HDP ziyareti ertelenen Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken açıklama: Bana değil, ev sahibine sorun - Son Dakika

HDP ziyareti ertelenen Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken açıklama: Bana değil, ev sahibine sorun

17.03.2023 14:03

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, diğer partilere yaptığı ziyaretlerini devam ediyor. Bu kapsamda yarın HDP'yi ziyaret etmesi beklenirken, Kılıçdaroğlu'nun randevusu HDP tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Konuyla ilgili sorulan soruya yanıt veren CHP lideri, "Bunu bana değil, ev sahibine sorun" ifadelerini kullandı.

6'lı Masa liderlerinin onayıyla Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

MİLLİ YOL PARTİSİ'NE GİTTİ

Kılıçdaroğlu, adaylığı sonrası ilk temaslarına başlıyor. Kılıçdaroğlu bugün MYP lideri Remzi Çayır'ı ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan CHP lideri, "Güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Türkiye'nin bugünkü sorunlarını masaya yatırdık. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun yol arkadaşları ile beraber, en azından bir masanın etrafında bir araya gelmek benim açımdan da son derece değerli. Bundan sonra da uygun ortamlar olduğunda tekrar bir araya geleceğiz. Tekrar Sayın Genel Başkan ve arkadaşlara teşekkür ederim" dedi.

HDP ziyareti neden ertelendi? Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken yanıt: Bana değil, ev sahibine sorun

"EV SAHİBİNE SORUN"

Kılıçdaroğlu'na, yarın gerçekleşmesi planlanan ancak HDP tarafından ileri bir tarihe ertelenen görüşme de soruldu. CHP lideri bu soruya, "Bunu bana değil, ev sahibine sorun" yanıtını verdi. Öte yandan HDP'den yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun partimize ziyareti program yoğunluğundan dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir" ifadelerine yer verilmişti.

Kılıçdaroğlu bugün saat 15.00'te Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu görüşmeleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda destek isteyecek.

YORUMLAR (5)
  • Mirac Hakan: Bak sen hemencecik Asena taklidi Cevap Yaz 12 9 Yayından Kaldır
  • Hakim ATMACA: Yine kafanız 10 numara HDP sizlerin öcüsü olmuş Cevap Yaz 29 25 Yayından Kaldır
  • Ramazan Bağcı: Sadece HDP değil, Meşru olan bütün partilerin oylarına talibiz buna demokrasi nin gereği HDP 6 milyon kitlesi olan 3. Büyük parti 6 milyon un oyunu kimse yok satamaz Cevap Yaz 53 43 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirilen saldırıya Akşener ve Kılıçdaroğlu'dan peş peşe sert tepkiler İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na gerçekleştirilen saldırıya Akşener ve Kılıçdaroğlu'dan peş peşe sert tepkiler CHP, adaylıktan çekilmesi için bakanlık mı teklif etti? Muharrem İnce'nin yardımcısı yanıtladı CHP, adaylıktan çekilmesi için bakanlık mı teklif etti? Muharrem İnce'nin yardımcısı yanıtladı Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu: 'Siyasette Kullanılan Tehdit Dilinin Hangi Sonuçlar Doğurduğunu Hep Beraber Görüyoruz. Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu: 'Siyasette Kullanılan Tehdit Dilinin Hangi Sonuçlar Doğurduğunu Hep Beraber Görüyoruz.

Son Dakika Politika HDP ziyareti ertelenen Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken açıklama: Bana değil, ev sahibine sorun - Son Dakika


Advertisement