CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY, 'DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE AYAĞA KALKMAK ZORUNDAYIZ' - Son Dakika
Politika

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY, 'DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE AYAĞA KALKMAK ZORUNDAYIZ'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Rauf Denktaş Kültür Merkezi'nde KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile imzalanan '2023 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması'nın imza töreninin ardından iftar yemeği için Gazimağusa'da bulunan Polat Paşa Camisi'ne geçti.

31.03.2023 23:01  Güncelleme: 04:46

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Rauf Denktaş Kültür Merkezi'nde KKTC Başbakanı Ünal Üstel ile imzalanan '2023 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması'nın imza töreninin ardından iftar yemeği için Gazimağusa'da bulunan Polat Paşa Camisi'ne geçti. Vatandaşlarla bir müddet sohbet eden Oktay, iftar öncesi yaptığı konuşmada, Büyük bir deprem felaketi yaşadık ve 11 ilimizde de burada kaybettiğimiz tüm kardeşlerimizin acısını yüreklerimizde hissettik. Kıbrıs'ta kaybettiğimiz 35 kardeşimizin acılarını, yüreklerimizde hissettik. Meleklerimizin de acılarını yüreklerimizde hissettik. Aynı zamanda da aynı kararlılıkla yaralarımızı sarmak zorundayız. Bir an önce geride bırakıp çok daha güçlü şekilde ayağa kalkmak zorundayız. Cumhurbaşkanımız liderliğinde de şu anda bunu yapıyoruz dedi.

Oktay, ayrıca konuşmasının devamında, 11 ilimizde hamdolsun sıkıntılı dönemini geride bıraktık. 3 milyona yakın kardeşimizi de şu anda geçici barınma merkezlerinde misafir ediyoruz. Çok hızlı bir şekilde de kalıcı konutları da yapmaya başladık. Akabinde de inşallah yine çok hızlı bir şekilde tüm evleri yıkılanlarında yıkılanların zarar gören tüm kardeşlerimizi kendi illerine, kendi yurtlarına, kendi memleketlerine bir an önce taşıyacağız. Ama hepimizin birlikte kaybettiğimiz kardeşlerimize ne yazık ki onu getirmek mümkün olmuyor, acılarımız ortak. Bu acılı zamanda siz Kıbrıslı kardeşlerimiz, Kıbrıs Türkü kardeşlerimiz yanımızda oldunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Depremzedelerden Kıbrıs'a gelenlerimiz oldu. Yanlarında oldunuz ifadelerini kullandı.

"Biz her zaman bir ve beraberiz' diyen Oktay, "Dayanışma içerisindeyiz derken de bunu diyoruz. İyi ve kötü günümüzde hep beraberiz. Birlikteyiz ve dayanışma içerisindeyiz. Bunu bütün dünyaya bir kez daha gösterdik. ve bu vesileyle birlik ve beraberliğimizin, dayanışmamızın hiç eksilmeden, artarak Kıbrıs'taki her bir kardeşimizin yanında olacağımıza, sizlerin de bizim yanımızda olduğunuzu fiilen görmüş olmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğumu, bahtiyar olduğumu millet olarak da ne kadar bahtiyar olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Cumhurbaşkanımızın da Birleşmiş Milletler'de ifade ettiği şekilde ve akabinde de Türkiye olarak da yine KKTC olarak da hepimizin bir ve beraber olarak ileriye yürüdüğümüz bağımsız eşit bir devlet olarak tanınması doğrultusunda kararlı adımlarla yürüyoruz. Türk devletleri teşkilatına, Kıbrıs'ın gözlemci üye olarak katılması da bunun sonucudur. İnşallah bunun devamı da gelecek. İnşallah daimi üye olarak da Kıbrıs'ın burada olduğunu da göreceğiz. Türkiye'nin dostları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dostlarıdır; ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin dostları bizim dostlarımızdır. Aynı kaderi paylaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Oktay'ın konuşmasının ardından edilen dua sonrası iftar yemeğine geçildi. (DHA)

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY, \'DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE AYAĞA KALKMAK ZORUNDAYIZ\'
Kaynak: DHA

Son Dakika Politika CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY, 'DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE AYAĞA KALKMAK ZORUNDAYIZ' - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement