geçen yıl daha fazla saldırının mağduru olduğunu ifade etti. Alsulu, avukatların yurttaşın sesi olduğunu ve bu sesi susturmaya çalışanlara taviz vermeyeceklerini söyledi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 15:09 İcra memurunu yaralayan avukat Açıklaması

  İcra memurunu yaralayan avukat Açıklaması Kocaeli'nin İzmit ilçesinde icra memuru Bünyamin Alyakut'u tabancayla 4 yerinden vurarak yaralayan avukat Teoman Ekşioğlu'nun duruşması ilk kez görüldü.

 • 11.09.2023 11 Eyl 16:21 İstanbul'da küçük kız çocuğuna cinsel istismar davası başladı

  İstanbul'da küçük kız çocuğuna cinsel istismar davası başladı İstanbul'da küçük yaştaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddialarına ilişkin 2012 yılında 'sahte kemik yaşı raporu' alındığı gerekçesiyle yargılanan 3'ü doktor 7 sanık hakim karşısına çıktı.

 • 11.09.2023 11 Eyl 16:10 İstanbul'da küçük kız çocuğuna cinsel istismar davası başladı

  İstanbul'da küçük kız çocuğuna cinsel istismar davası başladı İstanbul'da küçük yaştaki kız çocuğunun cinsel istismara uğradığı iddialarına ilişkin 2012 yılında 'sahte kemik yaşı raporu' alındığı gerekçesiyle yargılanan 3'ü doktor 7 sanık hakim karşısına çıktı.

 • 07.09.2023 07 Eyl 12:48 Eyüpsultan'da kedilere asit dökerek zarar verdiği iddia edilen sanık tahliye edildi

  Eyüpsultan'da kedilere asit dökerek zarar verdiği iddia edilen sanık tahliye edildi Eyüpsultan'da kedilere asit dökerek zarar verdiği iddiasıyla 5 yıl 3 aya kadar hapis cezası talep edilen sanık, ilk duruşmada tahliye edildi. Sanık, suçlamaları kabul etmediğini ve amacının öldürmek olmadığını savundu.

 • 07.09.2023 07 Eyl 11:45 Eyüpsultan'da kedilere asit dökerek zarar verdiği iddiasıyla sanık tahliye edildi

  Eyüpsultan'da kedilere asit dökerek zarar verdiği iddiasıyla sanık tahliye edildi Eyüpsultan'da kedilere asit dökerek zarar verdiği iddiasıyla 5 yıl 3 aya kadar hapis cezası talep edilen sanık hakim karşısına çıktığı ilk duruşmada tahliye edildi. Savunmasında suçlamaları kabul etmediğini söyleyen sanık, 'Kedilerin bulunduğu büyük bir grubun başka bir kediye zarar verdiğini görünce saldıran kedileri engellemek amacıyla elimde bulunan asidi üzerlerine döktüm. Amacım öldürmek değildi' dedi.

 • 07.09.2023 07 Eyl 09:23 Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir? İstanbul Baro Başkanı Filiz Saraç kaç yaşında, nereli? Filiz Saraç biyografisi!

  Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir? İstanbul Baro Başkanı Filiz Saraç kaç yaşında, nereli? Filiz Saraç biyografisi! Halk Tv'de hafta içi her gün yayınlanan, İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının bugünkü konuğu İstanbul Baro Başkanı Filiz Saraç oldu. Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir ve Filiz Saraç kaç yaşında, nereli olduğu merak ediliyor. Peki, Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir? Filiz Saraç kaç yaşında, nereli?

 • 02.09.2023 02 Eyl 15:40 Bodrum'da Restoranda Fenalaşan Avukat Toprağa Verildi

  Bodrum'da Restoranda Fenalaşan Avukat Toprağa Verildi Muğla'nın Bodrum ilçesinde restoranda fenalaşarak hayatını kaybeden İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Elif Alev Çevikdal, memleketi Kırklareli'nde defnedildi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 21:37 Avukatlardan, Can Atalay İçin Anayasa Mahkemesi'ne Çağrı: Yargı Makamlarının Siyasal İktidarın Aracı Olarak Kullanılmasına Derhal Son Verilmesini...

  Avukatlardan, Can Atalay İçin Anayasa Mahkemesi'ne Çağrı: Yargı Makamlarının Siyasal İktidarın Aracı Olarak Kullanılmasına Derhal Son Verilmesini... Türkiye İşçi Partisi’nden (TİP) Hatay Milletvekili seçilmesine karşın cezaevinden tahliye edilmeyen Gezi Parkı davası tutuklusu avukat Can Atalay için, İstanbul Barosu önünde açıklama yaptı. Açıklamaya TİP Sözcüsü Sera Kadıgil ile TİP üyesi avukatlar katıldı. Yapılan açıklamada İnsan Hakları Komisyonu'na mensup milletvekili Can Atalay’ın insan haklarından yoksun bırakılmaktadır denildi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 16:47 İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Bodrum'da hayatını kaybetti

  İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Bodrum'da hayatını kaybetti Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir restoranda aniden fenalaşan İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Elif Alev Çevikdal (43), yaşamını yitirdi. Çevikdal'ın, Bodrum'a bir duruşma için geldiği öğrenildi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 15:50 Bodrum'da restoranda balık yerken fenalaşan avukat hayatını kaybetti

  Bodrum'da restoranda balık yerken fenalaşan avukat hayatını kaybetti Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir restoranda arkadaşlarıyla balık yerken fenalaşan avukat Elif Alev Çevikdal, yaşamını yitirdi. Olayın ardından soruşturma başlatıldı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 12:21 İstanbul Adliyesi'nde yeni adli yıl açılış töreni yapıldı

  İstanbul Adliyesi'nde yeni adli yıl açılış töreni yapıldı İstanbul Adalet Sarayı'nda yeni adli yılın açılışı dolayısıyla tören düzenlendi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 12:07 İstanbul Adalet Sarayı'nda adli yıl açılış töreni düzenlendi

  İstanbul Adalet Sarayı'nda adli yıl açılış töreni düzenlendi İstanbul, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda 2023-2024 adli yıl açılış töreni düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Davut Gül başta olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 17:13 İstanbul Barosu, alkol genelgesinin iptali için dava açtı

  İstanbul Barosu, alkol genelgesinin iptali için dava açtı İstanbul Barosu, İstanbul Valiliği'nin açık alanlarda alkol tüketimi ile ilgili genelgesinin Anayasa'ya aykırı olduğunu belirterek dava açtı.

 • 30.08.2023 30 Ağu 10:44 İmamoğlu: 30 Ağustos, Milletimizi En Üst Seviyeye Taşıyabilecek Süreçlere Hizmet Etmeği Hatırlatıyor

  İmamoğlu: 30 Ağustos, Milletimizi En Üst Seviyeye Taşıyabilecek Süreçlere Hizmet Etmeği Hatırlatıyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101'inci yılı kutlamaları kapsamında yaptığı açıklamada, milletin bilinçli bir şekilde zaferler kazanarak ülkeyi ve milleti en üst seviyeye taşıyabilecek süreçlere hizmet etmesi gerektiğini vurguladı.

 • 26.08.2023 26 Ağu 00:15 Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu, Eskişehir'de… Çydd Genel Başkanı Yüksel: "Çedes Protokolü, Laiklik İlkesinin Açık Bir İhlalidir"

  Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu, Eskişehir'de… Çydd Genel Başkanı Yüksel: 'Çedes Protokolü, Laiklik İlkesinin Açık Bir İhlalidir' Laik ve Bilimsel Eğitim Platformu (LABEP), Eskişehir Ulus Anıtı önünde din adamlarının okullarda görevlendirilmesini öngören ÇEDES Protokolü’nü protesto etti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Devlet kurumları arasında imzalanan bu protokol, laiklik ilkesinin açık bir ihlalidir. Anayasaya ve Milli Eğitim Temel Kanunu’na aykırıdır. ÇEDES denemesi, eğitimde dinselleşme adımlarının ilki olmadığı gibi sonuncusu da olmayacaktır” dedi.

 • 27.07.2023 27 Tem 17:14 Tkdf Başkanı Güllü'den, 'Süresiz Nafaka Adil Değil' Diyen Aile Bakanı Göktaş'a: "Bu Gerçekten Fecaattir, Tehlikeli Bir Söylemdir"

  Tkdf Başkanı Güllü'den, 'Süresiz Nafaka Adil Değil' Diyen Aile Bakanı Göktaş'a: 'Bu Gerçekten Fecaattir, Tehlikeli Bir Söylemdir' Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) Başkanı Canan Güllü, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın “Süresiz nafaka ödemek gibi uygulama kabul edilebilir olamaz… Adil değil” sözlerine tepki gösterdi. Güllü, boşanma dosyalarında bağlanan nafaka oranının ortalama aylık 360 lira olduğuna ve çoğu zaman da bunun ödenmediğine dikkat çekti. Güllü, “Bu dayanağı ortaya atan bakanın devlet iktidarının bir yöneticisi olduğunu düşündüğünüzde, sorunun devletten kaynaklanan bölümleri için çözüm üretmesi yanında gördüğünüz tabloyu çözmek yerine rafa kaldırmak ya da bugünün gündeminde Akbelen ormanlarının katledilmesine karşı eylemsellik ruhunun yükseldiği bir dönemde acaba konuyu ‘bakın kuş uçuyor’ diyerek de nafakaya çekmek midir? Bugün eğer kadına nafaka vermeyeceğiz, sen evinde şiddet görsen de o iki lokma ekmeğe tamah et ve otur diyorsa, ki bakanın söylemi oraya gidiyor, bu gerçekten fecaattir, tehlikeli bir söylemdir” dedi.

 • 19.07.2023 19 Tem 10:22 Yargıtay, Boşandıktan Sonra Fiili Birliktelik Yaşayanların Nafaka Borcunu İspat Etme Hakkını Onayladı

  Yargıtay, Boşandıktan Sonra Fiili Birliktelik Yaşayanların Nafaka Borcunu İspat Etme Hakkını Onayladı Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, boşandıktan sonra fiili birliktelik yaşayan çiftlerin nafaka borcunu ispat etme hakkını tanıyan bir karara imza attı. Karara göre, nafaka borçlusu, nafaka alacaklısı ile birlikte yaşadığını ve kendisi tarafından bakıldığını tanıkla ispat edebilir. Bu kararla birlikte icra mahkemeleri, tanıkları dinlememe yoluna gidemeyeceklerdir.

 • 06.07.2023 06 Tem 11:19 PROF. DR. SULTAN ÜZELTÜRK: 'YAPAY ZEKA YARGI KARARLARINI VEREMEZ, İNSANİ BAKIŞ AÇISI LAZIM?

  PROF. DR. SULTAN ÜZELTÜRK: 'YAPAY ZEKA YARGI KARARLARINI VEREMEZ, İNSANİ BAKIŞ AÇISI LAZIM? Yapay zeka uygulamalarıyla hayatımızın her alanına girdi.

 • 06.07.2023 06 Tem 10:58 Prof. Dr. Sultan Üzeltürk: "Yapay zeka yargı kararlarını veremez, insani bakış açısı lazım"

  Prof. Dr. Sultan Üzeltürk: 'Yapay zeka yargı kararlarını veremez, insani bakış açısı lazım' Yapay zeka uygulamalarıyla hayatımızın her alanına girdi.

Advertisement