AK Parti'li Karahocagil: "Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu" - Son Dakika

AK Parti'li Karahocagil: "Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu"

28.11.2022 14:46
AK Parti'li Karahocagil: "Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu"

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Türkiye'nin son 20 yılda uyguladığı politika ve sergilediği kararlı duruşla dünyada barışın anahtarı olduğunu söyledi.

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Türkiye'nin son 20 yılda uyguladığı politika ve sergilediği kararlı duruşla dünyada barışın anahtarı olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "muhalefetin tek derdinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek" olduğunu ifade etti.

Muhalefetin yalan ve iftirayla milletin beynini bulandırmak istediğini söyleyen Karahocagil, "ABD'nin Biden'ını anlıyorum, Avrupa'nın sömürü devletlerini anlıyorum, Filistinli Müslümanların baş belası İsrail'i anlıyorum da bu muhalefeti, hatta muhalefetteki 'sağcıyım', 'Müslümanım' diyenleri anlamak mümkün değil. Tarihte Sultan Abdülhamid'e yapılan çirkinliklerin bir tekrarı sanki. Fakat şu da bir gerçek ki bu millet o tarihi tekrar tekerrür ettirmeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'nin son yıllarda dünya sahnesindeki varlığını iyice hissettirdiğini dile getiren Karahocagil, barış, adalet ve denge politikaları üstüne kurulan Türk dış politika anlayışı ile geleceğe güvenle bakıldığını belirtti.

Karahocagil, "Son 20 yılda Türkiye, uyguladığı politika ve sergilediği kararlı duruşla dünyada barışın anahtarı olan bir ülke olmuştur." dedi.

Muhalefetle polemik siyasetinde değil, eser ve hizmet siyasetinde yarışmak istediklerini söyleyen Karahocagil, "Türkiye'nin bölgesel liderliğini güçlendirmesinden rahatsız olanlar ile iş birliği yapma peşinde olan, dış politikayı ABD'de hamburger yemek zanneden, ülkesinin menfaatinden çok, oturacağı koltuğa sevdalı kişilere verilecek cevap zaferle çıkacağımız 2023 seçimleri olacaktır." diye konuştu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
AK Parti milletvekilleri Yel ve Koncagül MÜSİAD'ı ziyaret etti AK Parti milletvekilleri Yel ve Koncagül MÜSİAD'ı ziyaret etti AK Partili Çakır: 'Altılı masanın açıkladığı metinde milletin menfaatine hiçbir şey yok' AK Partili Çakır: 'Altılı masanın açıkladığı metinde milletin menfaatine hiçbir şey yok' AK Partili Çakır: 'Altılı masanın açıkladığı metinde milletin menfaatine hiçbir şey yok' AK Partili Çakır: 'Altılı masanın açıkladığı metinde milletin menfaatine hiçbir şey yok'

Son Dakika Politika AK Parti'li Karahocagil: 'Türkiye, dünyada barışın anahtarı oldu' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement