Başkan Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu - Son Dakika
Politika

Başkan Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu

Başkan Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

20.11.2023 13:22  Güncelleme: 14:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Aday adaylık başvurusunu AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'nda yapan ve başvuru belgelerini İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu'na teslim eden Orhan, "31 Mart'ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri, ülkemize, aziz milletimize, şehrimize, partimize ve bizlere şimdiden hayırlı olsun" dedi.

Aziziye Belediye Başkanlığı'nda ikinci dönemini geçiren ve proje odaklı belediyecilik anlayışıyla 2014 yılından bu yana ilçeye çok sayıda eser kazandıran Muhammed Cevdet Orhan'ın Büyükşehir Belediyesine talip olması, ilçesinde olduğu kadar il genelinde de büyük memnuniyet uyandırdı.

Kalıcı Eserler Bıraktı

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2014 yılında seçildiği Aziziye Belediye Başkanlığı görevinde termal turizmden termal sağlık hizmetlerine, yenilenebilir enerji kaynaklarından seracılık ve hayvancılık faaliyetlerine varıncaya kadar ilçede kalıcı birçok esere imzasını attı. Ilıca'da Kültür Merkezi, Tapu Kadastro Binası, Belediye Ek Hizmet Binası, Termal Bungalov Butik Köyü, Güneş Enerji Santralleri, Termal Domates Serası ve Termal Tesislerin Modernizasyonu gibi hizmetlerin mimarı olan Orhan, ilçeye yine özel sektör işbirliğiyle kapalı termal aquapark ve et entegre tesislerini de kazandıran isim oldu.

Aziziye'ye Hizmet Yağdı

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hem Dadaşkent ve hem de Ilıca'nın çehresini değiştiren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, TOKİ işbirliğiyle binlerce konut üretimine önayak oldu. Gezköy, Bahçelievler ve Yeşil Mahalle Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Aziziye'yi modern yapılaşmayla buluşturan Orhan, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Millet Kıraathanesi başta olmak üzere Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Atık Getirme Merkezi, Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı gibi Doğu'nun en büyük tematik sosyal yaşam alanını da yine Aziziye'ye kazandırmayı başardı.

21 Yıllık Mücadele

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan Muhammed Cevdet Orhan, başvuru belgelerini teslim ettikten sonra yaptığı açıklamada, AK Parti'nin 21 yıllık başarı serüvenine dikkat çekti. Orhan, " Türkiye'nin 2002 yılında tanıştığı AK Parti iktidarı, geride kalan 21 yıl içerisinde ülkemizi huzur, istikrar, refah, gelişim, değişim ve dönüşüm hedefleri doğrultusunda sürekli kazanımlarla buluşturmuş, Tam Bağımsız ve Güçlü Bir Türkiye iradesini hem de kayıtsız-şartsız ortaya koymuştur. Bu irade ki, aziz milletimizin nezdinde çok büyük bir teveccüh görmüş, belirlenen her hedefe ve her mesafeye, yine aziz milletimizin destekleri ve dualarıyla en ufak bir sapma dahi olmadan ulaşılmıştır. Kısacası AK Partimiz, zafer tacını başından hiç indirmemiştir" diye konuştu.

Ak Parti'nin Başarısı

AK Parti'nin geride bıraktığı 7 genel seçim, 4 yerel seçim, biri Meclis'te olmak üzere 4 Cumhurbaşkanı seçimi ve 3 halk oylamasından da başarı elde etmiş ve Türk siyaset tarihinde kırılması imkansız olan bir rekoru kırdığını dile getiren Orhan, "Çünkü hakikat her yerde tektir: Gücünü milletten alan bir liderin sırtı elbette yere gelmeyecek, o lider ve başlattığı "Güçlü Türkiye" seferberliği, elbette ki kesintiye uğramayacaktır. Adalet ve Kalkınma Partimizin Genel Başkanı, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki Cumhur İttifakımızın sinerjisiyle Türkiye'mizin kutlu yürüyüşünü sürdürecek, müreffeh ve aydınlık yarınlar, kesinlikle ve kesinlikle aziz milletimizin olacaktır" dedi.

Aziziye Belediyesi Süreci

Başkan Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye Belediye Başkanlığı ile ilgili süreç hakkında da şunları söyledi: "2014 yılında şahsımıza emanet edilen, 2019 yılında da güven tazeleyerek bir dönem daha sürdürdüğümüz Aziziye Belediye Başkanlığı görevimiz boyunca; en temel gayemiz ve hedefimiz Aziziyeli hemşehrilerimize layıkı vechile hizmet etmek oldu. Bu doğrultuda birçok alanda hayata geçirdiğimiz proje ve yatırımlarımızla Aziziye'mizin çehresini baştan aşağı değiştirmeye, Aziziyeli hemşehrilerimize belediyeciliğin hem de her alanında fayda ve değer üretmeye çalıştık. 1702 kilometrekare yüzölçümüne sahip, 69'u mahalle statüsünde köy olmak üzere, toplam 72 mahallesiyle Erzurum'un en büyük merkez ilçesi olan Aziziye'mizin emrine her daim amade olduk. Şimdi ise, inşallah yeni bir dönemin ve yeni bir başlangıcın arifesindeyiz. Aziziye'mizde geçirdiğimiz çıraklık ve kalfalık dönemimizi, önce Allah'ın izni ve sonra da AK Partimizin ilgili komisyonları ve saygıdeğer büyüklerimizin de uygun görmeleri halinde, Büyükşehir Belediyemizde ustalık dönemiyle taçlandırmak arzusundayız"

Küçükoğlu: Hayırlı Olsun

Başkan Orhan'ın aday adaylığı başvuru belgelerini teslim alan AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu ise, konuşmasına tebrik dileklerini ileterek başladı. Başkan Küçükoğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ın AK Parti'nin kuruluşundan bu zamana kadar geçen süre zarfında birçok kademede görev yaptığını anımsatarak, "Değerli Başkanımız son 10 yıldır da Aziziye Belediyemizde başarılı işler yapıyor. Kendisini bu yarışın içerisinde görmek, bizleri de mutlu etti. Aldığı kararın ve çıktığı bu yolun hayırlı olmasını diliyorum. Bizler bir aileyiz ve hepimizin yüreğinde Erzurum'a hizmet etmek gibi büyük bir sevda var. Hangi görevde, hangi makam ve kademede olursa olsun, bizler şehrimizin ve aziz hemşehrilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Başkanımıza da bu doğrultuda başarılar diliyoruz, hayırlı olsun diliyoruz" şeklinde konuştu. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Başkan Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol
  18:07 Beşiktaş'tan derbinin hakemi Halil Umut Meler'e: Adil ol

  Beşiktaş, Galatasaray ile oynayacakları derbiyi yönetecek hakem Halil Umut Meler hakkında bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Meler'e adil ve hakkaniyetli olması çağrısında bulunuldu.

 • Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, projelerini açıkladı
  17:31 Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, projelerini açıkladı

  AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Antalya'nın ulaşım sorununu çözmeyi hedeflediğini belirtti. Tütüncü, 5 yılın sonunda ulaşım sorunlarını ortadan kaldırdığı bir Antalya olacağını ifade etti. Ayrıca, 15 yeni güzergah açmayı planladıklarını söyledi.

 • Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı
  17:24 Zehra Güneş servetine servet katmış! Toplam mal varlığı ortaya çıktı

  Dünyanın en çok kazanan voleybolcuları arasında yer alan Zehra Güneş'in mal varlığı ortaya çıktı. Elde ettiği kazancı doğru değerlendirmek için finansal stratejilere önem veren Güneş'in, servetinin toplam değeri 4 milyon dolar civarında.

 • Plajda çıplak gezen kadına çivili sopayla saldırdı
  17:06 Plajda çıplak gezen kadına çivili sopayla saldırdı

  ABD'nin Los Angeles kentindeki Venedik Plajı'nda, bir kadının çıplak gezdiğini gören başka bir kadın çivili sopayla saldırmaya başladı. Kendini koruyan çıplak kadın sopayı almayı başardı. Bir türlü vazgeçmeyen elbiseli kadın bu sefer beyzbol sopasıyla saldırıya geçti. Çıplak kadın beyzbol sopasını da almayı başarırken, kavganın nedeni öğrenilemedi. Çevredekiler ise kavgayı izlemek yerine cep telefonlarıyla kayda almayı tercih etti.

 • Taraftar havalara uçacak! Fenerbahçe'nin yıldızı Fred takıma geri döndü
  17:04 Taraftar havalara uçacak! Fenerbahçe'nin yıldızı Fred takıma geri döndü

  Fenerbahçe'de sakatlığından dolayı haftalardır takımdan ayrı kalan Brezilyalı oyuncu Fred, tamamen iyileşti. Yıldız futbolcu, cumartesi günü oynanacak Hatayspor maçına ilk 11'de başlayacak.

 • Yayın ihalesi iptal! Talebi kabul görmeyen TFF, iki firmaya da resti çekti
  16:49 Yayın ihalesi iptal! Talebi kabul görmeyen TFF, iki firmaya da resti çekti

  TFF, Süper Lig ve 1. Lig'in yayıncı kuruluş ihalesini iptal etti. İptal kararının gerekçesi, TFF'nin ''rakam arttırın'' talebine iki firmanın da olumlu yanıt vermemesi oldu. Federasyondan yapılan açıklamada, ''İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır'' ifadeleri yer aldı.

 • 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı
  16:45 29 Şubat'ta evlenmek istemeyen çiftler nedeniyle nikah daireleri boş kaldı

  Her 4 yılda bir gerçekleşen 29 Şubat, evlilik yıldönümlerine önem veren çiftler nedeniyle nikah dairelerinde ciddi bir düşüşe neden oluyor. İstanbul'da dünya evine girecek çiftlerin tercih etmediği bir gün olan 29 Şubat'ta, kentin 12 ilçesinde kimse nikah başvurusu yapmadı. Rekor oranda nikah sayısı ise 20 çift ile Esenyurt'un oldu.

 • MHP lideri Bahçeli emeklilere hak verdi: Çağrıları haksız değildir
  16:37 MHP lideri Bahçeli emeklilere hak verdi: Çağrıları haksız değildir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da MHP Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Ekonomik sorunların üstesinden gelinecektir. Emeklilerimizin çağrıları haksız değildir, gerekli iyileştirmeler cömertçe yapılacaktır" dedi.

 • Icardi cezayı kesti tazminatı cebe indirdi! Mahkemeden karar çıktı
  16:36 Icardi cezayı kesti tazminatı cebe indirdi! Mahkemeden karar çıktı

  Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Mauro Icardi ve eşi Wanda Nara, haklarına yapılan ihanet haberlerine acımadı. Çift yıllar önce açtıkları davadan, tazminat kazandı.


Advertisement