Milletvekili Kırcı'dan Sultanahmet Değerlendirmesi - Son Dakika
Politika

Milletvekili Kırcı'dan Sultanahmet Değerlendirmesi

Milletvekili Kırcı\'dan Sultanahmet Değerlendirmesi

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan patlamaya ilgili açıklama yaptı.

15.01.2016 17:27

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan patlamaya ilgili açıklama yaptı.

Türkiye'nin, uzun yıllardır terörle mücadele ettiğini ve terör örgütlerinin hedefi durumunda olduğunu ifade eden Kırcı, "Türkiye terörle her durumda, her zeminde mücadelesine devam edecek. Terör örgütlerinin kirli emellerinin hayata geçmemesi ve bu emelleri engellemek adına bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Tüm terör örgütleri birbirini bir şekilde desteklemektedir. Türkiye bu örgütlerle meşru zeminde mücadele sürdürmektedir. Terör insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. Sultanahmet'te meydana gelen saldırı da tüm Türkiye'yi ve insanlığı hedef almıştır ve gerekçesi ne olursa olsun terör yapan herkes insanlık suçu işlemiştir. Ülkemiz şimdiye kim yaparsa yapsın, nasıl yapılmış olursa olsun bütün terör örgütlerine karşı açık ve net bir tavır sergilemiştir. Türkiye teröre karşı mücadelesinden bir adım bile geri adım atmayacaktır" dedi.

İnsanlığın ortak meselesi olan terör için bütün insanlığın küresel bir dayanışma içinde mücadele etmesi gerektiğini belirten Kırcı, " Paris'te gerçekleşen terör saldırısında insanlık nasıl birlikte tepki vermişse, İstanbul'da yapılmış olan saldırıya da hep beraber omuz omuza karşı durmalıdır. Suriye'deki yönetim boşluğunun sonucu olarak artan teröre ve terör örgütlerine karşı uluslararası mücadele kaçınılmazdır" diye konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Milletvekili Kırcı'dan Sultanahmet Değerlendirmesi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement