Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi - Son Dakika
Politika

Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi

Manisa\'da Cumhuriyet\'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi

Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Atatürk ve Milli Egemenlik Anıtı önünde çelenk sundu. Törene birçok siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi, askeri erkan ve daire müdürleri katıldı.

28.10.2023 14:05  Güncelleme: 14:11
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü kutlamaları başladı. Manisa'da 21 pare top atışı ve Milli Egemenlik Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalarda tüm şehir bayraklarla donatıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl kutlamaları Manisa'da 21 pare top atışıyla başladı. Şehzadeler ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törene Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Deva Partisi Manisa Milletvekili Selma Aliye Kavaf, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, siyasi partilerin il başkanları, ilçe başkanları, askeri erkan, daire müdürleri, gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Manisa Spil Dağı eteklerindeki Bayrak Tepe'den yapılan 21 pare top atışıyla başlayan törende Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı'nda çelenk sundu. Bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi. Kutlamalar çerçevesinde Manisa bayraklarla donatılırken, şehrin dört bir yanında çeşitli etkinliklerle kutlamalar devam edecek.

Soma'da da coşku hakimdi

Manisa'nın Soma ilçesinde de Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl coşkusunu yaşamak üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda çelenk sunma töreni ve 100. yıl fotoğraf sergisi düzenlendi. Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ve Soma Belediye Başkanı Ali Tulup tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından ülkenin tarihini ve cumhuriyet dönemini yansıtan özel bir fotoğraf sergisi de vatandaşlarla buluştu. - MANİSA

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Manisa'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çelenk sunma töreni düzenlendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga
    00:41 Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga

    Gürcistan parlamentosunda Hukuk Komitesi'nde yapılan 'Yabancı Etkinin Şeffaflığı' yasa tasarısının müzakeresi sırasında muhalefet partisi milletvekili Aleko Elisaşvili, yasayı savunan Gürcü Hayali Partisi'nin lideri Mamuka Mdinaradze'ye yumrukla saldırdı. Olayın ardından iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında kavga çıktı. Yasa tasarısına karşı çıkan sivil toplum kuruluşları da parlamento önünde miting düzenleyeceklerini açıkladı.

  • Osmaniye'de jandarmanın operasyonunda 10 düzensiz göçmen yakalandı
    00:30 Osmaniye'de jandarmanın operasyonunda 10 düzensiz göçmen yakalandı

    Osmaniye'de jandarmanın durdurduğu minibüste yapılan aramada, Suriye uyruklu 10 düzensiz göçmen ve 1 organizatör yakalandı. Organizatör göçmen kaçakçılığı suçundan adli makamlara teslim edilirken, göçmenler sınır dışı edildi ve araca el konuldu.


Advertisement