Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak - Son Dakika

Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak

26.01.2014 14:04
Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi dünyaya usta fotoğrafçıların kareleriyle tanıtacak.

Türkiye'nin kültür ve turizmdeki atılım politikalarını yeni bir çerçeveye oturtan Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'yi dünyaya usta fotoğrafçıların kareleriyle tanıtacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, adını "Afgan Kız" fotoğrafıyla duyuran Amerikan belgesel fotoğrafçısı Steve McCurry, reklam fotoğrafçılığının "bir numarası" olarak görülen Mark Edward Harris, sanat elçisi ve başarılı foto muhabiri Hazel Thompson ve rock yıldızlarının fotoğrafçısı Robert M. Knight deklanşöre bu kez Türkiye için bastı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in çizdiği vizyon çerçevesinde, her biri çok sayıda uluslararası ödüle sahip ve dünyaca ünlü çalışmalara imza atan dört fotoğrafçı, 2014'te yurt dışında yürütülecek reklam kampanyalarında kullanılmak üzere, Türkiye'de mevsimin elverişli olduğu bölgelerde çekimlerini tamamladı.

40'ın üzerinde uluslararası ödüle sahip Steve McCurry, çekimlerini Pamukkale ve İstanbul'da gerçekleştirirken, Mark Edward Harris, Denizli-Pamukkale, Edirne, Erzurum, Şanlıurfa- Harran, Van, Mardin, Adıyaman, İstanbul, Kapadokya'yı fotoğrafladı.

Hazel Thompson, fotoğraflarında Amasya, İstanbul- Yerebatan Sarnıcı, Safranbolu, Çorum-Hattuşaş, Sivas- Divriği Ulu Cami, Trabzon-Sümela Manastırı, Ayasofya, Antalya-Termessos, Karain, Damlataş, Düden, Manavgat, Kurşunlu, Aspendos, Perge, Side, Kale, Alanya Kalesi, Burdur- Sagalassos'u ölümsüzleştirdi.

Led Zeppelin, Eric Clapton, Jeff Beck, Steve Vai and Carlos Santana gibi rock yıldızlarını fotoğraflayan Robert M. Knight ise bu sefer, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kapadokya ve Pamukkale için deklanşöre bastı.

YORUMLAR
500
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Malezya Başbakanı Yakup'u ağırladı İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Malezya Başbakanı Yakup'u ağırladı Fleboloji'de geleceğin öncüleri İstanbul'da buluşacak Fleboloji'de geleceğin öncüleri İstanbul'da buluşacak
Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Türkiye'yi Dünyaca Ünlü Fotografçılar Tanıtacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement