Son dakika Mustafa Adıgüzel haberleri, Mustafa Adıgüzel son dakika, son dakika Mustafa Adıgüzel

Son Dakika Mustafa Adıgüzel Haberleri

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İTO'yu İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti
  01 Mar CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İTO'yu İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İstanbul Ticaret Odasını (İTO), İsrail ile ticaret yapan firmaları açıklamaya davet etti. Adıgüzel, İsrail'in saldırıları sonucu Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısının 30 bini aştığını belirtti. İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını 'vahşet, katliam ve insanlık suçu' olarak nitelendiren Adıgüzel, Türkiye'nin de İsrail'e yönelik yaptırım uygulayamadığını söyledi.

 • CHP Milletvekili Adıgüzel: Merkez Bankası Başkanlığı Rodeo Gibi
  04 Şub CHP Milletvekili Adıgüzel: Merkez Bankası Başkanlığı Rodeo Gibi

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Merkez Bankası Başkanlarının sık sık değişmesini eleştirerek, bu durumu rodeo gibi bir yarışa benzetti. Adıgüzel, ekonomide istikrar için politik istikrarın da gerektiğini vurguladı.

 • CHP'li Mustafa Adıgüzel, teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan ''sayın'' diye bahsetti
  14 Ara CHP'li Mustafa Adıgüzel, teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan ''sayın'' diye bahsetti

  Katıldığı canlı yayında yaklaşan yerel seçimlerle ilgili konuşan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'dan ''sayın'' diye bahsetti. Adıgüzel, ''Kandil'den belki ters algı yaratılmak isteniyor. Yapılmadı mı? Sayın Abdullah Öcalan da, 'CHP'ye oy vermeyin.' dedi. Mektuplar gitti geldi. Kardeşi televizyona çıkartıldı.'' dedi.

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İsrail firmasında kahve içen vatandaşlara müdahale eden gruba tepki gösterdi
  13 Kas CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İsrail firmasında kahve içen vatandaşlara müdahale eden gruba tepki gösterdi

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kocaeli'de bir grup tarafından İsrail firmasında kahve içen vatandaşlara yapılan müdahaleye tepki gösterdi. Adıgüzel, tepki koyulması gereken yerin iktidara yakın firmalar olduğunu belirterek, İsrail'e gıda gönderen, elektrik sağlayan ve teşvik verilen firmalara baskı yapılması gerektiğini söyledi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Erdoğan, Emekliler Spor Yapmak İçin, Fit Kalmak İçin Çalışıyor Sanıyor Olmalı'
  10 Eki Mustafa Adıgüzel: "Erdoğan, Emekliler Spor Yapmak İçin, Fit Kalmak İçin Çalışıyor Sanıyor Olmalı"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Erdoğan'ın emeklilere bir defaya mahsus verdiği 5 bin lira, bugünkü koşullarda ancak sadaka sayılabilir. Onu da çalışan ve çalışmayan emekli diye ikiye ayırdı. Erdoğan, emeklilerin emekli olduktan sonra neden çalıştıklarının farkında değil. Herhalde, emekliler spor yapmak için, fit kalmak için çalışıyor, öyle sanıyor olmalı. Bugünkü Türkiye'de, getirdiğiniz bu ekonomik koşullarda eğer 70 yaşında bir emekli gece yarısı çöp kutusundan yiyecek arıyorsa Sayın Erdoğan bu hem senin ayıbın hem de sistemin ayıbı” dedi.

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel: Sarayın 2022 Yılındaki Harcamalarıyla 4 Tane Ordu-Giresun Havalimanı Yapılıyor
  22 Eyl CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel: Sarayın 2022 Yılındaki Harcamalarıyla 4 Tane Ordu-Giresun Havalimanı Yapılıyor

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sayıştay raporuna göre Cumhurbaşkanlığı harcamalarının 2022 yılında 5 milyar lirayı bulduğunu belirterek, Ordu-Giresun Havalimanı, Rize-Artvin Havalimanı ve Ordu'daki yeni hastane maliyetleriyle karşılaştırarak sarayın harcamalarının boyutunu vurguladı. Adıgüzel ayrıca, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin çiftçiden fındıklarını almasına rağmen hala parasını ödemediğine dikkat çekti.

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel: Fındık fiyatı revize edilmeli
  29 Ağu CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel: Fındık fiyatı revize edilmeli

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık fiyatının revize edilerek 120 liranın üzerine çıkarılması gerektiğini söyledi. Adıgüzel, fındık taban fiyatının maliyetin altında olduğunu belirtti ve uluslararası bir firmanın fındık fiyatını düşürmek için anlaşmalar yaptığını iddia etti.

 • CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Fındık Fiyatının Açıklanmamasını Eleştirdi
  06 Ağu CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Fındık Fiyatının Açıklanmamasını Eleştirdi

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık hasadının başlamışına karşın iktidarın fındık taban fiyatını hala açıklamamasını eleştirerek, fındık fiyatının en az 120 TL olarak desteklenerek hükümet tarafından açıklanması gerektiğini söyledi. Adıgüzel, fındık maliyetinin kilogram başına 43 lira olduğunu ve yüzde 40 refah payı eklenerek fındık fiyatının en az 120 lira olması gerektiğini belirtti. Üreticiler de fındık fiyatının açıklanmasını bekliyorlar.

 • CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Üniversitesi Rektörü hakkında suç duyurusunda bulundu
  27 May CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Üniversitesi Rektörü hakkında suç duyurusunda bulundu

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan hakkında 'görevi kötüye kullanma' iddiasıyla suç duyurusunda bulunulması, şikayet karşısında savcılığın görevsizlik kararı vermesi ancak suç duyurusunda bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Kürşat Taştan'ın açığa alınmasına tepki gösterdi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Ak Parti'nin Bir İl Başkanının Bile Cumhurbaşkanı'na Ancak Sosyal Medyadan Ulaşabildiğinin Kanıtıdır Bu'
  11 Nis Mustafa Adıgüzel: "Ak Parti'nin Bir İl Başkanının Bile Cumhurbaşkanı'na Ancak Sosyal Medyadan Ulaşabildiğinin Kanıtıdır Bu"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin'in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter aracılığıyla sesini duyurmaya çalışması ve ardından görevden alınmasına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'nde, AK Parti'nin bir il başkanının bile Cumhurbaşkanı'na ancak sosyal medyadan ulaşabildiğinin resmi kanıtıdır bu. Halk nasıl ulaşabilsin? Erdoğan'la halk arasında ne kadar engel olduğunun, Erdoğan'ın halkı unutalı ne kadar çok zaman olduğunun ispatıdır bu" dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Ak Parti'nin Bir İl Başkanının Bile Cumhurbaşkanı'na Ancak Sosyal Medyadan Ulaşabildiğinin Kanıtıdır Bu'
  11 Nis Mustafa Adıgüzel: "Ak Parti'nin Bir İl Başkanının Bile Cumhurbaşkanı'na Ancak Sosyal Medyadan Ulaşabildiğinin Kanıtıdır Bu"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, AKP Ordu İl Başkanı Halit Tomakin'in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Twitter aracılığıyla sesini duyurmaya çalışması ve ardından görevden alınmasına ilişkin, “Türkiye Cumhuriyeti'nde, AK Parti'nin bir il başkanının bile Cumhurbaşkanı'na ancak sosyal medyadan ulaşabildiğinin resmi kanıtıdır bu. Halk nasıl ulaşabilsin? Erdoğan'la halk arasında ne kadar engel olduğunun, Erdoğan'ın halkı unutalı ne kadar çok zaman olduğunun ispatıdır bu" dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Türkiye Geçmişte Tüm Dünyada İyi Örnek Olarak Gösterilen Bir Ülke İken 20 Yıl Sonra Getirdiğiniz Noktada Kötü Örnekleme İçin...
  28 Mar Mustafa Adıgüzel: "Türkiye Geçmişte Tüm Dünyada İyi Örnek Olarak Gösterilen Bir Ülke İken 20 Yıl Sonra Getirdiğiniz Noktada Kötü Örnekleme İçin...

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM Genel Kurulu'nda; “Türkiye geçmişte tüm dünyada gıpta edilen, iyi örnek olarak gösterilen bir ülke iken 20 yıl sonra getirdiğiniz noktada kötü örnekleme için kullanılıyor. Maalesef ülkemiz demokrasi endeksinde dünyada 103. sıraya geriledi. Özgürlükler endeksinde ise ‘özgür olmayan ülkeler’ sınıfına soktunuz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: AB Ülkelerine İhraç Edilen Balların 15'inden 14'ü Hileli Çıktı. Hem Sağlığımızı Hem de Uluslararası Alanda İmajımızı Bozuyorlar
  27 Mar Mustafa Adıgüzel: AB Ülkelerine İhraç Edilen Balların 15'inden 14'ü Hileli Çıktı. Hem Sağlığımızı Hem de Uluslararası Alanda İmajımızı Bozuyorlar

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Avrupa Birliği'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'den Avrupa Birliği ülkelerine ihraç edilen balların 15'inden 14'ü hileli çıktı. Hem sağlığımızı hem de uluslararası alanda imajımızı bozuyorlar… En fazla 50 gün sonra, iktidara geldiğimizde, bu işi analiz etmiş kişiler olarak, aynı zamanda bir Ordu Milletvekili olarak bunları hem mevzuat açısından kıstıracağız hem de denetimlerini sahada iyi yaparak insanlarımızın sağlıklı bal tüketmesini, Türkiye’nin de dünyada daha iyi bir imajla sağlıklı bal ihraç etmesini sağlayacağız” dedi.

 • Hdp'nin Depremin İnsana ve Doğaya Etkisinin Araştırılması Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekileri Tarafından Reddedildi.
  21 Mar Hdp'nin Depremin İnsana ve Doğaya Etkisinin Araştırılması Önerisi, AKP ve MHP'li Milletvekileri Tarafından Reddedildi.

  HDP’nin depremin insana ve doğaya etkisiyle ilgili Meclis araştırma önergesinin bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesine ilişkin grup önerisi, AKP ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Siz hala şu ana kadar 50 bin canımızdan olduk, helallik almaya kalkıyorsunuz. Ölüler helallik vermez, hükümetler de helallik almaz. Hükümetler gereğini yapar ve hesap verir. 20 yıl önce kader diyerek kurtulamazsın diyen Erdoğan, şimdi kader deyip kaçmaya çalışıyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Önlem Alınmadığı İçin İnsanlar Hayatını Kaybediyorsa Helallik İsteyemezsiniz. Hükümetler Hesap Verme Makamlarıdır'
  15 Mar Mustafa Adıgüzel: "Önlem Alınmadığı İçin İnsanlar Hayatını Kaybediyorsa Helallik İsteyemezsiniz. Hükümetler Hesap Verme Makamlarıdır"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Daha bir ay önce 48 bin canımız; olmadık yerlere yapılaşma yapıldığı için, kötü inşaat teknikleri uygulandığı için hayatını kaybetti. Şimdi o depremden kurtulan vatandaş dün konteynerde sele kapılıp hayatını kaybediyorsa bundan hükümetler sorumlu değil mi? Önlem alınmadığı için bu ülkede insanlar hayatını kaybediyorsa helallik isteyemezsiniz kardeşim, hükümetler helallik alıp verme makamları değil hesap verme makamları” dedi.

 • CHP'li Mustafa Adıgüzel: 'İnsanlar, Çocuklar Ölürken de mi Sussun? Susarsak Ölmeye Devam Edeceğiz'
  02 Mar CHP'li Mustafa Adıgüzel: "İnsanlar, Çocuklar Ölürken de mi Sussun? Susarsak Ölmeye Devam Edeceğiz"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM Genel Kurulu’nda; “Ona ‘Sus’ buna ‘Sus.’ Ne yapacak bu millet? Geçim sıkıntısına bir şey demesin, haksızlığa sussun, adaletsizliğe sussun, işsizliğe sussun, açlık çeksin sussun. Şimdi, çocuklar ölürken de mi sussun? İnsanlar, anası babası ölürken de mi sussun? Bir avuç yeteneksiz, torpille işe alınmış; hiçbir liyakati olmayan bürokrasinin elinde can verirken de mi sussun? Susarsak ölmeye devam edeceğiz. Eğer biz bugün susarsak yarın olacak ölümlerden biz de sorumlu olacağız, o yüzden susmayacağız” dedi.

 • Hatay'da 28 Depremzede Aynı Barakada Kalıyor
  17 Şub Hatay'da 28 Depremzede Aynı Barakada Kalıyor

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Hatay’da depremzede 5 ailenin birlikte kaldığı bir barakayı ziyaret etti. Bir depremzede, barakada 28 kişinin kaldığını söyledi.

 • Mustafa Adıgüzel: Fındıkta Saray Tarafından Desteklenen Uluslararası Haydut ve Tefeci Düzenine Son Vereceğiz
  02 Şub Mustafa Adıgüzel: Fındıkta Saray Tarafından Desteklenen Uluslararası Haydut ve Tefeci Düzenine Son Vereceğiz

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, piyasada kilosu 63 liradan satılırken Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 58 ve 61 liradan fındık satma kararı almasını eleştirdi. Adıgüzel, “Peki bu saray operasyonunda bu, kimin hesabına yapılmıştır? Milletin hesabına değil, Ferrero hesabına; tefecilerin, yabancı kartelin hesabına yapılmıştır. Erdoğan sezon başında 53 lira açıklamasına rağmen fındık bu ilk darbeyi savuşturmuş bizim önerdiğimiz 70 liraya doğru hızlıca yol alırken bu hamle, TMO eliyle ikinci darbedir. Fındıkta saray tarafından desteklenen uluslararası haydut ve tefeci düzenine son vereceğiz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Fındıkta Saray Tarafından Desteklenen Uluslararası Haydut ve Tefeci Düzenine Son Vereceğiz
  02 Şub Mustafa Adıgüzel: Fındıkta Saray Tarafından Desteklenen Uluslararası Haydut ve Tefeci Düzenine Son Vereceğiz

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, piyasada kilosu 63 liradan satılırken Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 58 ve 61 liradan fındık satma kararı almasını eleştirdi. Adıgüzel, “Peki bu saray operasyonunda bu, kimin hesabına yapılmıştır? Milletin hesabına değil, Ferrero hesabına; tefecilerin, yabancı kartelin hesabına yapılmıştır. Erdoğan sezon başında 53 lira açıklamasına rağmen fındık bu ilk darbeyi savuşturmuş bizim önerdiğimiz 70 liraya doğru hızlıca yol alırken bu hamle, TMO eliyle ikinci darbedir. Fındıkta saray tarafından desteklenen uluslararası haydut ve tefeci düzenine son vereceğiz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den TMO'nun Fındık Satışına Tepki: 'Bu Fındıkçıya TMO Eliyle Yapılan Bir Zulümdür.
  01 Şub Mustafa Adıgüzel'den TMO'nun Fındık Satışına Tepki: "Bu Fındıkçıya TMO Eliyle Yapılan Bir Zulümdür.

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2021 yılı mahsulü fındık için 58 lira, 2022 mahsulü Giresun kalite fındık için 61 lira olarak açıkladığı fındık fiyatlarına ilişkin, “20 yılda fındıkçının AKP’den çektiğini başka hiç kimse çektirmedi. Fındıkçıya yapılan bu zulümdür. TMO eliyle yapılan bir zulümdür. Ben derhal TMO'yu ve Tarım Bakanlığı’nı bu işi gözden geçirmeye ve hızlı bir şekilde bu hatadan dönmeye davet ediyorum. Çünkü yapılan şey Türkiye'ye kâr değil uluslararası kartele kârdır, onun hesabınadır. Bir devlet kurumunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir kurumunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin halkına, tarımına, üreticisine karşı bir oyuna alet etmektir. Bu hatadan bir an önce TMO’yu dönmeye davet ediyorum” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den TMO'nun Fındık Satışına Tepki: 'Bu Fındıkçıya TMO Eliyle Yapılan Bir Zulümdür.
  01 Şub Mustafa Adıgüzel'den TMO'nun Fındık Satışına Tepki: "Bu Fındıkçıya TMO Eliyle Yapılan Bir Zulümdür.

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2021 yılı mahsulü fındık için 58 lira, 2022 mahsulü Giresun kalite fındık için 61 lira olarak açıkladığı fındık fiyatlarına ilişkin, “20 yılda fındıkçının AKP’den çektiğini başka hiç kimse çektirmedi. Fındıkçıya yapılan bu zulümdür. TMO eliyle yapılan bir zulümdür. Ben derhal TMO'yu ve Tarım Bakanlığı’nı bu işi gözden geçirmeye ve hızlı bir şekilde bu hatadan dönmeye davet ediyorum. Çünkü yapılan şey Türkiye'ye kâr değil uluslararası kartele kârdır, onun hesabınadır. Bir devlet kurumunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir kurumunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin halkına, tarımına, üreticisine karşı bir oyuna alet etmektir. Bu hatadan bir an önce TMO’yu dönmeye davet ediyorum” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den Şenel Yediyıldız'a: 'Yaptığın Hataya, Ettiğin Çirkin Cümleye Bir de Orduluları Alet Etmeye Kalkma Bırak Bu Ayakları'
  25 Oca Mustafa Adıgüzel'den Şenel Yediyıldız'a: "Yaptığın Hataya, Ettiğin Çirkin Cümleye Bir de Orduluları Alet Etmeye Kalkma Bırak Bu Ayakları"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Şenel Yediyıldız, ayakkabı yalamayla ilgili yerel bir deyim olduğunu iddia etmiş. Ordu’da böyle bir deyim yok, Ordu’da böyle bir ağız yok, bırak bu ağızları. Yaptığın hataya, ettiğin çirkin cümleye bir de Orduluları alet etmeye kalkma bırak bu ayakları, şimdi AKP’li vekiller dillerini milletin derdini anlatmakta kullanacaklarına, anlıyoruz ki ayakkabı mesaisine kullanmışlar” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Fındık, Yabancı Kartelin Stoklarında ve Tedarikçilerinde Bekletiliyor'
  13 Oca Mustafa Adıgüzel: "Fındık, Yabancı Kartelin Stoklarında ve Tedarikçilerinde Bekletiliyor"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Fındıkta ihracat rakamları açıklandı. Fındık ihracatının geçen yıla göre düştüğü iddia ediliyor. Yine film çeviriyorlar.  Çünkü gerçek böyle değil. Şu anda hiçbir üreticinin elinde fındık kalmadı. Nerede bu fındık? Yabancı kartelin stoklarında ve tedarikçilerinde bekletiliyor. Yani gümrükten geçirilmedi” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Gaziantep'te Belediye Uhdesinde Bir Arkeoloji Enstitüsüne Biz Karşıyız, Enstitü Üniversite Bünyesinde Olsun'
  11 Oca Mustafa Adıgüzel: "Gaziantep'te Belediye Uhdesinde Bir Arkeoloji Enstitüsüne Biz Karşıyız, Enstitü Üniversite Bünyesinde Olsun"

  Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü’nün üniversite yerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulacak olması tepki çekti. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bir belediye uhdesinde bir arkeoloji enstitüsüne biz karşıyız. Enstitünün liyakatli kişiler tarafından yönetilememesinin sebebi siyaset güdümünde gitmesi, o yüzden diyoruz ki biz, güzel Gaziantep’imizde olsun ama üniversite bünyesinde olsun” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Ordu Büyükşehir Belediyesi Tesisinin Atık Suyu Arıtılmadan Derelere Bırakılıyor'
  06 Oca Mustafa Adıgüzel: "Ordu Büyükşehir Belediyesi Tesisinin Atık Suyu Arıtılmadan Derelere Bırakılıyor"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin atık suyunun derelere bırakıldığını belirterek, “Arıtılmadan derelere bırakıldığını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı doğruladı. Bakanlığın tespitlerine rağmen Ordu Büyükşehir Belediyesi göz göre göre bu cinayeti neden işliyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel, Tüik'in Nüfus Verilerini Eleştirdi: 'Türkiye'nin Nüfusuna 1 Milyonun Üzerinde Dışarıdan Nüfus Eklendiği Açıktır.
  30 Ara Mustafa Adıgüzel, Tüik'in Nüfus Verilerini Eleştirdi: "Türkiye'nin Nüfusuna 1 Milyonun Üzerinde Dışarıdan Nüfus Eklendiği Açıktır.

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TÜİK’in son 2 yıldır ülke nüfusunu açıklarken ölüm sayısını gizlediğini, bu şekilde göçmen sayısının ortaya çıkmadığını belirterek, “Göç sayısı ölümleri gizliyor, ölüm sayısı da göç sayısını gizliyor. Buradan anlaşılıyor ki 2021 yılında 450 binden az olmamak üzere nüfusumuza yeni nüfus dışarıdan eklenmiştir. Son 2 yıl içerisinde Türkiye'nin nüfusuna en az 900 bin ama büyük olasılıkla da 1 milyonun üzerinde nüfus eklendiği aşikardır. Bu en az 900 bin nüfusun ne kadarı oy kullanacak” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Ayder'i Halktan Alıp Belli Bir Zümreye Vermek İstiyorlar
  28 Ara Mustafa Adıgüzel: Ayder'i Halktan Alıp Belli Bir Zümreye Vermek İstiyorlar

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rize’nin Ayder Yaylası’ndaki yapılaşmaya tepki göstererek, “Aslında yapılmak istenen, Ayder'i halktan alıp belli bir zümreye vermek. Burada adeta bir Davos yapmaya çalışıyorlar. Oldu olacak Ayder'in ismini de ‘Ayvos’ yapın. Zaten Ayder, bu haliyle ayvayı yemiş olacak” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Spor Toto Millete Haram, Bunlara Helal'
  24 Ara Mustafa Adıgüzel: "Spor Toto Millete Haram, Bunlara Helal"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın cuma hutbesinde yer alan şans oyunlarıyla ilgili ifadelere ilişkin “Spor Toto millete haram, bunlara helal… Diyanet İşleri Başkanlığı bu cuma hutbesinde toto, loto gibi şans oyunlarının da bir çeşit kumar olduğunu ve haram günah olduğunu ifade etmiş. Doğrudur. İyi de Spor Toto parasıyla imam hatip lisesi, İslami bilimler enstitüsü binalarını neden yaptırıyorsun” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: '2021 Asgari Ücreti ile İşçiler 1883 Ekmek Alabiliyordu, Bugün Verilen ile 1700 Ekmek Alabilecek. 183 Ekmeği Kim Çaldı?'
  22 Ara Mustafa Adıgüzel: "2021 Asgari Ücreti ile İşçiler 1883 Ekmek Alabiliyordu, Bugün Verilen ile 1700 Ekmek Alabilecek. 183 Ekmeği Kim Çaldı?"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yeni asgari ücrete ilişkin; “2021 yılı asgari ücreti ile işçiler, bin 883 ekmek alabiliyordu. Bugün verilenle ise ancak bin 700 ekmek alabiliyor. Soruyorum, 2 yıl içerisinde 183 ekmeği kim çaldı? Erdoğan, senin sırtındaki küfede işçiler yok. Senin sırtındaki küfede saray sofrasında milletin rızkını pay edenler var. Okula lüks arabasıyla gidip boşta kalan zamanlarında pudra şekeri çeken züppeler var” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel, Türkiye'nin Atletizmde 'Manipülasyon Yapan Ülkeler' Listesine Alındığını Söyledi: 'Gençliğe Sahtekarlığı Örnek Gösteriyorsunuz'
  11 Ara Mustafa Adıgüzel, Türkiye'nin Atletizmde 'Manipülasyon Yapan Ülkeler' Listesine Alındığını Söyledi: "Gençliğe Sahtekarlığı Örnek Gösteriyorsunuz"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Türkiye'nin, Dünya Atletizm Birliği tarafından ‘manipülasyon yapan ülkeler’ listesine alındığını söyledi. Buna neden olan olayın Erzurum'daki müsabakalar sırasında yaşandığını ifade eden Adıgüzel, "Ukrayna birinci olduğu için onun derecesinin bizden daha iyi olması gerekir. Onun da derecesi 3,14’ten daha iyi bir derece gösterildi. Fakat yarışmaya katılan, Ukrayna B Takımı idi. O derece, Ukrayna A Takımı’nın ve Ukrayna rekorunun üzerine çıkınca Ukraynalı gazeteci bunu fark etti. ‘Bu nasıl olur’ dedi. Atletizm MHK üyemiz Necati Çeteci, -bizde de namuslu insanlar var- gitti fotofinişi inceledi. Fotofinişteki fotoğraflar, bunun doğru olmadığını, manipüle edildiğini ortaya koydu" dedi. Çeteci'nin görevinden istifa ettiğini, fakat kendisine ceza verildiğini belirten Adıgüzel, "Siz bir de gençliğe sahtekarlığı örnek gösteriyorsunuz. Ya siz bunu yapmak niyetinde olan insanları engelleyeceğinize, siz bunu teşvik ediyorsunuz. Foto finişte namuslu, dürüst bir spor adamı bunu fark ediyor ve siz, ona da bunu ortaya çıkardığı için ceza veriyorsunuz. Rezalet" diye konuştu.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Bu Ülkede Şehit ve Gaziler Arasında Ayrımcılık Yapılıyor. 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine Ayrı Uygulama Diğer Şehit ve Gazilere Ayrı'
  26 Kas Mustafa Adıgüzel: "Bu Ülkede Şehit ve Gaziler Arasında Ayrımcılık Yapılıyor. 15 Temmuz Şehit ve Gazilerine Ayrı Uygulama Diğer Şehit ve Gazilere Ayrı"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Bu ülkede şehit ve gaziler arasında ayrımcılık yapılıyor. 15 Temmuz şehit ve gazilerine ayrı uygulama, diğer şehit ve gazilere ayrı... İlçenin kaymakamı bile 15 Temmuz gazisi geldiği zaman aşağı inip kapıda karşılıyor. Ancak diğer gaziler, kapısında sıra bekliyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Ankara'nın Ucuz Su Kullanma Hakkı Var da Ordu'nun Yok Mu
  23 Kas Mustafa Adıgüzel: Ankara'nın Ucuz Su Kullanma Hakkı Var da Ordu'nun Yok Mu

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, su fiyatında indirim yapılması önerisinin Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AKP’li üyelerin oylarıyla reddedilmesine ilişkin, “Ankara’nın ucuz su kullanma hakkı var da Ordu’nun yok mu? Mesele bununla da kalmadı. Hem haziran ayında Ordu’da su faturalarına zam yaptılar, şimdi bir de borçlu abonelere haciz gönderiyorlar. 6 bin küsur aboneye haciz çıkarttılar, aracı hukuk şirketine verdiler” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Üreticinin Alın Teri ile Bu Hükümet Millete Caka Satıyor
  22 Kas Mustafa Adıgüzel: Üreticinin Alın Teri ile Bu Hükümet Millete Caka Satıyor

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) Suriye’ye hibe etmek üzere un ihalesi açmasına tepki gösterdi. Adıgüzel, “Üreticinin alın teri ile bu hükümet millete caka satıyor. Milletin alın terini başka yerlere harcıyor. ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diye bir deyim var ancak, ‘Eve lazım olan camiye haramdır’ diye de bir deyim var. Sizin çocuklarınız okula giderken çantasına koyacak bir ekmek yok. Sen, önce kendi açını doyur. Kimin parasıyla, alın teriyle kime caka satıyorsunuz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Genel Başkanımızın Söz Verdiği Üzere Türkiye'de Hiçbir Yabancı Firma Kartelleşemeyecek'
  15 Kas Mustafa Adıgüzel: "Genel Başkanımızın Söz Verdiği Üzere Türkiye'de Hiçbir Yabancı Firma Kartelleşemeyecek"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rekabet Kurumu'nun Ferrero ve iştiraki firmalara soruşturma açmasına ilişkin "Fındık stratejik bir ürünse hazırladığımız kanun teklifinin 21'inci maddesi gibi yabancı firmaların Türkiye'de kabuklu fındık alımının tamamen iptal edilmesi ve ihracatının yerli firma tarafından yapılacak düzenlemeyi de hayata geçirmeliyiz. Millet İttifakı iktidarında, sayın Genel Başkanımızın söz verdiği üzere Türkiye'de hiçbir yabancı firma kartelleşemeyecek" dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Pek Çok İlaç Geri Ödeme Kapsamında Olmadığı İçin Hastalar Büyük Sıkıntı Çekiyor
  11 Kas Mustafa Adıgüzel: Pek Çok İlaç Geri Ödeme Kapsamında Olmadığı İçin Hastalar Büyük Sıkıntı Çekiyor

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Şu anda piyasada, çocuk astımında kullanılan hava ilacı, kalp ritim ilacı, pek çok antibiyotik, göz-kulak damlası, depresyon ve nöroloji ilacı bulunamıyor. Uyuz ilacına 3 yıldır ruhsat verilemediği ve SGK’nın geri ödeme kapsamına alınmadığı için ithal ediliyor, yasadışı şekilde satılıyor. Sağlık Bakanlığı’nın, hükümetin, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun geri ödeme politikası, sabit döviz kuru uygulamaları ve pek çok ilacın geri ödeme kapsamında olmaması nedeniyle hastalarımız büyük sıkıntı yaşıyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den Bakan Kurum'a: 'Bu Zehir Yuvasını Neden Kapatmıyorsunuz?'
  10 Kas Mustafa Adıgüzel'den Bakan Kurum'a: "Bu Zehir Yuvasını Neden Kapatmıyorsunuz?"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, Ordu’nun Fatsa ilçesindeki altın madenini sordu. Adıgüzel, “Bir yağmur coğrafyasında, Karadeniz'de ve Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın hemen 20 kilometre üzerinde bir deprem bölgesinde, Fatsa'daki 100 bin insanın tepesinde bu şekilde bir zehir potansiyeli olarak, bir depo olarak duruyor. Bu zehir yuvasını neden kapatmıyorsunuz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Gençlikle İlgili Bir Bakanlığın Madde Bağımlılığına Sadece 7 Milyon Liralık Ödenek Ayırması da Enteresan. Spor Bakanlığı...
  01 Kas Mustafa Adıgüzel: "Gençlikle İlgili Bir Bakanlığın Madde Bağımlılığına Sadece 7 Milyon Liralık Ödenek Ayırması da Enteresan. Spor Bakanlığı...

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde; “Sayın Bakan konuşmasında da madde bağımlılığından bahsetmedi. Halbuki Türkiye’de şu anlar gençler metamfetaminde çevre ülkelerden kat kat fazla. Gençlikle ilgili bir bakanlığın madde bağımlılığına değinmemesi ve sadece 7 milyon liralık ödenek ayırması da enteresandır. Spor Bakanlığı bütçesinin on binde biri” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Fırat'ın Kenarında Vurulan Bu İki Kuzunun Hesabını Kim Verecek?'
  25 Eki Mustafa Adıgüzel: "Fırat'ın Kenarında Vurulan Bu İki Kuzunun Hesabını Kim Verecek?"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Şanlıurfa’da 2 çocuğun silahlı çatışma sırasında ölümüyle ilgili “Çocuklar ve masum insanlar taraf olmadıkları kurşunlarla can veriyor. Oyun parkındaki kaykayda bile çocuklar ölüyor. Dicle'nin kenarında kuzuyu bir kurt kapsa hesabı bizden sorulur denilen coğrafyada Fırat'ın kenarındaki bu iki kuzunun hesabını kim verecek?” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: O Verilen Para, 21 Lira, Sadece İki Ocağa Gübre Atmaya Yetiyor
  23 Eki Mustafa Adıgüzel: O Verilen Para, 21 Lira, Sadece İki Ocağa Gübre Atmaya Yetiyor

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık çiftçisine dekar başına verilen gübre desteğinin 8 liradan 21 liraya çıkarılmasını eleştirerek, “O verilen para, 21 lira, sadece iki ocağa gübre atmaya yetiyor. Bir dönüm 40-50 ocak. Yani 40-50 ocaktan sadece iki ocağa atılacak kadar gübre desteği veriyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Türkiye Giderek Artan Uyuşturucu Kullanımı ve Uluslararası Uyuşturucu Naklinde de Merkez Üssü Olmaya Başladı'
  18 Eki Mustafa Adıgüzel: "Türkiye Giderek Artan Uyuşturucu Kullanımı ve Uluslararası Uyuşturucu Naklinde de Merkez Üssü Olmaya Başladı"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Türkiye’nin giderek uyuşturucu kullanımı ve uluslararası uyuşturucu naklinde de merkez üssü olmaya başladığını ileri sürerek; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Son 5 yılda kaç kişi uyuşturucuyla ilgili kullanmaktan tespit edilmiştir? Son 5 yılda uyuşturucu kullananların yaş dağılımı nedir? Son 5 yılda uyuşturucu kullanımının bölgelere göre dağılımı nedir? Okul çevrelerinde uyuşturucu satıcısı yakalanan kişilerin dağılımı nedir” diye sordu.

 • Mustafa Adıgüzel: Kivi Üreticisi Destek Bekliyor
  12 Eki Mustafa Adıgüzel: Kivi Üreticisi Destek Bekliyor

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, hasada başlayan kivi üreticilerinin devletten destek beklediğini belirterek, “Kivi üreticisi, kilo başına 2 TL gübre parası veriyor. 1-1,5 TL de temizleme, budama parası veriyor. En azından gübre desteği olarak kilo başına 2 TL destek verilirse kivi üreticisi bu dönemi geçirebilir. Bekledikleri 15-16 TL civarı bir fiyatı, böyle bir destekle sağlayabiliriz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Muhafazakar Devrimci' Tepkisi: 'Her İki Kavram da Erdoğan'a Çok Uzak Kavramlar.
  10 Eki Mustafa Adıgüzel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Muhafazakar Devrimci' Tepkisi: "Her İki Kavram da Erdoğan'a Çok Uzak Kavramlar.

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben, muhafazakar devrimcilerle 2023'ü başarıyla bitireceğimize inanıyorum” sözlerine tepki gösterdi. Adıgüzel, “Erdoğan kendi oğlunun yönetiminde olduğu TÜGVA kongresinde konuşmuş. ‘Muhafazakar devrimci’ talep etmiş. ‘Muhafazakar’ ve ‘devrimci’, her iki kavram da Erdoğan’a çok uzak kavramlar. Nasıl bulacak merak ediyorum” dedi.

 • Son dakika haberi... Mustafa Adıgüzel, Hastanelerdeki Yeni Randevu Sistemini Eleştirdi: 'Sağlık Bakanlığı'nın Kendince Bulduğu Çözüm Akla Mantığa Uygun Değil'
  06 Eki Son dakika haberi... Mustafa Adıgüzel, Hastanelerdeki Yeni Randevu Sistemini Eleştirdi: "Sağlık Bakanlığı'nın Kendince Bulduğu Çözüm Akla Mantığa Uygun Değil"

  Son dakika haberler... CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastanelerinde başlattığı yeni randevu sistemine ilişkin; “Sağlık Bakanlığı’nın kendince bulduğu çözüm akla mantığa uygun değil. Randevunun üzerine aynı saate iki kişiyi muayene etmek durumuyla karşı karşıya kalınan bir durum var. Bunun da derhal düzeltilmesini istiyoruz çünkü daha ilk günden birtakım kavgalar, çatışmalar çıkmıştır. Önümüzdeki günlerde herhangi bir hekimin veya bir hastamızın başına sırf bu sebepten bir şey gelirse bunun sorumlusu Sağlık Bakanı’dır” dedi.

 • CHP'li Adıgüzel: 'Hastaneler ek randevu slotları oluşturmaya başlayacak'
  05 Eki CHP'li Adıgüzel: "Hastaneler ek randevu slotları oluşturmaya başlayacak"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanlığının, kamu hastanelerine ek randevu slotları oluşturulması için yazı gönderdiğini, bunun hasta-doktor çatışmalarına, şiddet olaylarına davetiye çıkaracağını savundu.

 • Mustafa Adıgüzel, Ordu Kabataş'ta Yaşanan Okul Sorununa Dikkat Çekti: 'Öğrencilerimizi Eğitimden Mahrum Bırakıyorsunuz'
  29 Eyl Mustafa Adıgüzel, Ordu Kabataş'ta Yaşanan Okul Sorununa Dikkat Çekti: "Öğrencilerimizi Eğitimden Mahrum Bırakıyorsunuz"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’nun Kabataş ilçesindeki okul sorunuyla ilgili “Devletin kaynakları birçok alana savrulurken, beşli çetelere dünyanın parası giderken, Merkez Bankası’nın arkasından 128 milyar dolar aşılırken, Kalyon’lara Cengiz’lere dünyanın parasını, hatta vergi borçlarını bile affederken, gelip öğrencilerimizin anayasal hakkı olan eğitimden mahrum bırakıyorsunuz. Hele bu kırsal alanlarda, birçok veli bu işten şikayetçi” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den TMO Genel Müdürü'ne 'Fındık' Tepkisi: 'İş İşten Geçtikten Sonra Bedava Kahramanlık Yapıyor. Hadi Oradan'
  29 Eyl Mustafa Adıgüzel'den TMO Genel Müdürü'ne 'Fındık' Tepkisi: "İş İşten Geçtikten Sonra Bedava Kahramanlık Yapıyor. Hadi Oradan"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın “Üreticimizin bize getireceği tüm fındığı depolarımıza almak için hazırlığımızı yaptık” açıklamasına tepki gösterdi. Adıgüzel, “Bu TMO, Ferrero’ya taşeronluk yapıyor, depoculuk yapıyor. İş işten geçtikten sonra, milletin elinde fındık kalmadıktan sonra çıkmış bedava kahramanlık yapıyor. Hadi oradan” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den 'Ordu'da Doğa Tahribatı' Açıklaması: 'Hem Cevizdere'nin Tabanını Tahrip Ediyorlar Hem de Şehirlerin Atık Sularını Getirip...
  22 Eyl Mustafa Adıgüzel'den 'Ordu'da Doğa Tahribatı' Açıklaması: "Hem Cevizdere'nin Tabanını Tahrip Ediyorlar Hem de Şehirlerin Atık Sularını Getirip...

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’nun Ünye ilçesi Cevizdere mevkiindeki doğa tahribatı iddialarıyla ilgili “Ordu Büyükşehir Belediyesi bu dereden izinsiz bir şekilde çakıl çıkarıp yukarıdaki konkasöre götürüyor. Burayı aylardır köylülerin şikayetlerine rağmen bu şekilde tahrip ediyor. Ayrıca orman alanını da yukarıdaki bölgeyi de tahrip ediyor. Ünye’den ve diğer alanlardan vidanjörlerle çekilen kanalizasyon suyunu gelip Cevizdere'ye boşaltıyorlar” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel, Fındık Kanunu Teklifi'nin Detaylarını Açıkladı: 'Fındığı Sadece Yerli Tüccarlar Alacak'
  20 Eyl Mustafa Adıgüzel, Fındık Kanunu Teklifi'nin Detaylarını Açıkladı: "Fındığı Sadece Yerli Tüccarlar Alacak"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, iki yıldır üzerinde çalıştıkları ve geçen hafta TBMM’ye sundukları Fındık Kanunu Teklifi’yle ilgili "Ferrero Türkiye’de fındık aldığı 100’den fazla tüccara sözleşme imzalatarak, fındık fiyatlarını düşürmek üzere yaptırım yapmıştır. Bizim kanun teklifimizde kabuklu fındığı sadece bizim yerli tüccarlarımız alacak, ihracatını da yerli firmalar yapacak" dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: İptal Edilen KPSS'nin Sorumluları Kim? Soruşturmadan Sonuç Alınamadı
  18 Eyl Mustafa Adıgüzel: İptal Edilen KPSS'nin Sorumluları Kim? Soruşturmadan Sonuç Alınamadı

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, sorularından bazılarının daha önce yapılan bir deneme sınavında sorularla aynı olduğunun ortaya çıkması üzerine iptal edilen ve bugün yeniden yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) ilişkin, “İptal edilen KPSS'nin sorumluları kim? Bununla ilgili bir soruşturma başlatıldı ancak henüz sonuç alınamadı. Bir günah keçisi bulup da bütün suçu ona atacaksanız bunu hiç yapmayın. Çünkü esas sorumluların en tepedekiler olduğunu biliyoruz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Kamu Kurumlarına Ait Misafirhaneleri, Pansiyonları 3 Aylığına Gençlerimize Açsınlar'
  17 Eyl Mustafa Adıgüzel: "Kamu Kurumlarına Ait Misafirhaneleri, Pansiyonları 3 Aylığına Gençlerimize Açsınlar"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, öğrencilerin barınma sorununa ilişkin, "3 aylığına tüm kamu kurumlarına ait misafirhaneler, pansiyonlar, diğer dernek ve vakıfların konaklama alanlarını, yerel yönetimler yine kendi alanlarını gençlerimize açsınlar. Gençlik ve Spor İl müdürlüklerimiz illerdeki küçük pansiyon ve otelleri kiralayarak 3 aylığına hızlı bir çözüm üretebilir” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Ameliyat Masasında Adi Tıbbi Malzemelere Mecbur Bırakılan O Hasta, Aslında Merkez Bankası'ndan Kaçırılan 128 Milyar Doların...
  12 Eyl Mustafa Adıgüzel: Ameliyat Masasında Adi Tıbbi Malzemelere Mecbur Bırakılan O Hasta, Aslında Merkez Bankası'ndan Kaçırılan 128 Milyar Doların...

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Adıyaman’daki bir hastanede apandisit ameliyatının ardından hastasına dikiş atmaya çalışan hekimin sağlam ip bulamadığını gösteren videoya ilişkin, “Ameliyat masasında sağlam ve kaliteli malzemeler yerine adi tıbbi malzemelere mecbur bırakılan o hasta, aslında neyin bedelini ödüyor? Cengiz’in affedilen vergi borçları ile ertelenen kamu borçlarının ve Merkez Bankası’nın arka kapısından kaçırılan 128 milyar doların bedelini ödüyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Fındıkta Tekelleşmeye, Piyasa Hâkimiyetine, Bay Kemal Son Verecek'
  09 Eyl Mustafa Adıgüzel: "Fındıkta Tekelleşmeye, Piyasa Hâkimiyetine, Bay Kemal Son Verecek"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Karadeniz Bölgesi’nin başlıca geçim kaynağı olan fındığa ilişkin yaptığı açıklamada; “Genel Başkanımız Giresun’da açıkça Ferrero’nun ismini vererek söyledi. İlk defa bir Genel Başkan fındıkta tekelleşmeye, piyasa hâkimiyetine, Bay Kemal son verecek. Çünkü biz milliyetçiyiz diyerek tavır aldı. Genel Başkanımızın yaktığı işaret fişeği ile hemen ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, AKP Ordu Milletvekili ve Ordu Kent Konseyi Başkanı’ndan ardı ardına açıklamalar geldi. Bu tarihi süreci de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başlatmıştır. İnşallah bitiren de yine biz olacağız” dedi.

 • Çocuğuyla Birlikte Kırtasiye Alışverişi Yapan Mustafa Adıgüzel: 'İki Çocuklu Bir Ailenin En Az Eğitim Masrafı 5 Bin Lira'
  08 Eyl Çocuğuyla Birlikte Kırtasiye Alışverişi Yapan Mustafa Adıgüzel: "İki Çocuklu Bir Ailenin En Az Eğitim Masrafı 5 Bin Lira"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, kızıyla birlikte yaptığı kırtasiye alışverişi sonrasında “Sosyal devlet fırsat eşitliğini ve asgari eğitim harcamalarını sağlamak zorundadır. Bugün ki koşullarda iki çocuklu bir ailenin en az eğitim masrafı 5 bin lira” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Cumhurbaşkanı Fındıkta Taban Fiyatı Açıkladı, Hiç Kimse Onu Dinlemedi
  06 Eyl Mustafa Adıgüzel: Cumhurbaşkanı Fındıkta Taban Fiyatı Açıkladı, Hiç Kimse Onu Dinlemedi

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, uluslararası fındık karteli Ferrero’nun fındık alım fiyatını 48 TL olarak açıkladığını belirterek, “Ülkenin Cumhurbaşkanı, 54 TL bir taban fiyatı açıkladı. Hiç kimse onu dinlemedi. Serbest piyasada 10 lira aşağısına, 44 TL’ye fındık satıldı. 37 gün geçti ne Erdoğan bir şey yaptı ne de diğer kartel bir şey yaptı. Herkes seyretti” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den Fatsa'daki Siyanürlü Altın Madenini İşleten Şirkete Tepki: 'Burada Olan Şey, Siyaseti Arka Alıp Adliyeyi Kullanarak İtiraz...
  25 Ağu Mustafa Adıgüzel'den Fatsa'daki Siyanürlü Altın Madenini İşleten Şirkete Tepki: "Burada Olan Şey, Siyaseti Arka Alıp Adliyeyi Kullanarak İtiraz...

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’nun Fatsa ilçesinde siyanür ile işletilen altın madenin izin süresi dolmasına rağmen alanda sondajlama faaliyetlerine devam ettiğini, madeni işleten şirketin kendisi ve madene karşı çıkanlar hakkında dava açtığını belirtti. Adıgüzel, “HSK'yı bu süreci takibe almaya davet ediyorum. Burada olan şey, siyaseti arka alıp adliyeyi kullanarak itiraz edenlere baskı oluşturmaya çalışmaktır. Bağımsız yargının bu beyhude çabaları da boşa düşüreceğine inanmak istiyoruz ve herkes, arkalıklar da arpalıklar da bilsin ki bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Bu, Erdoğan'ın Açıkladığı Son Fındık Fiyatı Olacak
  17 Ağu Mustafa Adıgüzel: Bu, Erdoğan'ın Açıkladığı Son Fındık Fiyatı Olacak

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Tüm uyarılarımıza rağmen, beklenen rakamın çok altında, 52 TL'lik bir fındık fiyatı açıklandı. Bu, Erdoğan'ın açıkladığı, açıklayacağı son fındık fiyatı olacak. Artık bu yıl için yapmamız gereken; üreticinin en azından bu fiyat veya daha üstünden fındığı satabilmesini nasıl sağlayabiliriz, bunun için önlemler almalıyız” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Sağlıkta Şiddetin Nedenlerinden Biri de AKP'nin Hedef Göstermesidir'
  14 Ağu Mustafa Adıgüzel: "Sağlıkta Şiddetin Nedenlerinden Biri de AKP'nin Hedef Göstermesidir"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü’nün AKP Kars İl Başkanı Adem Çalkın’ın açıklamalarından sonra Prof. Dr. Barlas Sülü’nün savunmasını istemesine tepki gösterdi. Adıgüzel, “Sağlıkta şiddetin nedenlerini aradığımız bugünlerde sağlıkta şiddetin nedenlerinden biri de Kars ilinde bu örnekte olduğu gibi AKP'nin hedef göstermesi ve bürokrasinin de taşeronluk yapmasıdır” açıklamasını yaptı.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Üç Hafta Önce Temeli Atılan Yerin İhalesine Bir Hafta Sonra Çıkacaklar. Önce İşi, Arkasından İhaleyi Veriyorlar'
  12 Ağu Mustafa Adıgüzel: "Üç Hafta Önce Temeli Atılan Yerin İhalesine Bir Hafta Sonra Çıkacaklar. Önce İşi, Arkasından İhaleyi Veriyorlar"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’da temeli atılan Aktif Karbon Üretim Tesisi’yle ilgili “Üç hafta önce temeli atılan yerin ihalesine bir hafta sonra çıkacaklar. Önce işi veriyorlar arkasından ihaleyi veriyorlar. İşin sahibi belli, ihaleyi de prosedür olarak yapıyorlar. Öyle yapmayın açıkça ihalesiz bir şekilde her şeyi ulufe gibi dağıtın. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde çadır tiyatrosu devam etmektedir. Halkla alay edilmektedir” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel, İptal Edilen KPSS'ye Giren Adaylara Seslendi: 'Sayın Erdoğan'a Maddi, Manevi Tazminat Davası Açın'
  07 Ağu Mustafa Adıgüzel, İptal Edilen KPSS'ye Giren Adaylara Seslendi: "Sayın Erdoğan'a Maddi, Manevi Tazminat Davası Açın"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, iptal edilen KPSS’ye giren tüm adaylara “Bütün bu işlerden sorumlu olan Erdoğan, aslında ÖSYM’deki yangının gerçek sebebidir. Kundaklayıcısıdır. Sayın Erdoğan’a maddi, manevi tazminat davası açın. Erdoğan ise bu işin sorumlusu bu tazminatı da karşılamadır. Herkesi Erdoğan’ı dava etmeye ve hakkını aramaya çağırıyorum” sözleri ile seslendi.

 • Mustafa Adıgüzel'den 'Kpss' Yorumu: 'Aslında Bir İç Operasyondu, Cemaatlerin Güç Savaşıydı'
  04 Ağu Mustafa Adıgüzel'den 'Kpss' Yorumu: "Aslında Bir İç Operasyondu, Cemaatlerin Güç Savaşıydı"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, KPSS sorularının sızdırılmasıyla ilgili "Aslında bir iç operasyondu, cemaatlerin güç savaşıydı" yorumunu yaparken, "Zaten yeni ÖSYM Başkanı’na bakınca bu hemen doğrulandı. Bu kişinin uğramadığı yer kalmamış. TÜGVA, Cihannüma, İsmailağa Cemaati, birçok konferanslar… Nereden geldiği belli oluyor. Maksat hasıl oldu, ÖSYM operasyonu tamamlanmış oldu. Bu operasyonu yapanlar, TÜGVA, Cihannüma, İsmailağa Cemaati ve operasyona katılan diğer gruplar gençlerimizin ve ailelerini masraflarını karşılamalıdır” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fındık Tepkisi: 'Evet Verdiğin Fındık Fiyatından Rahatsız Olduk'
  03 Ağu Mustafa Adıgüzel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Fındık Tepkisi: "Evet Verdiğin Fındık Fiyatından Rahatsız Olduk"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, fındık fiyatı üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a “Erdoğan fındık fiyatı ile ilgili demiş ki 'Bay Kemal verdiğimiz fındık fiyatından rahatsız oldu'. Evet Sayın Erdoğan, verdiğin fındık fiyatından rahatsız olduk. Bir Cumhurbaşkanı olarak ve bir siyasi partinin genel başkanı olarak Ordu’da oynanan fındık tiyatrosunda bir oyuncu olmaktan rahatsız olmadın mı?” diye tepki gösterdi.

 • Mustafa Adıgüzel, 'Son Kullanım Tarihi Uzatılan Covid İlacını' Meclis Gündemine Taşıdı
  31 Tem Mustafa Adıgüzel, 'Son Kullanım Tarihi Uzatılan Covid İlacını' Meclis Gündemine Taşıdı

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Covid tedavisinde kullanılan bir ilacın taşrada bulunan kutularının üzerindeki son kullanma tarihinin uzatıldığı iddiasını TBMM gündemine taşıdı. Adıgüzel, “Sağlık Bakanlığı’nın elinde Ankara dahil olmak üzere bu ilaç stoklarının büyük oranda tükendiği, kalanların da Mart 2022 son kullanım tarihli olan ilaçlar olduğu bilgisi doğru mudur” diye sordu.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Yıl Sonuna Kadar Herkes Korona Olacak'
  26 Tem Mustafa Adıgüzel: "Yıl Sonuna Kadar Herkes Korona Olacak"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Covid-19’da günlük vaka sayısının 100 binin üzerinde olduğunu belirterek, “Birgün herkes Fenerbahçeli olacak iddiası fantastik bir şakadan ibarettir. Ama yıl sonuna kadar herkes korona olacak iddiam ise acı bir gerçektir. Covid normal kişilerde hafif geçirilmesi nedeniyle hükümet de ‘du bakalım nolcek’ aymazlığı içinde... Yaşlı hastalar ile kronik hastalığı olanlar ise gözden çıkarılmıştır” dedi.

 • CHP'li Mustafa Adıgüzel, Ordu'da Temeli Atıldığı Duyurulan Aktif Karbon Üretim Tesisi'nin İhalesinin Daha Önce İptal Edildiğini Açıkladı: 'Temel Atma...
  20 Tem CHP'li Mustafa Adıgüzel, Ordu'da Temeli Atıldığı Duyurulan Aktif Karbon Üretim Tesisi'nin İhalesinin Daha Önce İptal Edildiğini Açıkladı: "Temel Atma...

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in temel atma töreninin yapıldığını açıkladığı Aktif Karbon Üretim Tesisi’nin ihalesinin daha önce iptal edildiğini açıkladı. Adıgüzel, “Bu bir temel atma değil, yalan atma törenidir. Hilmi Güler gibi çok deneyimli bir siyasetçinin bunu bilerek yapacağını düşünmüyorum. Her zamanki gibi eğer çevresi tarafından oyuna getirildi ise ilgililer hakkında gereğini yapmalıdır ve tüm halkımızdan özür dilemelidir. Eğer iptal edilmiş bir açık ihale henüz yapılmadan, bilerek birini işe başlattı ise de kendi hakkında kendisi gereğini yapmalıdır” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Fatsa'da Bugün Bir Provokasyon Denemesi Oldu. Fatsa Belediye Başkanı da Bu İşin Taşeronluğunu Yaptı'
  07 Tem Mustafa Adıgüzel: "Fatsa'da Bugün Bir Provokasyon Denemesi Oldu. Fatsa Belediye Başkanı da Bu İşin Taşeronluğunu Yaptı"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, CHP İlçe Danışma Kurulu toplantısına katılmak üzere bugün Fatsa’ya gittiklerini, toplantının yapılacağı Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nın etkinliğe son anda izin vermediğini belirterek, “Fatsa'da bugün bir provokasyon denemesi olmuştur. Fatsa Belediye Başkanı da bu işin taşeronluğunu yapmıştır” dedi.

 • Son dakika! Mustafa Adıgüzel: 'Her Gün İlçe Hastanesi Kadrosu Kadar Hekim İstifa Ediyor'
  06 Tem Son dakika! Mustafa Adıgüzel: "Her Gün İlçe Hastanesi Kadrosu Kadar Hekim İstifa Ediyor"

  Son dakika haberlerine göre CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Doktorlar, Türkiye tarihinde ilk kez zam verilip geri alınan meslek grubu olarak tarihe geçti. Cumhurbaşkanı düzeyinde ülkeden kovuldular, politik bir söz olarak algılanmıştı. Ama çalışma koşulları ve ücret politikası ile asıl mesajı aldılar. Her gün bir ilçe devlet hastanesi kadrosu kadar hekim istifa ediyor. Birçok ilde branş uzmanı kalmadı” dedi.

 • CHP'li Mustafa Adıgüzel: 'Bakan Kasapoğlu, Gençlerimizi Vakıf ve Cemaatlere Peşkeş Çekiyor'
  03 Tem CHP'li Mustafa Adıgüzel: "Bakan Kasapoğlu, Gençlerimizi Vakıf ve Cemaatlere Peşkeş Çekiyor"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Cumhurbaşkanı tarafından asgari ücrete yapılan yüzde 30 zamdan sonra, KYK yurtlarına da yüzde 80 zam yapıldı. Bu yüksek zamlar, bu rahat olmayan ve yetersiz sayıdaki KYK yurtları nedeniyle gençlerimiz vakıfların, cemaatlerin ellerine düşüyor… İşte bu yüzden Bakan Kasapoğlu, bu uygulamalarıyla gençlerimizi vakıf ve cemaatlere peşkeş çekiyor” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Asgari Ücrete, Maaşlara, Tarım Ürünlerinde Taban Fiyata Kur Korumalı Sistem İstiyoruz'
  29 Haz Mustafa Adıgüzel: "Asgari Ücrete, Maaşlara, Tarım Ürünlerinde Taban Fiyata Kur Korumalı Sistem İstiyoruz"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM Genel Kurulu’nda dün Ek Bütçe Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde “Nasıl ki mevduat hesaplarına kur koruması getirdiğiniz gibi asgari ücrete, memur ve emekli maaşlarına, tarım ürünlerinde taban fiyatlarına da kur koruması istiyoruz” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Sağlık Bakanlığı Havalimanlarında Covid Testini Yüklenici Firmaya Devretmiş, Oradan da Ona Rant Devşirmektedir'
  24 Haz Mustafa Adıgüzel: "Sağlık Bakanlığı Havalimanlarında Covid Testini Yüklenici Firmaya Devretmiş, Oradan da Ona Rant Devşirmektedir"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, bazı havalimanlarında Covid testi işinin yüklenici firmaya verildiğini belirterek, “Test başına yolculardan alınan 250 liranın 112,5 lirasını pay olarak alıyor, bir de 30 ila 50 arasındaki personel maaşını da bu test işinden götürüyor. Yani Sağlık Bakanlığı kendi işini, sağlıkla ilgisi olmayan bir firmaya havale etmiş. Oradan da ona rant devşirmektedir” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Doktorlara Vere Vere 1 Depo Mazot Verdiniz
  16 Haz Mustafa Adıgüzel: Doktorlara Vere Vere 1 Depo Mazot Verdiniz

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, TBMM Genel Kurulu’nda, sağlık çalışanlarının özlük haklarında iyileştirme öngören kanun teklifini eleştirdi. Adıgüzel, “Doktorlara vere vere bir depo mazot verdiniz. 60 litre mazot bin 671 lira yapıyor… Sayın Fahrettin Koca, meslektaşlarına ve hastalara saygın varsa istifa et. Sayın Erdoğan, sen istifa etme, sakın istifa etme. Doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla birlikte seninle sandıkta hesaplaşacağız. Ve Sayın Erdoğan, tarih seni hastane kapılarında hastalara konulan bu asma kilitlerle hatırlayacak” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: 'Toplum Erdoğan'ın Müjdelerinden Korkuyor'
  08 Haz Mustafa Adıgüzel: "Toplum Erdoğan'ın Müjdelerinden Korkuyor"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fındık için üreticiyi memnun edecek bir fiyat vereceğiz” sözleriyle ilgili “Toplum Erdoğan’ın müjdelerinden korkuyor. Doğal gaz müjdesinden sonra 13 defa zam geldi. Hala ortada doğalgaz yok. TÜİK rakamlarına göre fındık fiyatı vermeye kalkmayın uyarıyorum. Fındıkçının enflasyon hesabında kullandığı parametreler ile Erdoğan’ın parametreleri farklı” dedi.

 • CHP'li Mustafa Adıgüzel, Rize Ziraat Odası'nda: 'Dünyanın En Çok Çay İçilen Ülkesinde Çayın Reklamına İhtiyaç Var mı Arkadaşlar?
  04 Haz CHP'li Mustafa Adıgüzel, Rize Ziraat Odası'nda: "Dünyanın En Çok Çay İçilen Ülkesinde Çayın Reklamına İhtiyaç Var mı Arkadaşlar?

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Rize Ziraat Odası ziyaretinde; “Dünyanın en çok çay içilen ülkesinde çayın reklamına ihtiyaç var mı arkadaşlar? ÇAYKUR’un reklam maliyeti 105 milyon lira. ÇAYKUR, Varlık Fonu’na devredilene kadar zarar etmiyordu, Varlık Fonu’na devredildikten sonra niye milyarlarca lira zararı var? Dünyanın en çok çay tüketilen ülkesinde bu kurum zarar eder mi?” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Perşembe Yaylası'nda Siyanürle Madencilik Olmaz. Bilgisizlik İse Cehalet, Bilerek İse İhanet
  01 Haz Mustafa Adıgüzel: Perşembe Yaylası'nda Siyanürle Madencilik Olmaz. Bilgisizlik İse Cehalet, Bilerek İse İhanet

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu’nun Perşembe Yaylası’nda siyanürle altın arama izni verilmesine tepki göstererek, “Bu coğrafyada siyanürle madencilik olmaz. Bilgisizlik ise cehalet, bilerek ise ihanet. Biz, emperyalizmin uşakları değil, Karadeniz’in uşaklarıyız. Biz, FETÖ’nün kuyrukları değil, deli bir coğrafyanın yumruklarıyız. Biz kazanacağız” dedi.

 • Ordu'daki Çamurlu Musluk Suyunu TBMM'ye Getiren Mustafa Adıgüzel: 'Önce Temiz Su Sağlayın, Asli İşinizi Yapın Ondan Sonra Gelin Buraya'
  31 May Ordu'daki Çamurlu Musluk Suyunu TBMM'ye Getiren Mustafa Adıgüzel: "Önce Temiz Su Sağlayın, Asli İşinizi Yapın Ondan Sonra Gelin Buraya"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Gürgentepe Bahtiyarlar Mahallesi sakinlerinin yaşadığı çamurlu musluk suyu sorununu ve yarın itibarıyla Ordu’da suya yapılacak zammı Meclis’e taşıdı. Adıgüzel, “Aziz Nesin fıkrası gibi az önce bir mesaj geldi Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresinden. 1 Haziran itibarıyla su fiyatlarına zam yapacağını ve bu nedenle ay sonuna kadar elektronik kartlarla su yüklenmesi gerektiğini söyledi. Önce temiz su sağlayın, asli işinizi yapın ondan sonra gelin buraya” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: Süleyman Soylu Bu Yazıyı Gönderip, Bir Yandan da Ordu Valisi'ne 'Siz Devam Edin' Diyorsa Eli Başka, Ağzı Başka Konuşuyor Demektir
  26 May Mustafa Adıgüzel: Süleyman Soylu Bu Yazıyı Gönderip, Bir Yandan da Ordu Valisi'ne 'Siz Devam Edin' Diyorsa Eli Başka, Ağzı Başka Konuşuyor Demektir

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun soru önergesine verdiği yanıtta “uygun görülmediğini” bildirmesine rağmen Ordu’daki Melet Nehri’nden çakıl çıkarıldığını söyledi. Adıgüzel, “Eğer Süleyman Soylu bu yazıyı imzalayıp gönderip, bir yandan da Ordu Valisi’ne ‘Bırakın, siz devam edin, çakıl çıkarın’ diye söylüyorsa bu şu demektir: Süleyman Soylu’nun eli başka, ağzı başka konuşuyor demektir” dedi.

 • Mustafa Adıgüzel: El Okuma Cihazlarının Hepsi Çöp Olacak, Özel Hastanelerin Her Biri, Tanesi 2 Bin Dolardan En Az 10 Tane Cihaz Alacak
  08 May Mustafa Adıgüzel: El Okuma Cihazlarının Hepsi Çöp Olacak, Özel Hastanelerin Her Biri, Tanesi 2 Bin Dolardan En Az 10 Tane Cihaz Alacak

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, özel hastanelerde muayene olabilmek için el okuma cihazları ile kayıt yaptırma işleminin 1 Haziran’da yeniden başlayacağını belirterek, “Fakat bir sorun var, bu cihazlar çalışmıyor. Çünkü bu cihazları Türkiye'ye satan firma Türkiye'den çekildi… Burada bir danışıklı dövüş var. Başka bir firmaya satmak ve buradan bir nemalanma çabası var. Bu cihazların hepsi çöp olacak; tanesi 2 bin dolardan, özel hastanelerin her biri en az 10 tane cihaz alacak. Türkiye'de 580 özel hastane var. 2 katrilyona yakın para, Türkiye’nin parası dışarıya akacak” dedi.

 • CHP'li Adıgüzel: 'Yeni spor yasası bir devrim değil; bir karşı devrimdir'
  12 Nis CHP'li Adıgüzel: "Yeni spor yasası bir devrim değil; bir karşı devrimdir"

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, "Yeni spor yasası bir devrim değil; bir karşı devrimdir.

 • CHP'li Adıgüzel, Kovid-19 vaka sayılarının gizlendiğini iddia etti
  30 Kas CHP'li Adıgüzel, Kovid-19 vaka sayılarının gizlendiğini iddia etti

  CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına ilişkin yurt genelindeki sayının gizlendiğini ileri sürdü.

 • Ensar Vakfından Ordu'da MEB'e ait binanın vakfa verildiği iddiasına yalanlama Açıklaması
  30 Eyl Ensar Vakfından Ordu'da MEB'e ait binanın vakfa verildiği iddiasına yalanlama Açıklaması

  Ensar Vakfı, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel'in, Ordu'da Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) ait bir binanın vakfa verildiği iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

 • Kanala düşen otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu
  30 Haz Kanala düşen otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu

  - Kanala düşen otomobilden burnu bile kanamadan kurtuldu Manisa'nın Alaşehir ilçesinde sulama kanalına takla atarak burun üstü saplanan otomobilin sürücüsü kazayı yara almadan atlatırken kendi imkanlarıyla kanaldan çıkmayı başardı Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 3 çocuk babası 71 yaşındaki yaşlı...

Advertisement