Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Devlet Sanatçısı Besteci Okan Demiriş'in Operası Yeniden Sahnede! - Son Dakika

Devlet Sanatçısı Besteci Okan Demiriş'in Operası Yeniden Sahnede!

Ankara Devlet Opera ve Balesi, 2010 yılında kaybettiğimiz Türk Operası'nın büyük ustası, besteci ve orkestra şefi Okan Demiriş'in "IV. Murat" Operasını 20 Ekim akşamı Ankaralı sanatseverler ile buluşturacak. ??

Devlet Sanatçısı Besteci Okan Demiriş\'in Operası Yeniden Sahnede!
18.10.2018 - 10:22,

3 Mayıs 1980 tarihinde, İstanbul'da gerçekleştirilen dünya prömiyerinin ardından yaklaşık 200 temsile yakın kapalı gişe oynayan "IV. Murat" Operasında2018- 19 sezonunun başlıca rollerini IV. Murat: Erdem Baydar/ Tuncay Doğu/ Özgür Savaş Gençtürk/ Şafak Güç (Antalya DOB Konuk), Kösem Sultan: Sayra Seyhan Geçim/ Reyhan Görbil/ Mehlika Karadeniz dönüşümlü olarak seslendirecekler.

Librettosu Turan Oflazoğlu'na ait üç perdelik opera, Haldun Özörten, tarafından dekor ve kostümle bütünleşen bir reji anlayışı ile seyirciye sunuluyor.

IV. Murat Operası, Osmanlı tarihinin fetihlerdönemini, sarayın gizemli yaşamını ve henüz on bir yaşındayken Osmanlı Padişahı olan IV. Murat'ın yaşam öyküsünün anlatmaktadır.

Eserin Orkestra Şefleri Sunay Muratov/ Murat Kodallı, dekor tasarımı Özgür Usta, kostüm tasarımı Gazal Erten, koro şefi Giampaolo Vessella, ışık Bülent Arslan ve koreografi Deniz Alp imzasını taşıyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Devlet Sanatçısı Besteci Okan Demiriş'in Operası Yeniden Sahnede! - Son Dakika


Advertisement