İmamoğlu'nun sağ kolu Murat Ongun da aday oluyor - Son Dakika
Politika

İmamoğlu'nun sağ kolu Murat Ongun da aday oluyor

İmamoğlu\'nun sağ kolu Murat Ongun da aday oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun en yakınındaki isimlerden biri olan Murat Ongun'un Beşiktaş Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşuluyor. Bu konuda talebini İmamoğlu'na ileten Ongun'un olumlu yanıt aldığı gelen bilgiler arasında...

05.12.2023 11:22  Güncelleme: 11:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yaklaşan yerel seçimler öncesi İstanbul'un ilçelerinde aday olacak isimler konusunda ince eleyip sık dokuyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Murat Ongun'a yeşil ışık yaktı.

ONGUN, BEŞİKTAŞ'I İSTİYOR

Göreve geldiği günden beridir sözcülüğünü yapan Murat Ongun'un Beşiktaş Belediye Başkanlığı için aday olmak istediğini İmamoğlu'na ilettiği, İmamoğlu'nun da "Olur" verdiği öğrenildi.

GÜVENDİĞİ İSİMLER SAHAYA İNDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde kritik görevlerde bulunan ve İmamoğlu'nun çok güvendiği isimler görevlerinden istifa ederek, pek çok yerde aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

O İSİMLERDEN BAZILARI ŞUNLAR;

Eyüpsultan: İBB iştiraki İGDAŞ'ın Genel Müdürü Bülent Özmen, görevinden istifa etti. Özmen'in CHP'nin Eyüpsultan Belediye Başkanlığına aday olacağı belirtiliyor.

Üsküdar: İmamoğlu'na yakın İBB bürokratlarından İstanbul Şehir Hatları AŞ. Genel Müdürü Sinem Dedetaş, AK Parti'nin gözbebeği Üsküdar'dan belediye başkanı adayı olacağı belirtiliyor.

Fatih: İBB Miras faaliyetleri ile İstanbul'un her noktasında ecdad yadigarlarına sahip çıkmasıyla gündemde olan Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ise Fatih Belediye Başkan adayı olarak gösterilecek.

Son Dakika Politika İmamoğlu'nun sağ kolu Murat Ongun da aday oluyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış iddiası doğru değil
  00:13 Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış iddiası doğru değil

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Sığınmacılar Ankara'da bir evi yakmış' iddiasının doğru olmadığını bildirdi. Yangın ihbarı üzerine olay yerine intikal eden emniyet birimleri, eski eşyaların yandığı ancak herhangi bir yaralanma veya çevreye sirayetin olmadığını tespit etti. Konuyla ilgili tahkikat başlatıldı.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Altınok canlı yayında misket oynadı
  23:58 Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Altınok canlı yayında misket oynadı

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, katıldığı bir canlı yayında, gençlerle birlikte Ankara'ya özgü misket oyunu oynadı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediyesini ziyaret etti
  23:58 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediyesini ziyaret etti

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediyesini ziyaret ederek, ilçede devam eden projeler hakkında bilgi aldı. Yılmaz, eski belediye binasının bulunduğu alanda yapılan kentsel tasarım çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise Millet Bahçesi'nin çevresinde yeterli otopark alanı bulunduğunu belirtti.

 • AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, Hizmet ve Projelerini Anlattı
  23:58 AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, Hizmet ve Projelerini Anlattı

  Cumhur İttifakı'nın AK Parti Sincan Belediye Başkan adayı Murat Ercan, Fatih Fuar ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen proje tanıtım toplantısında hizmet ve projelerini paylaştı. AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş da Ercan'ın olağanüstü hizmetler yapacağına inandığını belirtti. Ercan, Sincan'a daha fazla hizmet vermek istediklerini söyleyerek projelerini açıkladı. Toplantıya birçok siyasi isim ve vatandaş da katıldı.

 • Murat Kurum: Gençler ve kadınlarla büyük bir zafer kazanacağız
  23:53 Murat Kurum: Gençler ve kadınlarla büyük bir zafer kazanacağız

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, En Genç Festivali'ne katılarak gençlerle buluştu. Kurum, gençlerin geleceğe güvenle bakabileceği, yeşil ve güvenli bir İstanbul hayal ettiklerini söyledi. Ayrıca, gençlik meclisi oluşturarak gençlerle birlikte karar alacaklarını ve hayalleri gerçekleştireceklerini belirtti. Kurum, kadın hareketi ve gençlik hareketiyle büyük bir zafer kazanacaklarını ifade etti.

 • AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan Projelerini Tanıttı
  23:38 AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan Projelerini Tanıttı

  AK Parti Sincan Belediye Başkan Adayı Murat Ercan, proje tanıtım toplantısı düzenledi. Ercan, mola evleri, dijital kampüs ve spor vadisi gibi projeleri anlattı.

 • Hamas, Gazze Şeridi'nde ateşkes için çalışıyor
  23:33 Hamas, Gazze Şeridi'nde ateşkes için çalışıyor

  Hamas, Gazze Şeridi'nde ateşkese varılması ve İsrail'in askerlerini çekmesi için ciddi bir şekilde çalıştığını belirtti. Hamas heyeti, Mısır'ın başkenti Kahire'ye giderek müzakerelerde gündeme gelen öneriyle ilgili Mısırlı ve Katarlı yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi. Anlaşmanın yapılacağı tarih henüz netleşmedi.

 • Belçika'da Türk Gastronomisi Etkinliği Siyasetçileri Buluşturdu
  23:29 Belçika'da Türk Gastronomisi Etkinliği Siyasetçileri Buluşturdu

  Yunus Emre Enstitüsü tarafından düzenlenen Türk gastronomisi etkinliğine katılan Belçikalı siyasetçiler, Türk şefler eşliğinde mantı yaparak Türk kültürünü tanıttı. Etkinliğe, Brüksel Başkonsolosu, milletvekilleri ve AB Komisyonu yetkilileri de katıldı.


Advertisement