Şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın İYİ Parti'den istifa edeceği iddia edildi - Son Dakika

Şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın İYİ Parti'den istifa edeceği iddia edildi

06.11.2021 00:58

Bingöl'de İYİ Parti lideri Akşener'i protesto eden şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın bugün saat 12.00'de İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yapacağı öngörülüyor. Türkkan'ın yaşanan olaydan sonra istifa edeceği kulislerde konuşulanlar arasında.

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Bingöl gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e esnaf ziyareti sırasında şehit yakını Tahir Gümren, İYİ Parti'nin HDP ile yakın ilişki kurduğunu savunarak tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine polis ekiplerinin bölgeden uzaklaştırmaya çalıştığı kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, boynuna sarılarak bir süre dinlediği kişiye sinkaflı sözler sarf etti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI

Lütfü Türkkan'in şehit yakını olduğunu ifade eden kişinin kulağına eğilerek ettiği küfür kamuoyunda büyük tepki çekti. Sosyal medyada bir anda gündem olaya tepkiler çığ gibi büyüdü. Bazı kullanıcılar Türkkan'ın parti ile ilişkisinin kesilmesini talep etti.

"KÜFRETMEDİM, SARILIP YÜRÜDÜM" SAVUNMASI

Şehit yakınına yapılan bu davranışa her kesimden sert tepki gelince Türkkan, "Küfretmedim, sarılıp yürüdüm" dedi.

İYİ Parti'den beklenen istifa! Şehit yakınına küfür eden Lütfü Türkkan'ın basın toplantısında açıklayacağı düşünülüyor

LÜTFÜ TÜRKKAN İSTİFA EDECEK İDDİASI

Bu gelişmelerin ardından Lütfü Türkkan'ın bugün saat 12:00'de İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yapması bekleniyor. Türkkan'ın bu basın toplantısında, partisinden istifa edeceği kulislerde konuşuluyor.

## 14510703##

Son Dakika Politika Şehit yakınına küfreden Lütfü Türkkan'ın İYİ Parti'den istifa edeceği iddia edildi - Son Dakika


Advertisement