Titanic Live - Son Dakika
Kültür Sanat

Titanic Live

Titanic Live

Gelmiş geçmiş en önemli sinema filmleri arasında sayılan Titanic'in kendisi kadar kült müzikleri, 28-29 Ekim tarihleri arasında Titanic Live konseriyle Zorlu PSM sahnesinde çalacak!

29.10.2016 19:04

Gelmiş geçmiş en önemli sinema filmleri arasında sayılan Titanic'in kendisi kadar kült müzikleri, 28- 29 Ekim tarihleri arasında Titanic Live konseriyle Zorlu PSM sahnesinde çalacak!

James Cameron'ın En İyi Film ve En İyi Yönetmen de dahil 11 Oscar'lı şaheseri Titanic, görüntüleriyle olduğu kadar müzikleriyle de etkileyici bir film. Bu 11 ödülün içerisinde En İyi Orijinal Film Müziği ile En İyi Orijinal Şarkı'nın da yer alması, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nin de bu fikirde olduğunu kanıtlar nitelikte.

Filmin yüksek çözünürlüklü bir versiyonun gösterimini James Horner'ın eşsiz bestelerinin 130 kişilik bir orkestra, koro ve Kelt müziği sanatçılarının canlı performansıyla birleştiren Titanic Live, gişede 15 hafta boyunca bir numarada kalan ve dünya çapında 128 milyondan fazla bilet satıp 2 milyar doların üzerinde hasılat yapan, müziklerinden oluşan albümü ise 30 milyon satan filmin şanına yakışan bir etkinlik. James Cameron'ın sinema tarihinin en değerli parçalarından olan filminin ruhunu dünyanın her yerinden konser salonlarına taşıyan gösteri, eşi benzeri olmayan bir deneyim vadediyor.

27 Nisan 2015'te Londra'daki Royal Albert Hall'da Kraliyet Filarmoni Orkestra'sıyla birlikte ilk defa seyirci karşısına çıkan Titanic Live, 2016 boyunca Stuttgart, Osaka, Münih, Tokyo ve Nürnberg'i dolaştıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri galasını 30 Temmuz'da Illinois'de gerçekleştirdi. Ekim ayında da Barselona, Moskova ve St. Petersburg'da düzenlenecek toplam beş performansın ardından İstanbul'a gelecek olan etkinlik, Zorlu PSM seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

28-29 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM, sahnesinde ağırlayacağı Titanic Live etkinliği ile sizlere görüntüyle müziğin iç içe geçeceği, canlı performansın seyir deneyiminin gücünü artıracağı ve ezbere bildiğiniz sahnelere bambaşka anlamlar katacağı birer gece yaşatacak.

Kaynak: Etkinlik.io

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement