CHP lideri Kılıçdaroğlu masasındaki seçim anketine göre ikinci turda kazanıyor - Son Dakika
Politika

CHP lideri Kılıçdaroğlu masasındaki seçim anketine göre ikinci turda kazanıyor

Çağdaş Araştırma Merkezinin araştırmasına göre Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarıştığı seçim ikinci tura kalıyor. İkinci turda ise Kılıçdaroğlu, seçimi yüzde 51,2 ile kazanırken Erdoğan ise 48,8'de kalıyor. Ankette en dikkat çeken kısım ise muhalefete oy verecek seçmenlerin Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aleyhindeki haberlerden kolay etkilenmesi oldu.

29.12.2022 14:53  Güncelleme: 00:47

Çağdaş Araştırma Merkezi Başkanı Reşat Şahin Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için kapsamlı bir araştırma yaptı. 62 bin kişi ile gerçekleştirilen çalışmadan çarpıcı sonuçlar çıktı.

YÜZDE 51,2 İLE KAZANIYOR

Araştırmaya göre Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın yarıştığı seçim 2. tura kalıyor. Kılıçdaroğlu, bu noktada seçimi yüzde 51,2 ile kazanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 48,8'de kalıyor.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU DA İKİNCİ TURA KALDI

Erdoğan'ın ABB Başkanı Mansur Yavaş ve İBB Başkanı İmamoğlu ile karşı karşıya getirildiği çalışmada da sonuç değişmedi ve 2. tura kalındı.

ARAŞTIRMANIN EN DİKKAT ÇEKEN KISMI

Araştırmanın en dikkat çeken kısımlarından biri de muhalefete oy verecek seçmenlerin Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aleyhindeki haberlerden kolay etkilenmesi oldu. Ancak bu durum, Kılıçdaroğlu için geçerli olmuyor.

HDP SEÇMENİNİN TAVRI

HDP de dahil neredeyse tüm muhalif partilerin seçmenleri hem ilk hem de ikinci turda Kılıçdaroğlu'nun etrafında kenetleniyor. Yani HDP seçmeni Kılıçdaroğlu'na tam destek veriyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu masasındaki seçim anketine göre ikinci turda kazanıyor

Son Dakika Politika CHP lideri Kılıçdaroğlu masasındaki seçim anketine göre ikinci turda kazanıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement