Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklama geldi - Son Dakika

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklama geldi

08.12.2021 20:59

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Reuters'e yaptığı açıklamalarda cumhurbaşkanı adaylığının gündeminde olmadığını ve nihai kararın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener tarafından verileceğini sözlerine ekledi.

Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte ismi geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Reuters'e açıklamarda bulundu.

"GÖREVİM İSTANBUL'U YÖNETMEK"

Seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olmayı değerlendirip değerlendirmeyeceği sorusuna da yanıt veren İmamoğlu, bunun gündeminde olmadığını ve mevcut görevinin İstanbul'u en iyi şekilde yönetmek olduğunu söyledi.

TOPU KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER'E ATTI

Açıklamalarının devamında İmamoğlu, "Şu anda Türkiye'de siyaset üstü bir atmosfer yani bilindik politik kuralların üzerinde bir anlayış mevcut. Millet İttifakı ve onunla temas içinde olan partilerin ortaya koyacağı uzlaşma Türkiye'nin belki de önümüzdeki on yılını etkileyecek… Günü geldiğinde, en doğru kararın ittifak sürecini yöneten genel başkanlar tarafından verileceğini düşünüyorum" dedi.

YORUMLAR (3)
500
Vatandaş, Kılıçdaroğlu'na tavlada meydan okudu: Benimle tavla oynarsan, oyumu sana vereceğim Vatandaş, Kılıçdaroğlu'na tavlada meydan okudu: Benimle tavla oynarsan, oyumu sana vereceğim İstanbul'da geçen 3 yılını değerlendiren İmamoğlu, Erdoğan'ın 28 yıl önceki sözleriyle sitem etti! İstanbul'da geçen 3 yılını değerlendiren İmamoğlu, Erdoğan'ın 28 yıl önceki sözleriyle sitem etti! Ekrem İmamoğlu: 23 Haziran Demokrasi Zaferi, 16 Milyonun Bu Ülkenin Yöneticilerine Verdiği Bir Demokrasi Muhtırasıdır Ekrem İmamoğlu: 23 Haziran Demokrasi Zaferi, 16 Milyonun Bu Ülkenin Yöneticilerine Verdiği Bir Demokrasi Muhtırasıdır

Son Dakika Politika Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklama geldi - Son Dakika


Advertisement