Ankara politika haberleri... İsveç'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağrıldı - Son Dakika

Ankara politika haberleri... İsveç'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağrıldı

05.10.2022 17:32
Ankara politika haberleri... İsveç'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağrıldı

Edinilen Ankara gelişmesine göre İSVEÇ'in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström, devlet televizyonunda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretamiz içerikler sunan program nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

İSVEÇ'in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström, devlet televizyonunda Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaretamiz içerikler sunan program nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsveç'in Ankara Büyükelçisi Herrström, İsveç Devlet Televizyonu'nda (SVT) Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik hakaretamiz içerikler sunan program nedeniyle bakanlığa çağrıldı. Büyükelçi Herrström'e, STV'de yer alan programa ilişkin Türkiye'nin güçlü tepkisi iletildi.Diplomatik kaynaklarca "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize yönelik hadsiz ve çirkin ifade ve görüntülerin kabul edilemez olduğu ve bu gibi yayınların ifade ve basın özgürlüğü ile açıklanmasının mümkün olmadığı vurgulanmıştır" açıklaması yapıldı.


Kaynak: DHA
YORUMLAR
500
İsveç Başbakanı Kristersson'dan Türkiye karşıtı eski milletvekiline cevap: 'Türkiye'nin teröre karşı kendini koruma hakkı var' İsveç Başbakanı Kristersson'dan Türkiye karşıtı eski milletvekiline cevap: 'Türkiye'nin teröre karşı kendini koruma hakkı var' Finlandiya'nın bağımsızlığının 105'inci yılı Ankara'da kutlandı Finlandiya'nın bağımsızlığının 105'inci yılı Ankara'da kutlandı Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Mammadov, Batman Üniversitesinde konuştu Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Mammadov, Batman Üniversitesinde konuştu

Son Dakika Politika Ankara politika haberleri... İsveç'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri'ne çağrıldı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement