Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Beştepe'de başladı! Yerel seçimde Adana, Mersin ve Manisa MHP'ye bırakılıyor - Son Dakika
Politika

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Beştepe'de başladı! Yerel seçimde Adana, Mersin ve Manisa MHP'ye bırakılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında merakla beklenen görüşme başladı. İki liderin Beştepe'deki toplantıda yerel seçimlerdeki işbirliğine son şeklini verecekleri öğrenilirken, Ankara kulislerine düşen son iddiaya göre AK Parti ve MHP 30 büyükşehirde ortak adayla seçime gidecek ancak 2019'da olduğu gibi Adana, Mersin ve Manisa'da MHP'nin çıkaracağı aday desteklenecek.

29.11.2023 15:42  Güncelleme: 15:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi hazırlıklar son sürat devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin merakla beklenen görüşmesi Beştepe'de gerçekleşti.

HEYETLERİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARA SON ŞEKLİ VERİLDİ

Cumhur İttifakı'nda 31 Mart 2024'te yapılması planlanan yerel seçimlerde heyetler arası yapılan görüşmeler neredeyse tamamlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ise 1 saat süren görüşmede heyetlerin yaptığı çalışmalara son şeklini verdikleri ifade ediliyor.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi! Masada 3 büyükşehrin pazarlığı vardı

ADANA, MERSİN VE MANİSA MHP'YE BIRAKILACAK

Cumhuriyet gazetesinde yer alan bilgiye göre, AK Parti ve MHP 30 büyükşehirde ortak adayla seçime gidecek. 30 büyükşehirden, 2019'da olduğu gibi Adana, Mersin ve Manisa'da "MHP'nin büyükşehir belediye başkan adayının destekleneceği", diğer büyükşehirde ise AK Parti'nin aday göstereceği bir isme destek verileceği belirtiliyor.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi! Masada 3 büyükşehrin pazarlığı vardı

27 YERDE ORTAK ADAY

Görüşmelerde deprem illerinin yönetimini, "deprem illerini daha hızlı kalkındırmak amacıyla, AK Parti'nin istediği" belirtiliyor. Ancak bu illerden Osmaniye ve Adana'nın MHP'ye bırakıldığı da kaydediliyor.

AK Parti ve MHP ayrıca 27 il belediyesinde işbirliği yapacak. Bu belediyelerden 23'ünde AK Parti, 4'ünde ise MHP'nin adayının destekleneceği ifade ediliyor. Bu illerde Osmaniye'nin dışında CHP'nin yönetimindeki Kırşehir, Bartın, Amasya gibi il belediyelerinde de ittifak kapsamında MHP'li adayın destekleneceği söyleniyor.

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi sona erdi! Masada 3 büyükşehrin pazarlığı vardı
Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Beştepe\'de başladı! Yerel seçimde Adana, Mersin ve Manisa MHP\'ye bırakılıyor

Son Dakika Politika Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Beştepe'de başladı! Yerel seçimde Adana, Mersin ve Manisa MHP'ye bırakılıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement