AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bilden'den Engellilere Müjde - Son Dakika
Politika

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bilden'den Engellilere Müjde

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, engellilere yönelik hizmetlerini açıkladı. Bilden, engellilere ücretsiz elektrikli sandalye ve diğer yardımcı aletleri vereceklerini, engelli derneklerine ücretsiz yer tahsis edeceklerini söyledi.

03.03.2024 12:56  Güncelleme: 13:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir adayı Bilden: "Bu seçim, siyasi bir seçim değil, hizmet seçimi"

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, bu seçimin siyasi bir seçim olmadığını, hizmet seçimi olduğunu belirterek engellilerin yaşamlarına yardımcı olacak elektrikli sandalye dahil tüm alet ile makineleri belediye olarak ücretsiz vereceklerini ve engelli derneklerine de giriş çıkışları kolay olacak şekilde ücretsiz yer tahsis edeceklerini söyledi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Halis Bilden, merkezi Diyarbakır'da bulunan Engelsiz Bileşenler Federasyonu'nu ziyaret ederek Federasyon Başkanı Abdulmecit Yılmaz ve engelli dernekleri başkanlarıyla bir araya geldi.

Başkanlığı döneminde engellilerle ilgili hayata geçireceği 3 müjdesinin olduğunun bildiren Bilden, ilk projesinin kenti engelsiz hale getirmek olduğunu söyledi.

Yüksek mimar olduğunu hatırlatan Bilden, "Yaklaşık 11 yıl belediyecilik yaptım, parklar nasıl yapılır, yollar nasıl yapılır, kaldırımlar nasıl yapılır, sizin buralarda rahat bir şekilde yaşamınızı sürdürebilmeniz için ne gerekir o çerçevede şehrimizi planlayacağız. Sizin kullanmanız gereken ve sizin yaşamınıza hayatınıza yardımcı olan aletlerin, makinelerin, elektrikli sandalyelerin hepsini biz belediye olarak ücretsiz vereceğiz, bu da ikinci önemli projem" dedi.

"Engelli derneklerine ücretsiz yer tahsis edeceğiz"

"Üçüncüsü de, sizin bu yerinizi görünce gerçekten üzüldüm, bir daire olabilir ama zemin katta olmasını ben tercih ederim" diyen Bilden şöyle konuştu:

"Rahat bir şekilde girip çıkabilmeniz için zemin katta olması gerekir. O tür mekanların hepsini de ben size tahsis edeceğim ve onlardan hiçbir şekilde herhangi kira ve ücret almayacağız. Umuyoruz ki toplumuzda engelli kardeşlerimiz hep mutlu olsun. Bu bir kaderdir, bizim insan olarak yapabileceğimiz bir şey yok ama bizim idareci olarak yapabileceğimiz çok şey var, onları bizim yapmamız lazım."

Bu seçimin, siyasi bir seçim değil, hizmet seçimi olduğunu vurgulayan Bilden, "AK Parti iktidarları döneminde çok güzel yasal düzenlemeler yapıldı, bunların uygulanması önemli. Bir de şunu yapmamız lazım. Bizim, Diyarbakır özelinde işler yapmamız lazım. Kıymetli kardeşlerim bu seçim siyasi bir seçim değil, bu seçim hizmet seçimidir. Bu gün biz ne dersek diyelim eğer siz bu kentte bu şehirde mutlu yaşamıyorsanız hiçbir anlamı yoktur. Benim engelli kardeşlerim eğer bu şehirde engelsiz yaşamlarını sürdüremiyorlarsa, diğerlerinin hepsi hikayedir ve hiçbir anlamı yoktur. Ben sözümü verdiysem kellem de gitse yaparım, ben yaşantımda hiçbir zaman lafımı sözümü yemedim herkes bunu bilir" ifadelerinde bulundu.

AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bilden\'den Engellilere Müjde
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Adayı Bilden'den Engellilere Müjde - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Şimşek: Harcamaları kontrol edecek ve kesintiye gideceğiz
  04:48 Şimşek: Harcamaları kontrol edecek ve kesintiye gideceğiz

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, harcamaları kontrol etmek ve kesintiye gitmek için çaba göstereceklerini belirtti. Şimşek, enflasyonu düşürmek, mali disiplini sağlamak ve yapısal reformları hayata geçirmek gibi hedeflerinin olduğunu ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin uluslararası yatırımcıların güvenini yeniden kazandığını ve ekonomide ilerleme kaydedildiğini söyledi.

 • ABD, Filistin'in BM'ye tam üyeliği istenilen karar tasarısını veto etti
  00:23 ABD, Filistin'in BM'ye tam üyeliği istenilen karar tasarısını veto etti

  ABD, BM Güvenlik Konseyi'nde Filistin'in BM'ye tam üyeliği talep edilen karar tasarısını veto etti. Oylamada 12 evet, 2 çekimser oy kullanılırken, ABD tasarıyı veto etti.

 • Bolu Belediye Meclisi, Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapıların kiralanması maddesini komisyona iade etti
  23:43 Bolu Belediye Meclisi, Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapıların kiralanması maddesini komisyona iade etti

  Bolu Belediye Meclisi'nde yapılan toplantıda, Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapıların kiralanması konusu görüşüldü. Gölcük Platformu üyeleri, bungalovların kullanımına karşı çıkarak protesto gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Tanju Özcan, maddenin komisyona iade edileceğini açıkladı.

 • Bosna Hersek'te Srebrenitsa Soykırımı İnkar Edildi
  23:38 Bosna Hersek'te Srebrenitsa Soykırımı İnkar Edildi

  Bosna Hersek'in Sırp Cumhuriyeti'nde düzenlenen gösteride binlerce Bosnalı Sırp, Srebrenitsa soykırımının inkar edildiği bir protestoya katıldı. Gösteride RS Başkanı Milorad Dodik ve diğer önemli Sırp yetkililer konuşma yaptı. Dodik, Srebrenitsa'da yaşananların savaş sonucu işlenen bir suç olduğunu ancak soykırım olmadığını savundu. RS hükümeti, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda görüşülecek olan Srebrenitsa Soykırımı Anma Günü karar taslağına tepki olarak bu gösteriyi düzenledi.

 • Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın başkan yardımcıları belli oldu
  22:52 Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın başkan yardımcıları belli oldu

  Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı'nın başkan yardımcıları Belediye Meclis üyeleri Abdullah Burak Livan ve Eda Büyükdemirci olarak atanmıştır.

 • Kastamonu Belediye Başkanı Ulaşım Sorununu Çözmek İçin Toplantı Yaptı
  22:47 Kastamonu Belediye Başkanı Ulaşım Sorununu Çözmek İçin Toplantı Yaptı

  Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, göreve başlamasının ardından şehir içi ulaşım problemini çözmek için S.S. Kastamonu Özel Halk Otobüsü İşletmesi ile toplantı gerçekleştirdi. Ulaşım master planı, mesafeye göre ücret, sarı otobüs ve otoparklar gibi konuları bilimsel ve akılcı çözümlerle hayata geçireceklerini belirtti.


Advertisement