Bursa'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sebebiyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak - Son Dakika
Politika

Bursa'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sebebiyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak

Bursa\'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sebebiyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak

Bursa'da 29 Ekim Pazar günü Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak. Atatürk Caddesi, İnönü Caddesi, Altıparmak Çıkışı Varyant Köprüsü Altı, Cemal Nadir Caddesi gibi birçok yol kutlama törenleri bitene kadar araç trafiğine kapatılacak. Ayrıca, T1 (İpekböceği) hattı ve Nostaljik Tramvay da etkinlik süresince çalışmayacak. Nilüfer ilçesinde ise Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Acıbadem Kavşağı, Esentepe Kavşağı, Tuna Kavşağı ve Nilüfer Hatun Caddesi gibi yollar yürüyüş ve konser etkinlikleri süresince araç trafiğine kapatılacak.

27.10.2023 15:58
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bursa'da 29 Ekim Pazar günü 10.00 ile 12.00 saatleri arasında Cumhuriyetin Kuruluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları sebebiyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi;

"Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama programı çerçevesinde 29 Ekim Pazar günü Atatürk Caddesinde yapılacak olan törenler ve resmi geçit tören etkinlikleri için Yeşil Şenöz Lambalar-Gökdere İstikametinden-Meydancık-Setbaşı İstikameti-İnönü Caddesi iniş- 15 Temmuz Demokrasi Meydanından ve Altıparmak Çıkışı Varyant Köprüsü Altından Cemal Nadir Caddesi çıkış istikameti- Tophane Endüstri Meslek Lisesi önünden Çakır Hamam Kavşağı, Atatürk Caddesi İstikameti sokaklar birlikte bağlantı yolları saat 08.30'dan itibaren kutlama törenleri bitinceye kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

T1 (İpekböceği) hattı ve Nostaljik Tramvay saat 08.00'dan itibaren etkinlik bitene kadar çalışmayacaktır.

Nilüfer Belediye Başkanlığınca Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama programı çerçevesinde 29 Ekim Pazar günü Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Acıbadem Kavşağından Hastane Alanına kadar saat 19: 00'da başlayan yürüyüş korteji, daha sonra saat 20.00' da hastane alanında halka açık Teoman ve Gazapizm konserleri düzenleneceğinden, yürüyüş etkinliği ve konser etkinliği süresince, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı-Acıbadem Kavşağı- Esentepe Kavşağı-Tuna Kavşağı ile Nilüfer Hatun Caddesi Podyum Park Kavşağı arası, FSM Köprüsünden Fatih Sultan Mehmet Bulvarı istikameti, Tuna Kavşağı, Esentepe Kavşağına kadar olan geliş ve gidiş istikametleri saat 17.00'dan itibaren yürüyüş ve konser etkinliği bitinceye kadar araç trafiğine kapatılacaktır.

Bu istikametleri kullanacak olan araç sürücülerinin alternatif güzergah olarak İstanbul- İzmir, Ata Bulvarı, Mudanya yolu ya da Ankara yolu istikametlerini kullanmalarının uygun olacağı değerlendirilmektedir." - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bursa'da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sebebiyle cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Talas Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
  13:18 Talas Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

  Talas Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Yalçın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporlarının yer aldığı 6 madde oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Yalçın, zorlu şartlar altında görev yaptıklarını belirterek, meclise 660 konunun geldiğini ve yüzde 90 civarında oy birliğiyle geçtiğini ifade etti. Ayrıca, gelecekteki 40 yıla hizmet edecek eserlerin yapıldığını ve birçok önemli hizmetin gerçekleştirildiğini vurguladı. Başkan Yalçın ve AK Parti Kayseri Milletvekili Murat Cahid Cıngı, meclis üyelerine teşekkür plaketi verdi.

 • Bakan Uraloğlu, Diyarbakır-Bismil-Batman Yolu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
  13:17 Bakan Uraloğlu, Diyarbakır-Bismil-Batman Yolu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Diyarbakır'ın ulaşım ağının güçlendirilmesi ülkemiz için çok önemli. 2002 yılından bu yana bakanlık olarak Diyarbakır'ın ulaşım ve iletişim altyapısı için 57 milyar 652 milyon lira yatırım gerçekleştirdik.

 • Karaman'da düzenlenen tütün kaçakçılığı operasyonunda 2 kişi tutuklandı
  13:16 Karaman'da düzenlenen tütün kaçakçılığı operasyonunda 2 kişi tutuklandı

  Karaman'da gerçekleştirilen tütün kaçakçılığı operasyonunda 9 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, yüklü miktarda kaçak tütün, makaron ve yaklaşık 1 milyon lira ele geçirildi. Gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si tutuklandı, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Batman'da düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında 11 şüpheli gözaltına alındı
  13:15 Batman'da düzenlenen kaçakçılık operasyonlarında 11 şüpheli gözaltına alındı

  Batman'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda 8 bin 258 paket sigara, 18 cep telefonu, 49 kilo 250 gram nargile tütünü, 11 şarj adaptörü, 10 şarj kablosu ve kulaklık ele geçirildi. 11 şüpheli hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

 • Gümüşhane'de Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
  13:14 Gümüşhane'de Güvenlik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

  Gümüşhane'de yapılan güvenlik bilgilendirme toplantısında, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi için alınan tedbirler ve terör örgütleriyle mücadele konuları ele alındı. Vali Alper Tanrısever, operasyonlar ve göçmen kaçakçılığıyla ilgili bilgiler verirken, sahte alkol ve kaçak sigara operasyonlarıyla siber suçlarla mücadele konularında da bilgi paylaştı.

 • AK Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mesut Çetinkaya, Suludere Mahallesi'ni ziyaret etti
  13:11 AK Parti Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mesut Çetinkaya, Suludere Mahallesi'ni ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın AK Parti Karamürsel Belediye Başkan adayı Mesut Çetinkaya, seçim çalışmaları kapsamında Suludere Mahallesi'ni ziyaret etti. Çetinkaya, mahalle sakinlerine projelerini ve hedeflerini anlattı ve taleplerini dinledi.

 • Talas Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısında Uyum İçinde Bir Dönem Geçirdi
  13:08 Talas Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısında Uyum İçinde Bir Dönem Geçirdi

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Talas Belediye Meclisi'nin mart ayındaki dönem sonu toplantısında uyum içinde bir dönem geçirdiklerini belirtti. Meclis üyelerine teşekkür etti ve yapılan çalışmaları değerlendirdi.

 • Ankara'nın Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin Mahalleleri Geziyor
  12:59 Ankara'nın Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin Mahalleleri Geziyor

  Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, mahalleleri gezerek vatandaşlarla bir araya geliyor. Halkın taleplerini dinlemeye önem veren Çetin, yapılan hizmetler hakkında fikir alışverişinde bulunuyor.


Advertisement