Olcay Kılavuz Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı - Son Dakika
Politika

Olcay Kılavuz Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle gündeme gelen eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevinden alındı. Gelişmenin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesi sonrası gerçekleşmesi dikkat çekti. Kılavuz, aylar sonra cinayetle ilgili konuşarak ''Böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim.'' demişti.

28.05.2024 20:37

30 Aralık 2022'de eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'e düzenlenen suikastta hakkında farklı iddialar olan MHP eski Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevinden alındı.

İÇİŞLERİ BAKANI İLE BAHÇELİ'NİN GÖRÜŞMESİ SONRASI GÖREVDEN ALINDI

Sinan Ateş cinayetinde tetikçi Eray Özyağcı'yı kaçıran Tolgahan Demirbaş'ın gözaltına alındığı evin kendisine ait olduğu iddialarıyla gündeme gelen MHP'li Olcay Kılavuz'la ilgili kritik bir gelişme yaşandı. Kılavuz'un Bahçeli'ye yaptığı danışmanlık görevine son verildi.

Gelişmenin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin TBMM'deki görüşmesi sonrasında gerçekleşmesi ise dikkat çekti. Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla MHP lideriyle görüşerek Bahçeli'nin daha önce sorduğu Ayhan Bora Kaplan davası başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı'nın sorumluluğundaki öne çıkan konularla ilgili bilgi vermişti.

Olcay Kılavuz Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı


"KAFAMA SIKARIM" DEMİŞTİ

Kılavuz, hakkındaki iddialarla ilgili uzun zaman sonra verdiği röportajda cinayetle ilgili "Zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm." diyerek "Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça." ifadelerini kullanmıştı.

Olcay Kılavuz Bahçeli\'nin danışmanlık görevinden alındı

Son Dakika Politika Olcay Kılavuz Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (8)

 • Yunus Uslu: Kimin suçu varsa kimin üzerinde şüpheli durum varsa, İçişleri Bakanı ve gerçek vicdan sahibi vatansever savcı ve hakimler bu olayı inşallah çözer . Yazık Sinan Ateşin gözü yaşlı eşi kapıda yolunu gözledikleri iki yetim kız evlat kaldı. Mekanın cennet olsun Sinan Ateş 90 0 Yanıtla
  Zafer El: nerde keşke hiran Dink'i katleden katilde serbest kaldı bu mu adelet 1 2
 • Emrah Aytekin: Körler sağırlar birbirini ağırlar. 47 6 Yanıtla
 • Mehmetali Karatay: Bir ata sözü var derki senin kılavuzun karga ise 30 1 Yanıtla
 • Emir Kozcu: Kimsenin adamı olmayın olmaya çalışmayın.Kim olursanız olun elbet birgün sizinde üzerinize çizilir.Iyi insan olmaya çalışın yeter 12 0 Yanıtla
 • Ender seker: Bugün ali yerşikaya ile görüştü görevden aldı 7 3 Yanıtla
 • İshak Klein: The Young and The Restless :D bittin klavuz 4 1 Yanıtla
 • Kemal Kara: Darısı Semih ve Ulviye. 1 0 Yanıtla

Advertisement