Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş: Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak - Son Dakika
Politika

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş: Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş: Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak

Saadet Partisi (SP) 7. Kocasinan Olağan Kongresinde konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş, milli görüşçülerin tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacağını söyledi. Kongrede mevcut başkan Nuh Bahadır tek aday olarak katıldı.

01.10.2023 14:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi (SP) 7. Kocasinan Olağan Kongresinde konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş, "Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak" dedi.

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu'nda düzenlenen kongreye, SP Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş, SP Kayseri İl Başkanı Baki Coşkun, siyasi parti temsilcileri, ilçe başkanları ve parti üyeleri katıldı. Kongreye mevcut başkan Nuh Bahadır tek aday olarak katıldı.

Kongrede konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş, "İnançlı insanlar umutlarını kesmezler. 'Allah var. Gaile yok' derler. 'Dünyada ve Türkiye'de kimse yoksa bir tek ben varım Çünkü umudumu kesemem' der. 'Bismillah' diyerek, yollara koyulur. Bu tarihte de hep böyle olmuş, şimdi de böyledir. Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak. Bizi rahat bırakmıyorlar. Bölüyorlar, parçalıyorlar. İftira atıyorlar ve kapatıyorlar. Hiçbir partinin 4 kere kapanıp, 5'inci kere huzurlarınıza gelmesi kolay değil. Ancak bununda bir ecri bir sevabının olduğu kabul edilecek bir gerçektir. Milli görüş tarihinde 53 yıl olmuş, 54'üncü yıla girmişiz. İşte burada başka görüş ve partileri tenkit ederken, 2 şey söylemeden geçmek mümkün değil. Biz Türkiye'deki tüm insanların sağcısıyla, solcusuyla, inançlı ve inançsızıyla hepsini bu memleketin insanı görüp, karşımıza alarak, insanca konuşmak onlara dertlerimizi anlatmak isteriz. Hangi siyasi parti olursa olsun. Bu memleketin yasaları çerçevesinde kurulmuştur. Bu memleketin partisidir. Onlara da saygı duyarız. Bizim kategorik olarak bir devlete, bir ırka bir partiye veya şahıslara düşmanlığımız söz konusu değildir. Biz bir tek şeye düşmanız. Bizim düşman olduğumuz o şeyde zalimlerdir. Müslümanda olsa zalimlik yapıyorsa ona düşmanız. Müslüman olmasa da zalimlik yapıyorsa ona düşmanız. İsrail'e karşı dururken de yaptığı zalimliklerden, haksızlıklardan ve hukuksuzluklardan dolayı karşıyız. Amerika'sına da öyle batısına öyle. Buradaki partileri eleştirirken de şahıslarını değil. Yaptığı işleri eleştirerek, konuya girer, yaptığı işleri eleştiririz" şeklinde konuştu.

SP Kocasinan İlçe Başkanlığında tek aday olarak kongreye katılan Nuh Bahadır'da katılımcılara teşekkür etti. - KAYSERİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Caner Güneş: Milli görüşçüler tekrar eski günlerdeki ihtişamına kavuşacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İçişleri Bakanı: Osmaniye'de 2 organize suç örgütü çökertildi, 55 şüpheli yakalandı
  08:49 İçişleri Bakanı: Osmaniye'de 2 organize suç örgütü çökertildi, 55 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Osmaniye'de düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında 2 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 55 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda ele geçirilen silahlar, uyuşturucu maddeler ve diğer delillerle birlikte suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını belirten Yerlikaya, güvenlik güçlerini tebrik etti.

 • Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı
  08:27 Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın yaptığı 2 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; 61 adet ruhsatsız tabanca, 32 adet tüfek, 1,5 kg muhtelif uyuşturucu madde, çok sayıda mermi ve çok miktarda Türk Lirasına el konuldu.

 • Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı
  08:19 Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında, Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda elebaşları da dahil olmak üzere toplamda 55 şüpheli gözaltına alındı.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor
  08:08 Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, vatandaşların talep ve isteklerini yüz yüze görüşmek üzere gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine devam ediyor. Hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Vali Eldivan, Konursu köyünde köy halkıyla bir araya geldi. Köy kahvehanesinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek esnafı dolaştı ve bereketli bol kazançlar diledi. Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdıkları binlerce yıllık el işçiliğinin mahfil, minber ve vaaz kürsüsüne işlendiği Konursu (Çivisiz) Ulu Camii gezen Vali Mustafa Eldivan, köy ziyaretini sonlandırdı.

 • Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek
  07:48 Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ile ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceği öne sürüldü. Kulis bilgisi büyük ses getirirken Yeniden Refah'tan iddiaya ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.


Advertisement