En çok hangi kuruma güveniyoruz? Peki hiç güvenmediklerimiz hangileri? - Son Dakika

En çok hangi kuruma güveniyoruz? Peki hiç güvenmediklerimiz hangileri?

04.01.2022 12:18
En çok hangi kuruma güveniyoruz? Peki hiç güvenmediklerimiz hangileri?

Metropoll Araştırma şirketinin "Aralık 2021 Türkiye'nin Nabzı" araştırmasına göre halkın kurumlara güven incelendi. Verilere göre en çok güvenilen kurum ordu, en az güvenilen ise politikacılar.

Metropoll Araştırma'nın sahibi Özer Sencar'ın sosyal medyadan duyurduğu "Aralık 2021 Türkiye'nin Nabzı" araştırmasında Türkiye'de halkın en çok güvendiği kurumlar araştırıldı.

En çok hangi kuruma güveniyoruz? Peki hiç güvenmediklerimiz hangileri?

ORDU İLK SIRADA, POLİTİKACILAR SON SIRADA

Araştırmaya göre halk en çok orduya güveniyor, oran 6,7.

Orduyu 6,4 ile polis teşkilatı, 5,0 ile TBMM izliyor.

TBMM ile aynı oranda kamuoyu araştırma şirketleri de 5,0 ile üçüncü sırada.

Cumhurbaşkanlığı 4,9 ile dördüncü sırada.

Cumhurbaşkanlığını 4,6 ile Diyanet, 4,3 ile Yüksek Seçim Kurulu, 4,1 ile yargı ve mahkemeler, 4,1 ile bankalar, 4,0 ile Türkiye İstatistik Kurumu izliyor.

En son sırada ise 3,6 ile medya ve 3,4 ile politikacılar yer alıyor.

EN BEĞENİLEN SİYASETÇİLER KİM?

Araştırmada en beğenilen siyasetçiler detespit edildi. Buna göre ilk üç sırayı Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener aldı.

En çok hangi kuruma güveniyoruz? Peki hiç güvenmediklerimiz hangileri?

Özer Sencar araştırma sonucunu; "En az güvenilen iki kurum medya ve politikacılar. Ne kadar övünseler azdır." diye yorumladı.

YORUMLAR (7)
  • Akın Kaya: Bu anket nerede yapılmış acaba ? Şahsen en güvenmediğim iki unsur birincisi medya ikincisi araştırma şirketleri. Bir kısmı hükümeti aklamak için atmadık takla bırakmıyor, diğerleri muhalefeti haklı çıkarmak için söylenmedik yalan bırakmıyor. Cevap Yaz 6 6 Yayından Kaldır
  • Arif Toz: Ya! Bu anketleri CHP genel merkezindemi yapıyorsunuz? Gerçekten merak ediyorum. İmamoğlu ve akşener en güvenilmez batı devşirmeli siyasetcilerdir.(1ayda 4 sefer ABD elçisiyle basına kapalı görüşmeler yapan Akşenere hangi Türkiye sevdalısı güvene bilir.) Mansur Yavaş güvenilir olabilir Bu arada MAK araştırma kesinlikle parayı veren düdüğü çalar,yalçanağı türü bir anketci şirketidir. Cevap Yaz 6 34 Yayından Kaldır
  • Necati Kaya: Benim milliyetimi ezdigini soyleyip bundanda oy devsirdigini düşünen siyasetçiye ve onun müridlerine guven duyuluyorsa bu ülkede her sey masaldir. 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek'i andı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Kısakürek'i andı Twitter yanlış bilginin önüne geçecek! Peki nasıl? Twitter yanlış bilginin önüne geçecek! Peki nasıl?

Son Dakika Politika En çok hangi kuruma güveniyoruz? Peki hiç güvenmediklerimiz hangileri? - Son Dakika


Advertisement