Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu - Son Dakika

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu

17.09.2021 17:18

Haber Global ekranlarında yayınlanan "Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim" programının çekimleri için Adıyaman'a gelen eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Vali Mahmut Çuhadar ile Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç'ın da katıldığı Harfane programında Adıyaman çiğköftesi yoğurup il yöneticilerine ikram etti.

Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusuyla bilinen eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Haber Global ekranlarında yayınlanan 'Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim' isimli programın çekimleri için geldiği Adıyaman'da Adıyamanlılara çiğköfte yoğurup, ikram etti.

NEMRUT DAĞI'NA HAYRAN KALDI

Türkiye'yi motoruyla karış karış gezip tanıttığı program kapsamında Adıyaman'ın çeşitli değerlerini izleyicileri için yerinde görüp, bilgiler alan Tüzmen, UNESCO tarafından dünyanın 7 harikasından birisi olarak gösterilen ve dünyada güneşin en güzel doğup-battı yer olarak bilinen Nemrut Dağı'na hayran kaldı. Şehrin onlarca tarihi mekanını gezen Tüzmen, Türkiye'de en çok bademin üretildiği kent olan ve bundan dolayı badem diyarı olarak bilinen Adıyaman'da badem hasadına da katıldı.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu

KENDİ ELLERİYLE ÇİĞKÖFTE YOĞURDU

Program çekimleri kapsamında Adıyaman'ın en eski kültürlerinden bir tanesi olan Harfane programına da katılan Kürşad Tüzmen, yöresel türküler eşliğinde gerçekleşen programda kendi elleriyle Adıyaman çiğköftesi yoğurdu. Programa katılan Vali Mahmut Çuhadar ile Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise Kürşad Tüzmen'in yoğurduğu çiğköfteyi tattı.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu

PROGRAM ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA YAYINLANACAK

Her hafta Pazar günü saat 11.15'te Haber Global ekranlarında yayınlanan ve son olarak Adıyaman'ın gelenek ve göreneklerinin, yöresel lezzetlerinin ve insan hikayelerinin konu edindiği "Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim" programının Adıyaman bölümünün önümüzdeki haftalarda yayınlanacağı açıklandı.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu
Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu

Son Dakika Kültür Sanat Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Adıyaman'da çiğköfte yoğurdu - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • Emrullah Çakır: Maşallah korona protokole uğramıyor demekki. Ne maske ne sosyal mesafe. Sayın valim, bugüne kadar kestiğiniz maske cezaları ne olacak şimdi?? Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika

Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı 18:07 Üniversite öğrencisini satırla öldüren aşçı tutuklandı
18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti 17:15 18 yaşındaki genç, eğitim gördüğü Üniversitede intihar etti Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini 15:46 Birlikte yaşadığı hamile sevgilisini öldürmüştü! Kendisini "Bebek senden değil" dedi, diye savundu! Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı 15:40 Meclis'teki kavga, Soylu'nun Sezgin Baran Korkmaz'ın uçağına bindiği karenin gösterilmesiyle başladı Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü 15:19 Pakistan'da tepki çeken ceza: Hırsızlık yaptıkları düşünüldü, 4 kadın sokak ortasında çırılçıplak dövüldü TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi 13:07 TBMM'de yumruklu kavga! Milletvekilleri birbirine girdi! Oturuma ara verildi Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi 12:35 Olaf Scholz, ilk turda başbakan seçildi Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu! 12:00 Şanlıurfa'da, jandarmadan kaçan araçta başından vurulmuş annenin cansız bedeni bulundu!
Advertisement