Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Cami ve Cemevi İnşaatlarını Denetledi - Son Dakika
Politika

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Cami ve Cemevi İnşaatlarını Denetledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Cami ve Cemevi İnşaatlarını Denetledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, inşaat çalışmaları aralıksız devam eden Macun Mahallesi Hacı Ziya Yaman Merkez Camisi'nde ve Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi’nde incelemelerde bulundu.

22.12.2022 11:00  Güncelleme: 11:23

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, inşaat çalışmaları aralıksız devam eden Macun Mahallesi Hacı Ziya Yaman Merkez Camisi'nde ve Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi'nde incelemelerde bulundu.

Zamanla yıpranan Hacı Ziya Yaman Merkez Camisi'nin ve Batıkent Pir Sultan Abdal Cemevi'nin vatandaşların istekleri doğrultusunda yıkılarak yeniden yapım kararı alındığını belirten Başkan Yaşar, "Yenimahalle'de hiç kimsenin inancına bakmadan eşit hizmet anlayışı ile çalışıyoruz" dedi.

"CAMİ DE BİZİM CEMEVİ DE"

Yenimahalle'nin hoşgörülü ve komşuluk ilişkilerine önem veren vatandaşların yaşadığı bir ilçe olduğunu belirten Yaşar, "İlçemizde yaşayan vatandaşların dinine, ırkına, mezhebine bakmadan, her inanca saygı duyarak eşit hizmet götürüyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet, eşit yurttaşlık ilkesine dayanır. Yenimahalle'de bu düşünceyi esas alarak çalışıyoruz. Cami de bizim Cemevi de. Macun ve Ergazi mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirdik. Geçtiğimiz aylarda inşaat çalışmalarını başlattığımız iki ayrı ibadethanemizin de yapımını kısa sürede tamamlayarak Yenimahalle sakinlerinin hizmetine açacağız" dedi.

İBADETHANELERE MODERN DOKUNUŞ

2 bin metrekare inşaat alanına sahip Pir Sultan Abdal Cemevi, 2 kattan oluşurken; içerisinde toplantı salonu, konferans salonu, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, derslikler ve kütüphane bulunacak.

2 bin 269 metrekare arsa alanı olan Hacı Ziya Yaman Macunköy Merkez Cami ise bodrum, zemin ve 1.kattan oluşacak. Cami yanında da taziye evi ve revak alanı yer alacak.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Cami ve Cemevi İnşaatlarını Denetledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement